bildirgec.org

font indir hakkında tüm yazılar

ücretsiz film fontları

admin | 29 December 2010 15:51

tamamı ücretsiz.photoshop kullanıcıları için yararlı olacağını düşünüyorum.tabi birçok film fontu mevcut fakat en bilindiklerini sizinle paylaşmak istedim.başlıklara tıklayıp direkt indirebilirsiniz.

transformers

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

10 adet ücretsiz mükemmel kaligrafik font

xerre | 29 March 2010 21:09

Kaligrafi sözcüğü, yunancadaki kalos (güzel) ve graphia (yazı) kelimelerinden türetilmiş. güzel yazı yazma sanatı anlamına gelen kaligrafi, binlerce yıllık bir tarihe ve günümüze uzan bir gelişme dönemine sahip. günümüzde kaligrafinin son aşamasını sanırım kaligrafik fontlar oluşturuyor.

bu yazıda, çeşitli tasarım ve çalışmalarınızda kullanabileceğiniz, etkileyici ve yaratıcı işler çıkarmanıza yardımcı olabilecek 10 adet ücretsiz kaligrafik fonta ulaşabilirsiniz.

1 – ChopinScript

Chopin font bu kategorideki ücretsiz fontların arasında en favori olanlarından biri, tasarımcıların gözdesi.

2 – Liberate Wide Normal

30 adet ücretsiz dingbat font seti

xerre | 11 February 2010 15:07

hem brushlar hem de vectorler olsun tasarımcılar için vazgeçilemeyen, oldukça önemli olan öğelerdendir. o yüzden hemen her dönemde bu tarz öğelerin paylaşımı oldukça fazladır.

bunların yanında çok göz önünde bulunmayan fakat çoğu tasarımınızda hem oldukça işinize yarayacak hem de size kolaylık sağlayacak olan dingbat fontları da bulunmakta. dingbat font, sıklıkla kullandığımız bilinen fontların aksine harflerden ziyade simgelerden oluşan fontlara denilmete.

bu yazıda tasarımlarınızda güzel işler çıkarmanızı sağlayacak 30 adet ücretsiz dingbat font koleksiyonuna yer vereceğiz. beğenmeniz dileği ile:

Freaky

Skipop

Your Sign

2009’un En İyi Ücretsiz Yazı Tipleri

LeBron | 07 November 2009 11:56

Bir yılın daha sonuna yaklaşıyoruz. 2009’un yazı tipleri (font) için büyük bir yıl olduğunu görebiliyoruz. Burada geçen yarım yılın en iyi yazı tipleri yer almaktadır.

1. Chunk

Batı Amerikalı tahta basma kalıbı gibi, el ilanları ve haber başlıkları için uygundur.

2. Calluna

Çok geniş bir dil içeriği desteklemektedir.

Sıradışı çalışmalarınız için yepyeni 40 adet ücretsiz font

xerre | 04 September 2009 14:33

fontlar (yazı tipleri), çalışmalarımızda istediğimiz etkiyi vermemizi sağlayan önemli unsurlardan biridir. bu yüzden her çalışmada anlatılan konuya en uygun, konuyu en tamamlayıcı olan font seçilmelidir.

daha önce bildirgeç‘te yine tasarımlarınız için kullanabileceğiniz fontlara yer vermiştik ( * * *). bu yazımızda da, o fontların da bulunduğu font arşivinize ek olarak çok daha farklı çalışmalarınızda (karikatür vb.) kullanabileceğiniz ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz 40 adet birbirinden güzel yazı tipine yer vereceğiz.

Denne’s Aliens

LoOse Gangster

etkileyici tasarımlar için 22 adet ücretsiz yazı tipi

xerre | 02 June 2009 18:15

bir web tasarımında fontlar kuvvetli ve etkili bir yere sahiptir. hatta web tasarımının olmazsa olmazları arasında yer alır. fontlar gözardı edilerek yapılan bir web tasırımı bir nevi elmasız yapılan bir elmalı turta gibidir. bunun yanında diğer çalışmalarımızda da (örn. jenerik, portfolyo hazırlama vb.) çalışmanın etkililiğini artıran önemli içeriklerdendir.
o yüzden bu yazıda web tasımında ya da diğer çalışmalarınızda iyi bir yazı tipi seçimi yapmanıza katkı sağlayacak, size bu çalışmalarınızda ilham verecek yepyeni ücretsiz 22 güzel tipografi örneğine yer vereceğiz.

ve bu bildirinin temel amacı popüler, sanatsal ve özellikle ücretsiz indirilebilir yazı tiplerini bir arada sunarak onları ararken harcanılan zamanı daha aza indirmektir.

1 – dreamforge classic

2 – Conglomerfont

100.000+ ücretsiz font

filezza | 28 April 2009 13:31

101.000+ Free Fonts
101.000+ Free Fonts

font dizinleri, font koleksiyonları, ücretsiz fontlar sunan tasarımcılar başlıkları altında 3 kategoride toplanmış, ücretsiz yazı tipleri (font) bulabileceğiniz siteler aşağıda listelenmiştir.

Font Dizinleri
FontCubes

dafont

1001freefonts