bildirgec.org

hayvanlar hakkında tüm yazılar

Fobi listesi

bithikotsis | 04 April 2011 21:56

fobiler
fobiler

Korkularımız, yüzleşemediklerimiz, cesaret edemediklerimiz…Hepsi değişik olsa da hepsiyle yüzleşmek isteriz. Tabii ki öncelikle hangisinin ne olduğunu öğrenmekte fayda var.

Doğa, Mucizeler ve Büyük Göçler Koleksiyonu

Chat Noir 1 | 23 February 2011 12:39

Daha önce gazeten kuponla bir belgesel seti almamıştım. Şimdi ise elimde 49 kupona aldığım National Geographic’in “Doğa, Mucizeler ve Büyük Göçler Koleksiyonu” var. Ümitle beklemek ve sabretmek güzeldi. Bu setin içinde otuz dvd, onların kitapçıkları ve iki tane üç boyutlu gözlük var. Bu dvdler deniz canavarları 3d, büyük göçler bir, iki, üç, leoparın gözleri, çöküş, Akdeniz’in kayıp gemileri, Gelibolu karanlıktaki sırlar, kayıp filo, ikinci dünya savaşının bilinmeyen hikayeleri, mavi balina krallığı, Mısır ölümsüzlüğe giden yol, olağanüstü öyküler vampirler, anne karnında ikizler, üçüzler, dördüzler, anne karnında hayvanlar, muhteşem makine insan vücudu, Afrika’nın ölüm makinaları, Hindistan’daki on iki öldürücü hayvan, Amazon’un katil hayvanları, Okyanusların ölümcül hayvanları, Şehirdeki canavarlar,Manş tüneli, Petronas kuleleri, Airbus A380, cruise gemisi, çarpışma rotası, zaman bombaları, yıldız kapıları, evrende başka canlılar var mı ?, uzay fırtınaları başlıklarını taşıyor.

Karga ve Ceviz

Chat Noir 1 | 15 February 2011 13:46

Karga karga gak dedi,çık şu dala bak dedi. Bu kargalar ne kadar akıllı. İnce uzun bacaklarıyla ne kadar da sevimliler. Belki daha önce duyduğunuz bir şeyi anlatacağım. İlgili videoyu buradan izleyebilirsiniz. Televizyonda izlediğim görüntülerde kargalar ceviz yiyebilmek için trafiğin işlek olduğu bir caddede araçlar hareket halindeyken cevizi aşağı atıyorlardı.

ONLAR’IN GÖZÜYLE DÜNYA

admin | 25 December 2010 13:15

Onlar nasıl görüyor?
bizim gibi mi yoksa çok daha farklı mı?

Onların görme becerileri oldukça geniş bir yelpazeye yayılıyor ve hepsinin farklı görme yetileri var.

Mesela güvercinler farklı renk tonlarını en gelişmiş bilgisayar programlarından bile daha iyi saptama yeteneğine sahip.

maymunlar 6 farklı tipte renk körlüğüne sahip ve erkek maymunlarda renk körlüğü dişilere oranla daha yaygın.

kediler ve köpeklerin görme duyuları çok iyi değil onlarda koku
ve duyma duyusu çok gelişkin özellikle kediler renk körüdürler.köpekler zaman zaman sarı ve mavi arasındaki farkı algılayabiliyor ama kediler bunu bile ayırt edemiyor

Can dostumuzu eğitelim…

Beacool | 21 January 2010 14:36

Hayvanlar aleminde akla gelen ilk isimler kedi ve köpekler oluyor genelde. Kediler yedi bin, köpeklerse on beş bin yıl önce evcilleştirilmişler. Bu iki canlının insanların en yakın dostu oldukları bir gerçek ama bu ünvanı nedense köpekler elde etmiş durumda. Girişten de anlaşılacağı üzere haberimiz sadık dostlarımız köpeklerimizi ilgilendiriyor. Bu ürün köpeklerimizin eğitimi için harcadığımız vakti en aza indirmeye yönelik.Köpek besleyen ve eğitmiş insanların ortak sorunlarından biri (genelde) can dostlarının kendilerinin dışındaki bireylerin laflarını pek takmamalarıdır. Sonuç olarak da bazı karmaşık durumlar ve hoş olmayan davranışlar ortaya çıkabiliyor. Basit bir örnek vermek gerekirse, çift olarak baş başa romantik bir hafta sonu tatili planı evde sizin dışınızda kimsenin lafını dinlemeyen köpeğiniz yüzünden yaklaşık on üç sene erteleniyor. Çünkü can dostunuzu bırakabileceğiniz hiçbir arkadaşınız yok yada bıraktıklarınızda yakasını çoktan silkmiş durumda…

Tabii bu her köpek sahibinin kabuslarından biridir ama artık öyle olmaktan çıkacak. Ultrasonic Voice Recorder Dog Trainer tam da bu noktayı hedef almış bir alet. Bu ürün komutlarınızı sizin sesinizle kaydederek siz orada olmasanız bile köpeğinize ses tonunuzla komut vermenize yarıyor. Ayrıca sadece köpeğinizin duyabileceği sessiz komutlarda (ultrasonik) verebiliyor. Böylece insanların rahatsız edilmemesi gereken zamanlarda bile köpeğinize komutlar verebiliyorsunuz.Şahsi fikrimi sorarsanız 28$ fiyatla satılacak bu alet mantık olarak gayet yerinde. Teknoloji ve yıllardır kullanılan “köpek düdüğü” tekniği birleşimi aletin ana fikri. Tabii bu ürünün köpeğinizin bebeklik dönemlerinde alınması gerektiğini hatırlatmalıyım.

Elden hayvanlar – El boyama sanatı

CihanTurK | 31 December 2009 11:30

Vücut Boyama Sanatı

Dünyaca ünlü vücut boyama sanatçısı Guido Daiele‘nin yaptığı birbirinden güzel el boyama çalışmaları sonucu yaptığı hayvan fikürlerini yayınlıyorum.

Cidden bu sanatçıya hayran kalmamak elde değil. Yaptıklarını direk görsek ve bunların el olduğunu bilmesek en azından ben çogunun kağıt üzerine çizilmiş birer resim olduğunu sanarım.

Bu eserleri bize sunan kişi olan Guido Daniele Milano‘da yaşıyormuş. İtalya‘da çalışan sanatçı Soverato‘da doğmuş. 1972 yılında Brera Sanat okuluna gitmiş.

Dev Tavşanlar

CihanTurK | 30 December 2009 22:56

Dev Tavşan
Dev Tavşan

Dev tavşan her ne kadar şirin de olsa ben en çok bunun etini merak ediyorum. Maşallah kuzu gibi tavşan ama bunun eti kuzu gibi taze değildir, kesin karttır. Ama bundan güzel bir şiş olur.