bildirgec.org

ilgi hakkında tüm yazılar

adobe photoshop cs5 kullanma kılavuzu

ANDER | 26 February 2011 15:45

adobe, photoshop cs5 için türkçe kullanma kılavuzu hazırladı. cs5’in tüm yeniliklerinden ayrıntılı bir biçimde bahseden bu kullanma kılavuzunda ayrıyetten photoshop’un püf noktalarından bahsedilmiş. 631 sayfa olarak hazırlanan bu kılavuzu indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

30 Koyu Renk İlgi Çekici Web Site Tasarımı

ANDER | 15 January 2011 18:02

Web site tasarımlarında koyu renk gün geçtikce ilgi çekmeye başladı.Özellikle retro tarzı tasarımlarda görmeye sıkça başladığımız koyu renk sevdası hayli ilgi çekici bir hal almaya başladı.
Aşağıda, müzik,fotoğraf,tasarım vb. tasarım temalı koyu renk web siteleri sizleri bekliyor.İlham almak için birebir kaftan.

Efingo

Efingo
Efingo

versions

Verions
Verions

Üniversite olayları ve Son dönemde yaşananlar üzerine.

vatanda | 10 December 2010 10:58

Son dönemde aynı 1980 dönemindekine benzer bir şekilde yönetime ve olaylara tepki gösterileri yapılmakta. Yanlız zamansal farklılıklar ve bazı degişik durumlardan olsa gerek hareketler çok daha değişik bir şekilde başlatıldı. Dikkat ederseniz bütün bu olaylar hep birbiri ardına yapılmakta. önce güneydoğudaki insanlar kışkırtıldı ve gösteriler yapıldı ardından hatay bölgesinde ülkücüler ve doğulular birbirine düşürüldü, son dönemde ise bu sefer devreye üniversiteler sokularak kışkırtmalar yapılmakta. Özellikle dikkat ederseniz bu üniversiteli öğrencilerin çoğunun üzerlerindeki kıyafetler aynı 1980 dönemindeki gibi yeşil ve askeri kıyafetleri andıran kıyafetler. Ve gösteriler sürekli sol görüşteki kişiler tarafından yapılmakta sürekli aynı düşünce anlatılmakta ve hep aynı tip kişileri görmekteyiz. Öğrenciden başka herşeye benzeyen ve okumak yerine tamamen belirli politikalar için orada bulundukları düşünülen insanlar. Bunların özellikle son dönemde düzelmekte olan ekonomi ve uluslararası güç dengelerinin bizden yana değişmesiyle artması ise işe oldukça farklı bir boyut kazandırmakta. Sürekli komplo teorileri yapmakla suçlanan halkın bakış açısında da aynı düşünceleri görmek mümkün. Belirli kesimler yapılanlardan rahatsız olduğundan sindirmeye yada devirmeye çalışmakta. Sürekli yapılan bu hareketler ve tepkiler pekte doğal yada normal görülmemekte. Halk arasında olmayan husumet sanki varmış gibi gösterilmeye çalışılmakta insanlara korku ve endişe empoze edilmeye çalışılmakta Sürekli insanlara eziksiniz susarak bir yere varamazsınız denilmekte ama aynı zamanda yöneticilere de sizler suskun kalarak böyle yapıyorsunuz denilmekte. Bence bu düşüncelerinde en tepesinde bu yapılanlar su anki yönetimi devirme çalışmaları hatta şunu da ekleyebiliriz ki yönetimi devirmek için çok ciddi bir çalışma da yapılmakta son dönemde ortaya çıkan siyasi partiler de aynı şekilde sırf bazı seyleri yöneticilerin elinden almaya ( Meclisteki çoğunluğu) yönelik adım olarak görülmekte. Ama bilmedikleri yada bildikleri ama değiştiremedikleri birşey var ki bizler aptal değiliz görüyoruz ve yapılanların genelinden memnunuz. Ne yaparlarsa yapsınlar bunlarla bizleri değiştiremezler.

Kedi ve Köpekleriniz artık daha MUTLU!!!

Beacool | 28 November 2010 16:00

Kedi ve Köpekleriniz artık daha MUTLU!!!

Frolicat DART
Frolicat DART

Kendi türünüzden başka diğer türlere de saygılısınız. Onları seviyor, besliyorsunuz. Birgün birini ev arkadaşı olmak için alıyorsunuz. Günler birbirini kovalayıp o küçük sevimli yaratık size her geçen gün daha çok bağlanırken hayat size daha çok yüklenmeye başlıyor. Giderek eve daha az uğramaya başlıyorsunuz. Derken o çok sevdiğiniz canlının siz yokken evde partiler verip etrafı dağıttığını fark ediyorsunuz. Ama bir dakika, o sadece bir kedi! (bkz yazı sonu notu)

Boşanmak ve Erkekler

vatanda | 28 August 2009 15:45

Şu son zamanlarda yaşadıklarıma dikkat ediyorum da. Boşanmış bir erkek bu dünyada gereksiz galiba. Anlamıyorum da aslında insanlar neden bu kadar tepkisel. İnsanca davranmak dürüst olmak neden bu kadar kötü oldu bu dünyada. Görüstüğüm insana bosandıgımı 26 yasında oldugumu v.s yazınca sanki canavar görmüş gibi kaçıyor ya. Benimle aynı durumdaki bayanlar artık kendilerinden oldukça büyük beyler istiyorlar. Ordan da yaş yüzünden kaybediyorum. 🙂 aten ev işleri yemek bulaşık sıkıntı. Ha allahtan temizlikçi geliyor da rahatım fazla kasmıyorum. Birde boşanmanın verdiği dertler var. Sürekli içinizden bir parçanın koptugunu içinizde sürekli acı veren bir boşluk oldugunu düsünmek. Dışarıdan gelen tepkilerde sokağa bile cıkmak istememek yemekten içmekten sogumak bunlardan sadece birisi. Allahtan iyi bir işim iyi bir gelirim var. En azından su dönemimde yıllık izin alarak kendimi toplayabiliyorum. Yinede anlamadım olan. Neden boşandıktan sonra siliniyoruz. Şerefsizlik yapsak herkez peşimizden koşar insan gibi düzgün birisi ile tanışıp hayatıma ömür boyu giricek birisini instemek daha dogrusu karşındakinden bunu istemekse yanlış olmuş. Ya bu ülkede dediğim gibi bayan kalmamış yada ben gerçekten bir canavarım. 🙁 Burdan herkeze diyorum benim gibi gerçekten boşanmak zorunda kalmazsanız sakın bosanmayın Çok zor. iyi günler.

Erkekler ve Kadınlar.

vatanda | 26 July 2009 12:07

Evet insanlığın var oluşundan beridir, hep bir farklılık olagelmiştir. Erkekler ve kadınlar birbirlerini tamamlamakla birlikte hep farklıdırlar. Şimdi bizim gözümüzde kadınlar hatta daha da alanı daraltırsak. Evlenmeden ve evlendikten sonra kadınlara bakış açımızı kendi gözümden anlatmaya çalışacağım.

Daha ilk anda bir bayana aşık olduğumuzda başlar aslında herşey. Sanki at gözlüğü takmışız gibi herşeyimiz olursunuz. Daha sonra ilişki ilerledikçe bir özgüven oluşur. Zamanla artık bu çantada keklik yeni avlar gerekli oluyoruz. Bizim gözümüzde kadınlar elde etmek için yarışılacak elde ettikten sonra ödülümüzü alacağımız, Daha sonra yeni heyecan yada avlara koşacağımız bir olay.

(1) Dinleme Çeşitleri

sametparpar | 11 June 2009 09:55

Gün içerisinde belki onlarca belkide yüzlerce insanlarlar iletişime geçiyoruz. Soru soruyorlar yada cevap veriyorlar. Peki karşımızdaki insanı gerçekten dinliyor muyuz?

M. Kemal ATATÜRK - Halkı dinlerken
M. Kemal ATATÜRK – Halkı dinlerken

Dinliyorum tabi ki diye cevap veren arkadaşlara küçük bir sorum olacak. “Gerçekten karşımızdakinin söylediklerini mi dinliyoruz yoksa kafamızdakini dinliyoruz da karşımızdakini dinlediğimizi mi iddia ediyoruz.

Görünüşte Dinleme: Dinlermiş gibi yaparız ama aslında biraz sonra ne söyleyeceğimizi aklımızdan geçiririz.

KADINLARIN LİSTESİNE GİREN HAYALLER

keremx | 17 November 2008 09:37

KADINLAR NE İSTİYOR?

Kadınların ne istediğini öğrenmek için anketler düzenleyip araştırma yapmaya gerek yok. Kadınların tek istediği şey; kabul görmek ve beğenilmektir. Bu istediklerinin yanında diğer istediklerinin bir önemi yoktur. Diğer istedikleri şeyleri de aslında kabul görme ve beğenilme duygusu ile isterler.

Eşinize verebileceğiniz en büyük hediye iltifat ve şefkattir. Yanılıyor muyum?

Peki erkekler ne isterler? Onların isteği de reddedilmemektir. Beğenilmenin farklı bir versiyonu yani. Onu eleştirmeyeceksiniz. Eksik bulmayacaksınız. Ona iyi ve güçlü olduğunu hissettireceksiniz. Ben bir erkek olarak böyle düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

BİR KADININ EN ÇOK İSTEDİĞİ ŞEY

keremx | 16 November 2008 16:23

BİR KADININ EN ÇOK İSTEDİĞİ ŞEY

Bu kadını ölünceye kadar bu derece tanıyıp bilmezdim.. Başta dünyaca sevilmesine de pek anlam verememiştim. Evliydi. Çocukları vardı. Varlıklıydı. Zengindi. En önemlisi prensesdi. Ama sık sık başka erkeklerle ismi anılıyordu. Sevgililerinden bahsediliyordu. Yine de İngiltere kamuoyu başta olmak üzere halk tarafından çok seviliyordu. Malumunuz paparazzilerden kaçarken bir trafik kazasında 36 yaşında hayatını kaybetti. Prenses Diana’dan bahsediyorum.

İngiliz gizli servisi tarafından öldürülmüş olabileceği söylendi. Diana ile birlikte geçirdiği kazada ölen Dodi el Fayed’in babası Muhammed el Fayed, Prenses ve oğlunun, Diana hamile olduğu gerekçesiyle öldürüldüğünü öne sürüyor. Yine iddiaya göre İngiliz kraliyet ailesi Müslüman bir varis istemediği için İngiliz Gizli servisine bu cinayeti işletmişti.

Her neyse insanların özelini, sırlarını sorgulamak haddime değil. Olmuş bitmiş bir olay üzerine komplo teorileri üretmeyi de sevmem. Ancak ölümünden sonra Diana’nın ortaya çıkan şu mektubu ilgimi çekti:

bazen böyle şeyler okumalısınız

nazokiraze | 14 October 2008 17:48

Yalan çeşitleri

 • Adi yalanlar.(günlük hayatta bir şeyden kaçmak için yada abartmak için söylenen yalanlar)
 • Mesleki yalanlar(meslek icabı söylenen yalanlar, örneğin:patronun sekretere kimseyi bağlama soranlara toplantıda de diye söylettiği yalanlardır)
 • Aşk yalanları.(evlilik, flört ve kur döneminde birbirlerine söylenen yalanlar. Seni seviyorum gibi)
 • Sosyal yalanlar.(soyal çevrede bir işi yapmamak için söylenen mazaret yalanları)
 • Pembe yalanlar.(sevdiklere söylenen zararsız yalanlar)
 • Beyaz yalanlar.(Meslek hayatında insanların çıkar elde etmek için başvurdugu yalanlardır.Patrona bu sefer çok para kazanacağız gibi)
 • Suç yalanları.(kanunca suç sayılan olaylarda, suçüstü yada şüpheli yakalanan kişilerin söylediği yalanlar)
 • Alışkanlık yalanları
 • Gurur ve kibir yalanları
 • Kızdırmak için söylenen yalanlar.
 • Bilmiyorum dememek için söylenen yalanlar.
 • Kötülük yapmak için söylenenler
 • Yapamayacağı şeyler için söylenen vaat yalanları.
 • Yıpratmaya yönelik yalanlar

Yalan piskolojik bir hastalıktır.Yalancıları tanımanın yolları.