bildirgec.org

free font hakkında tüm yazılar

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

Web Tasarımcıları için Yeni Kaliteli Fontlar

angelsdemos | 12 October 2010 10:09

Web tasarımında oldukça büyük bir etmen olan fontları logo, banner ve hatta css3 sayesinde web sitenizde kullanabilirsiniz.Aşağıda yer alan yeni, ücretsiz ve yüksek kalitedeki fontları web tasarımı veya logo tasarımlarınızda kullanabilirsiniz.Web Tasarımcıları için Yeni Kaliteli Fontlar ;

Piron

Bext

2009’un En iyi Fontları

angelsdemos | 28 December 2009 10:12

2009 yılını geride bırakmamıza sadece günler kaldı.Böyle olunca tabi 200 ‘un en iyileri seçilmeye başlandı bile.Buna internet ve web tasarımda dahil.Birçok web tasarım sitesi kendi dallarında yada genel olarak birçok dalga 2009’un en iyi arşivlerini oluşturdular.İşte 2009’un en popüler yazı tipleri ;

FONT: Chaos Math

tiza

Bir Yazı Tipini Tanımlamak için 5 ücretsiz Site

serversistemci | 26 December 2008 14:44

İnternette gezerken bir yazı şeklini beğendiniz ve fontunu öğrenmek istiyorsanız, işte yazı fontunu(tipini) teşhis etmek için size beş değişik site. Webmasterların ücretsiz olarak font tanımlaması yapabileceği yerlerin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz.

1. What The Font
En büyük yazı tipi tedarik edenlerinden biri ile geliştirilmiş whatthefont, yazı tipilerinizi teşhis etmek için bir numaradır. Yalın şekilde sunucuya yazı tipisinin bir resmini yüklersiniz ve sistem sizin için çok seçenekli yazı tipi sonuçları gösterecektir.

What The Font
What The Font

12 adet bedava kalın font

mentira | 03 November 2008 10:02

capture it
capture it

çalışmalarınızda kullanabilmeniz için bedava 12 adet kalın font seçilip biraraya toplanmış. fontların önizlemesine bakarak buradan indirebilirsiniz.