bildirgec.org

graphics hakkında tüm yazılar

JAVA ile Yönetilebilir Grafik Nesneleri Oluşturma – Bölüm 1

gorenbayan | 03 July 2011 11:04

Hem masaüstü hem de web tabanlı uygulamalar geliştirirken, zaman zaman eldeki verilerin görselleştirilmesi yani resim olarak ifade edilmesi ve bu resimler üzerinden de düzenlenebilir olması ihtiyacı ile karşılaşılır. Bu yazıda JAVA bileşenleri ve Graphics sınıfı kullanarak etkileşimli veri görselleştirme konusuna bir giriş yapacağız. Başlangıç olarak basit çizim nesnelerinin yerleştirilebildiği ve bu nesnelerin klavye ve fare aracılığıyla yönetilebildiği bir ekran tasarlayalım.

Öncelikli olarak bu tip uygulamalarda etkileşim için daha sonra rahatça eklemeler yapabilmek için mümkün olduğunca genel bir çerçeve çizerek sınıfları genişletilebilir hazırlamamızda fayda var. Tüm çizim nesnelerini ifade edebilecek bir ata (parent) sınıf yazarak başlayalım.

3D Studio MAX Dersleri

filezza | 02 May 2009 17:38

3ds Max (daha önceki ismi ile 3D Studio Max), Autodesk tarafından geliştirilen bir 3D modelleme, Görselleştirme ve Animasyon programıdır. MSDOS ortamında çalışan 3D Studio yazılımının devamı olan 3ds Max‘in son sürümü, 2009 yılının Mart ayında çıkan 3ds Max 2010‘dur.

Gelişmiş eklenti desteği ve kolay kullanımı ile 3ds Max, 3D modelleme yazılımları arasında en yaygın kullanıma sahip uygulamalardan biridir. Gelişmiş karakter modelleme özellikleri ile oyun geliştiricilerinin gözdesi haline gelmiştir. Film özel efektleri, mimari sunumlar ve endüstriyel tasarım sunumları gibi alanlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Aşağıda, grafik ve animasyon çalışmalarınız için size yardımcı olabilecek, 115 3D Studio Max dersini bulabilirsiniz.

3D Studio Max Hakkında
Yeni başlayanlar için Temel Modelleme

Basic Modelling for beginners
Basic Modelling for beginners

3D Studio Max Ders 1.1

3D Studio Max Lesson 1.1
3D Studio Max Lesson 1.1

Design Tutkunlarına

TheGhosT | 24 October 2008 20:16

Konumuzun adındanda anlaşılabileceği gibi webmasterların ve tasarım yapmayı seven arkadaşların kullanacağı kaynak bulabileceği bir çok siteyi sizlerle paylaşacağım. Bu sitelerden bir kısmı icon, psd, skin, themes, wallpaper içerirken bir kısmıda nasıl yapılabileceklerini anlatacak.
Vereceğim siteler Türkçe, İngilizce ve Rusça ağırlıklı olacak. İngilizce-Türkçe sözlük arayanlar için burayı önerebilirim.

Dellipack 2 Bedava İconlar

wrz | 06 October 2008 11:52

Dellipack 2: A Free Icon Set
Dellipack 2: A Free Icon Set

Smashing magazine ekibinin “bedavalar” kategorisinden mükemmel bir ikon seti daha! 256×256px, 128×128px, 64×64px, 48×48px, 32×32px ve 16×16px boyutlarına uyumlu olan ikonları buradan indirebilirsiniz.

Dellipack 2: A Free Icon Set
Dellipack 2: A Free Icon Set

25’ten fazla grafik tasarım ustası ile röportaj

pisho | 27 May 2008 14:16

noupe sitesinin grafik tasarım ustaları ile olan bu röportajları toplaması sayesinde bu tasarımcılar hakkında artık daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.

1) Giulia Balladore ile olan röportaj : italya merkezli bir illüstrasyon sanatçısı.

Tasarımcının Websitesi: juniatwork.com

Giulia Balladore-
Giulia Balladore-

2) Cristiano Siqueira ile röportaj :Brezilyalı bir dijital illustrator. Vektörel tasarımlar ve 3 boyutlu Photoshop çalışmalarıyla bilinir.

photoshop photoshop

ufopilotu | 11 March 2008 13:29

photoshop talent sayfasında photoshop ile yapılabilecek bazı işlemlerden bahsedilmiş. özellikle insan vücudu fotoğrafları üzerinde yapılabilecek önemli değişiklikler derlenmiş.

iris rengini düzenlemek, göz çevresi gölgelendirme ve makyajçalışması, genel makyaj, kaş ve piercing ekleme, göz rengi değiştirme, saç rengi değiştirme ve düzenleme , saç dokusunu parlak hale getirme, dişlerüzerinde yapılan işlemler, cilt üzerinde yapılandeğişiklikler,

gövde bölgesiçalışmaları, parmak tırnakdüzeltme rötuş atma örnekleri, burun

daraltma ve inceltme yapmak gibi otuzdan fazla örnek sıralanmış.

web dizaynı ile ilgili herşey

ufopilotu | 28 November 2007 14:53