bildirgec.org

güncelleme hakkında tüm yazılar

WordPress Sitemap Güncelleme Sorunu

ByCeSuRR | 04 April 2011 20:15

Selam Arkadaşlar Ben Sitemap Google Göndermek isterken sitemap güncelledim fakat böyle bi hata verdi…. bir çok forum sitelerinde araştırdım ama çözemedim… ne olur yardımcı olun bana…… aldıgım hata…

Son güncelleme daha bitmedi! Kullanılan bellek miktarını yükseltebilir veya kurulum süresini uzatabilirsiniz. Daha fazla
Betiğin son bilinen bellek kullanımı 46MB oldu, sunucunuzun sağladığı bellek sınırı ise 128M.
Betiğin son çalıştırılması 5.2 saniye sürdü, sunucunuzun sağladığı süre sınırı ise 30 saniye.
Betik, 15816 numaralı yazı civarında (+/- 100) durdu.
Eğer sunucunuzda veya blog’unuzda bir değişiklik yaptıysanız, site haritanızı güncellemek isteyebilirsiniz.
Eğer bir sorunla (veya sorunlarla) karşılaşırsanız, hata ayıklama kipini kullanıp sorun(lar) hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

HTC’nin Facebook’u çıktı!

Beacool | 21 February 2011 09:21

HTC nin Facebook u çıktı!

HTC Facebook Telefonları
HTC Facebook Telefonları

Sosyal paylaşım siteleri internetin var olmasından beri varlar. Hatta var olmadan da vardılar. Ama bugüne kadar hiçbiri bir sitenin başarabildiğini başaramadı. Evet, facebook’tan bahsediyorum. Başlığa bakmışsanız zaten içerik hakkında da bir bilginiz vardır.
Htc bu aralar kanımca satışlarda geri kalmış olmalı ki değişik şekillerde kendini gündeme getirmeye uğraşıyor. Bunun en canlı örneğinin başındaysa yeni telefonları HTC ChaCha (?!) ve HTC Salsa geliyor. Bu iki modeli diğer telefonlardan ayıran fark ise onların birer “facebook telefonu” olmaları.

PS3 3D Blu-Ray desteğine kavuşuyor

sCoRPionTR | 18 September 2010 20:06

Dünyada en çok beğenilen ve en güçlü oyun konsollarından olan PlayStation 3 gelişmiş donanım özellikleri ve Blu-Ray player a sahip olması nedeniyle dikkatleri çıkmasının üzerinden yıllar geçmiş olsa da üzerine çekmeyi başarıyor. Sony de artık yaşlı olsa da PS3’ün yazılımını güncelleyip yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bu özelliklerden biri ise 3.50 sürümü ile gelen 3D Blu-Ray oynatabilme desteği.

Microsoft Önemli Güvenlik Güncellemelerini Yayımladı

ChemEngineer | 20 August 2010 11:28

Geçtiğimiz günlerde windows 7 ve vista kullanıcılarına yönelik artan hacker saldırılarını önlemek için Microsoft aylık güvenlik güncellemesini yayımladı. Bu artan saldırıların büyük çoğunlu malware kaynaklığı olduğunu belirten Microsoft, bu güncellemelerle malware ları önlemeyi planlıyor. Microsoft bu saldırılardan korunmak için kullanıcıların güncellemelerini tamamlamaları gerektiğini belirtiyor.
kaynak:ZDNET

Uzun zamandir güncellenmeyen Pagerank puanları

Flashcentury | 09 August 2010 16:48

Merhaba arkadaşlar, Google Pagerank verileri neredeyse 4 aydır hiç güncelleme yapılmadı, TrustRank sistemine geçileceğini biliyordum ama Pagerank sisteminin sona ereceği veya güncellemelerin daha seyrek aralıklarla yapılacağına dair hiç bir şey duymadım.

Kontrolümde 30 dan fazla site var ve hiçbirinde bir pagerank güncellemesi yapılmadı..

Acaba bu konuda bilgisi olan varmı? bundan sonra Pagerank puanları olmayacakmı?

avira antivir güncelleme yöntemini değiştirdi

admin | 23 November 2009 18:24

son günlerde pek çok ücretsiz antivir kullanıcısı virüs tanımlama veritabanını indirmeklte sorun yaşıyordu ve farklı çözümler arayışında iken avira‘dan açıklama geldi. 19 Kasım 2009’da yayınlanan açıklamada virüs tanımlama veritabanı formatını iVDF’ten nvdf formatına çevirdiklerini ve bu şekilde güncelleme için daha az dosya transfer ettiklerini belirtmişler.

Hepsiburada Kabuk Değiştirdi

admin | 16 November 2009 21:44

1998’de yayın hayatına başlayan Doğan grubunun şahane online e-ticaret sitesi Hepsiburada.com kabuk değiştirmiş. Uzun süreden sonra daha kullanışlı bir hal almış gibi görünüyor.

derken, şöyle bir site daha gözüme çarptı: DHGate

Ufak bir esinlenme durumu söz konusu sanırım.

İlk servis Paketi çıkana kadar XP’ye bağlı kalıp Windows 7’ye geçmemek için 10 neden

Esed | 27 October 2009 10:17

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 7’yi tanıttı ve bu yeni işletim sistemini en iyi Windows olarak lanse etti. Ayrıca Vista’dan çok daha iyi bir ürün olduğuna da gerçekten inanıyorlar.

Vista’dan daha iyi olabilir ama XP’den de mi daha iyi?

Bu çok kolay cevaplanacak türden bir soru değil. Özellikle 3. Servis Paketinin yayınlanmasından sonra Windows XP, Microsoft’un ürettiği en güvenilir işletim sistemi olmayı başardı. Microsoft ilk servis paketini yayınlanıncaya kadar kararlı bir sistem üretememe konusunda mimli olduğundan, insanların özellikle de şirketlerin ilk servis paketine kadar beklemeleri hiçte gülünç olmaz.

lu.ly Facebook ve Twitter’ı Tarayıcınıza Getiriyor!

algoz | 25 October 2009 11:59

Yüzmilyonlarla ifade edilen kullanıcı sayılarına sahip, Sosyal Medya’nın iki büyük devi; Facebook ve Twitter kullanıcıları için geliştirilen lu.ly, web tarayıcınıza bir eklenti(extension ) olarak ekleyebileceğiniz, oldukça kullanışlı bir sosyal araç.

Firefox, Internet Explorer ve Safari (Safari versiyonu henüz alpha aşamasında) gibi web’in en çok tercih edilen web tarayıcılarına ekleyebileceğiniz lu.ly ile Facebook’taki arkadaşlarınızın durum güncellemelerini ve Twitter’daki arkadaşlarınızın Tweetlerini gerçek zamanlı (Real-Time) olarak takip edebilirsiniz.

lu.ly ayrıca; Facebook’taki kendi durum güncellemelerinizi ve Twitter’daki Tweetlerinizi, tarayıcınız üzerinden kolayca yapmanıza olanak sağlamakta.

lu.ly eklentisinin bir diğer özelliği ise; web tarayıcınız ile ziyaret etmiş olduğunuz web sitelerini anında, Facebook ve Twitter’da paylaşabimeniz(URL adresleri kısaltılmış olarak).

apple imac, mac mini, macbook late ’09

schizophrenia13 | 21 October 2009 07:41

macbook late '09
macbook late ’09

apple her zaman ki dönemsel güncellemelerinden birisini yaparak yeni imac, mac mini ve macbook’u tanıttı.

macbook late '09
macbook late ’09

gövde tasarımında plastik kullanımına devam edilirken yapısal olarak yekpare macbook pro’ya benzetildiğini söyleyebiliriz. önce ki versiyona göre daha ince ve daha hafif olan macbook late ’09, 7 saat kullanım sunan dahili pile, led lcd ekrana ve çoklu cam dokunmatik alana kavuşmuş.

macbook late '09
macbook late ’09

macbook late ’09:

 • 2.74x 33.03x 23.17cm
 • 2.13kg
 • intel c2d 2.26ghz cpu
 • 1066mhz veriyolu
 • 2gb ddr3 1066mhz ram{maks. 4gb}
 • wifi{ieee 802.11n}
 • bluetooth 2.1 + edr
 • 10/100/1000 base-t gigabit ethernet
 • 13.3 in. 1280×800 piksel led lcd
 • nvidia geforce 9400m gpu, paylaşımlı 256mb ddr3 ram
 • 2560×1600 piksel harici ekran desteği
 • isight
 • mini displayport
 • 2x usb 2.0
 • 250gb 5400rpm/320gb 5400rpm/500gb 5400rpm hdd
 • 8x superdrive
 • 60watt dahili lityum-polimer pil
 • mac os x 10.6
  imac late '09
  imac late ’09

imac üzerinde de tasarımsal değişikliklere giden apple, boyutları büyüyen ekranlarda ips panel kullanarak görülebilirlik açısını ve renk başarımını artırmış. imac’in en dikkat çekici özelliği ise beraberinde gelen çoklu dokunma özelliğine sahip magic mouse. dünyanın ilk çoklu dokunma deneyimini sunan magic mouse, dizüstünde yeralan çoklu dokunmatik alanı masaüstüne taşıyor.

imac late '09
imac late ’09

imac late ’09 21.5 inç: