bildirgec.org

free icon hakkında tüm yazılar

2010’un En İyi Ücretsiz İkonları

admin | 29 December 2010 18:00

Yılbaşına günler kala ve 2010’u geride bırakırken her yıl olduğu gibi arkamızda bırakılan yılın özellikleri sıralamaya ve en iyiler listelerini yapmaya başlarız. Aşağıdaki yüzlerce ikonu sizin için derledik. 2010 yılının en iyi ücretsiz ikonları :

Nixus

Vector Social Media Icons

Muhteşem Minimalist ikon setleri

angelsdemos | 30 June 2010 09:28

Tasarımda ikon ögesi oldukça önemlidir. Tasarımın daha renklenmesi ve bazı bölgelere dikkat çekme gibi birçok farklı yapıda kullanılan ikonlar renkli tasarımlarda olduğu gibi minimalist tasarımlarda da oldukça önemlidir. Arşivlerinizde saklayabileceğiniz veya web sitelerinzde kullanabileceğiniz Muhteşem Minimalist ikon setleri;

Default Icon

eps, png, gif formatlarında siyah ve beyaz 110 tane ikon bulunmakta. Ikonların boyutları : 16×16, 24×24, 32×32, 48×48, 64×64, 128×128, 256×256. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

bwpx.icns

250 tane 18×18 boyutunda arka planı beyaz olan minimal ikon bulunmakta. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

Popüler İkon Setleri

angelsdemos | 14 December 2009 12:12

Web sitelerinde görsellik önemlidir. Tasarımcıların kullandıkları birçok yöntem ve araç vardır. Renk uyumundan sonra en önemli şey ise sitede kullanılacak resimler ve ikonlardır. Görsellik ziyaretçileri çeker ve hoş bir görüntü yaratır. Burada, 2009 yılının tasarımcıların en çok tercih ettikleri 10 ikon seti bulunmakta;

10 – Grunge Tarzı Sosyal Site İkonları

Sticker şeklinde dairesel grunge tarzı bu ikonlar genelde blog tarzı sitelerde kullanımakta. png formatında 128×128 boyutlarında toplam 20 ikon bulunmakta. Facebook, twitter, youtube, myspace gibi birçok sosyal sitenin simgesi mevcut.

9 – Proje İkon Seti

Ticari içerikli olarak kullanılabilen toplam 18 tane png formatında ikon bulunmakta. Takvim, saat, mektup, şema, harita, not vb. şeklinde birçok ikon mevcut.

Ücretsiz Grafik Tasarım Kaynakları

pinkfloyd | 31 March 2009 14:25

Web üzerinde stok fotoğraflar, dokular ve motifler, fırçalar, simgeler ve yazıtipleri gibi tasarımcıların dahili oldukları komüniteler ile paylaştıkları kullanışlı ve yaratıcı çeşitli grafik tasarım kaynaklarına ulaşmak mümkündür.

Bu makalede grafik tasarım kaynaklarına yönelik en iyi içeriklerin bir derlemesini bulacaksınız.

Stok Fotoğraflar

1. Flickr: Creative Commons

Flickr: Creative Commons
Flickr: Creative Commons

Çevrimiçi fotoğraf paylaşımının yanısıra tasarımcılar ve fotoğrafçılar ile takılmak için kullanabileceğiniz en ünlü sitelerden biri Flickr’dır. Yahoo! tarafından işletilen Flickr sitesi bünyesinde yer alan Flickr: Creative Commons adlı sayfa, Creative Commons lisansı‘na sahip içeriğe doğrudan ulaşabilmenizi sağlar.

2. morguefile

morguefile
morguefile

morguefile pek çok sanatçının katılımıyla oluşturulmuş kullanıcılar tarafından hazırlanan stok fotoğraflarını içeriyor. Site bünyesinde yer alan gelişmiş organizasyon şeması ve küçük resim önizlemesi, hızlı aramalar yapmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca çeşitli kılavuzlara ve sitenin üyesi diğer sanatçılara ulaşmak için de sitenin forumlarına bir göz atmayı ihmal etmeyin.

bedava ikonlar

sergun | 22 December 2008 19:37

porselen
porselen
origami
origami

web sitelerinde veya masaüstünüzü özelleştirmek için kullanılabilecek olan bu ikon setleri ücretsiz indirilebiliyor.
-40 adet ikon seti barındıran site burada
-22 adet ikon seti ise burada
setler arasında origami şekilleri, porselen biblolar ve converse ikonları gibi ilginç tasarımlar da mevcut.

128 Ücretsiz İkon

filezza | 02 August 2008 23:42

wefunction sitesi tarafından, Design Float, Digg, Delicious, Furl, Technorati, Flickr, Stumble Upon, Twitter gibi sitelerin kullandığı ikonlar örnek alınarak, aralarından seçilen ve yeniden tasarlanan, 128 ücretsiz ikon.

48 × 48px ve png formatında olan ikonları, kendi sitelerinden dağıtmak isteyenler için, wefunction sitesinin bu sayfasına link verilmesini rica etmişler.