bildirgec.org

gadget hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

Trek Support sırt çantası ile içindekilerin şarjı hiç bitmesin

sCoRPionTR | 24 September 2010 14:10

Quirky fonksiyonel gadgetlar üreten bir firma. Daha önce yine Quirky tarafından üretilen ve su kaynadığında size haber veren BoilBuoy‘u tanıtmıştık. Quirky’nin bu sefer tanıtacağımız ürünü ise içindekileri şarj eden bir sırt çantası.

Masaüstünüzde bir volkan dursun

sCoRPionTR | 21 September 2010 20:25

Volquarium aslında LavaLamp mantığı ile çalışan bir ürün. Ama özelliği bir volkan gibi şekillendirilmiş olması. Bu sayede patlayan bir volkan görüntüsü sunuyor..

USB akvaryum

sCoRPionTR | 17 September 2010 16:51

Daha önce de USB’den enerji alan birçok akvaryum çıkmıştı piyasaya fakat bunlar genelde oyuncak balıklar ile birlikte geliyordu. Bu yeni akvaryum ise gerçek balıklar için tasarlanmış.

Üstelik daha birçok işlevi de bulunuyor.

Bilgisayarınıza yaklaşanları Guard Dog ile korkutun

sCoRPionTR | 11 September 2010 19:01

Çoğu kişi bilgisayarının kendinden izinsiz kullanılmasından hoşlanmaz. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız Guard Dog tam size göre.

Guard Dog bilgisayarınıza yaklaşan yabancıları uzaklaştıran bir USB gadget.

TREBS MAKARNA MAKINASI

cellat erdem | 08 September 2010 11:22

Trebs makarna makinası, makarna ile ilgili tüm işlemleri tek başına yapabiliyor. Tek yapmanız gereken yumurta ve unu koymak, ardından düğmeye basmak. Ve dakikalar içinde makarnanız hazır. Bir seferde 500gr makarna yapabilen makina evinizdeki en büyük yardımcınız olmaya aday.

kaynak

Sesinizi kağıda yazıp gönderin

sCoRPionTR | 03 September 2010 17:49

Yuri Suzuki ve Oscar Diaz artık çok az kullanılan kasetlerdeki manyetik bant teknolojisini biraz geliştirerek kağıt üzerine sesiniz ile mesaj bırakmanızı sağlayan ve bunun dinlenmesini sağlayan 2 adet kalem yapmışlar.

iPhone için QWERTY klavye

cellat erdem | 02 September 2010 13:11

Altamash Jiwani tarafından tasarlanmış bu ürün sayesinde dokunmatik ekranda mesaj yazmak artık eziyet olmaktan çıkacak.

Özellikle acil durumlarda dokunmatik ekranın olumsuz yönleri baş göstermekte, ayrıca seyahat sırasında mesaj yazmak da adeta ölüm. Üründe polikarbonat ile beraber çerçeve bölümünde çelik kullanılmış. Klavyenin bulunduğu bölümün kayabilmesi çok iyi bir özellik, bunun sayesinde ürünün taşınabilirliğinde artış sağlanmış.

Muhteşem Google Desktop Araçları

angelsdemos | 08 June 2010 14:22

Google‘ın masaüstü uygulaması olan Google Desktop, kullanıcıların masaüstünü daha yararlı kullanmaları için hazırlanan kullanışlı bir araçtır.Google Desktop uygulamaları ile maillerinizi internet tarayıcınızı açmadan kontrol edebilir, zamanınızı organize edebilir, rss akışlarını eşzamanlı takip edebilirsiniz.Bunun gibi birçok özelliği ile zaman kazandıran uygulamalardır.İşte Muhteşem Google Desktop Araçları;

Task List and Time Timer

Zamanınızı organize etmeye yarayan bu widget ile işlerinizi uygun bir plana göre ayarlayabilirsiniz.Hangi işleri yapacağınızı, işlerinizi yaparken harcadığınız zamanı organize etmeye yarayan hoş bir uygulama.