bildirgec.org

ikon arşivi hakkında tüm yazılar

2010’un En İyi Ücretsiz İkonları

admin | 29 December 2010 18:00

Yılbaşına günler kala ve 2010’u geride bırakırken her yıl olduğu gibi arkamızda bırakılan yılın özellikleri sıralamaya ve en iyiler listelerini yapmaya başlarız. Aşağıdaki yüzlerce ikonu sizin için derledik. 2010 yılının en iyi ücretsiz ikonları :

Nixus

Vector Social Media Icons

Yeni ve Güzel İmajlar, İkonlar

mecburkalanlar | 01 October 2009 10:50

Tasarımcı arkadaşların işine yarıyacak, hoşuna gidecek, imajlar, ikonlar:

1- Trafik İşaretleri | indir

trafik işaretleri
trafik işaretleri

2- Iphone Toolbar Icons | indir

iphone icons
iphone icons

3- Iphone Uygulamaları İçin 130 Icon | indir

130 iphone icons
130 iphone icons

yepyeni 32 adet birbirinden güzel ikon seti

xerre | 08 September 2009 19:58

herhangi bir tasarım sırasında ya da bazı farklı çalışmalarımızda hiç kuşkusuz simgelere ihtiyaç duyarız ve sıklıkla onlardan faydalanırız. görsel açıdan bir üsünlük sağlayan ve üzerinde çalıştığımız tasarımlarımıza (ya da masaüstüne) daha da güzel bir hava katan ikonlar, bu yüzden birçok kişi için oldukça önemlidir. hatta tasarımcı olsun olmasın, bilgisayarla ilgili çoğu insanın bir yerlerde mutlaka bir ikon arşivi mevcuttur ve karşılaştığı yeni ikonlarla o arşivi sürekli genişletir.

daha önce şurada ve burada sizlere sunduğum ikon setlerine bu bildiri ile bir yenisini daha ekliyor, desktop veya web tasarımlarınız için kullanabileceğiniz yepyeni 32 muhteşem ikon setine yer veriyorum.

Transformers Icon Set

Hologram Dock icons

Çok Profesyonel Şekilde Hazırlanmış İkon(İcon) Setleri!

ramerta | 18 August 2009 14:13

Merhaba Arkadaşlar,
Bilindiği üzere web tasarımlarının ve bilgisayarların vazgeçilmezi olan iconlar(ikonlar) kaliteli ve güzel tasarımlara sahip olmalıdır. İşte bu sözlerin hakkını veren ikonları sizinle paylaşmak istiyorum. İkonlar oldukça kalitelidir. Fakat yapımcının istediği ücretsiz ikonlar karşılığında saygılı davranılmasını istemektedir. Peki bunu nasıl yapıyoruz, elbette kullandığımız o güzelim ikon tasarımları karşılığında yapımcının sitesine LİNK VERİYORUZ…

Web Sites: theiconstore.com

hayran kalacağınız 21 adet kaliteli ve ücretsiz ikon seti

xerre | 17 June 2009 16:16

İkonlar, bir tasarımdaki görsel zenginliğini artıracak önemli elemanlardandır. Bunun yanında bilgisayarımızda kullandığımız simgeler de aynı şekilde bilgisayarımızdaki görsel zenginliği artıracak unsurlardandır. internette çeşit çeşit ikon setlerini bulabileceğiniz tonla site mevcut. Fakat çoğu ya birbirlerini tekrarlayan setlerden oluşuyor ya da kalitesiz örnekleri içeriyor. (şuradaki hariç)
Bu açıdan bu yazıda kendi derlediğim ve başka yerlerde bulamayacağınız 21 adet kaliteli ve ücretsiz ikon setine yer vereceğim.
başlangıcı, tüm web tasarımlarında kullanılan olmazsa olmazlardan olan simgelerle yapalım:

hareketli sayfa yükleniyor simge seti

Loading Animated Gif

50 adet gif formatında hareketli ikon