bildirgec.org

iç mimarlık hakkında tüm yazılar

MÜGSF 2010-2011 Giriş Sınavları

wols | 30 June 2010 15:13

Güzel sanatlar fakülteleri sınavları yaklaşıyor.

Bilindiği gibi güzel sanatlar fakülteleri özel yetenek sınavı ile öğrenci alıyor. Bu nedenle her okul,kendi bünyesinde, belirdlediği bir zamanda özel yetenek sınavları gerçekleştiriyor. Yine her okulun kendine özel bir sınav anlayışı oluyor tabii.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, alanında en popüler fakültelerden biri. MÜGSF 2010-2011 dönemi, sınav ve ön kayıt tarihlerini ilan etti. Kayıt tarihini kaçırmayın. Sınav tarihlerini burdan öğrenebilirsiniz.

Öss İçin Geçmiş Olsun Demek İsterdim YÖK İzin Vermedi

geceyazankedi | 18 June 2009 21:22

Bir ÖSS derdinin de bittiğine şahit olduk. Kalp krizi geçiren arkadaşlarımı dahi düşündüğüm zaman anlıyorum ki büyük bir yükün altından kalkmışız. Ne kadar büyük bir komedidir bilmiyorum ama ucuz hastalıklarım da oldu bu ağır yükün altında bir ömür sürecek olan. Güvensizlik, kendine dair kayıplar ve dahası…

Diliyorum ki yeni nesil bunun yine bu coğrafyada yaşanması zorunlu olan bir olgu olduğunu anlamış ve aslında o kadar önemli bir mevzu olmadığını çözecek zihne ulaşmıştır. Keza hayat en dipte olanı tepeye taşıyabilen, en tepede sandığımızı da aslında ömrü boyu bodruma kilitleyebilen bir yapı. Hayat onların hikayelerini yazdı biz gözlerimizi kapamayı seçtik. ÖSS’den çıkan arkadaşlarıma ve geleceğinde bir yerde onu barındıranlara tavsiyem odur ki gözlerinizi açın.

ücretsiz özel yetenek sınavına hazırlık kursları

sevildi | 12 July 2008 20:34

Beykent Üniversitesi, Özel Yetenek Sınavı’na girecek öğrenciler için ücretsiz “Özel Yetenek Sınavı’na Hazırlık Kursları” açacaktır.

Beykent Üniversitesi Şişli-Ayazağa Kampüsü
Beykent Üniversitesi Şişli-Ayazağa Kampüsü

21 Temmuz-1 Ağustos 2008 tarihleri arasında Şişli-Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenecek olan kurslar, İç Mimarlık, Tekstil Tasarımı, Grafik Tasarımı, İletişim Tasarım, Oyunculuk, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Resim Bölümleri’ni kapsayacaktır.

uluslararası tasarım yarışması 2007

abaragandik | 21 July 2007 08:17

Uluslararası Tasarım Yarişması 2007

kategoriler

  • mimarlik
  • iç mimarlık
  • moda
  • ürün
  • grafik

Son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2007

Yarışmada dereceye giren tasarımcılar Amerika’daki müze kitaplıklarına dağıtılacak olan 2008 International Design Awards kitabında yer alacak, ayrıca bir email blast promosyonu ile beraber 100,000 tasarımcının yer aldığı International Design Awards web sitesinde bir yıl süresince kendilerini tanıtma imkanına kavuşacaklar.

Dekoratör Benim

300besyuz | 04 July 2007 14:29

Polisan ve Evim dergisi porofesyonel olarak döşenmemiş en iyi salonu seçiyormuş. Kriter oalrak da aşağıdakiler belirlenmiş

  1. Özgünlük
  2. Yaratıcı fikirler
  3. Uygulama yapılan mekandaki sorunlara getirilen yenilikçi cözümler
    detaylı bilgi de şurada.