bildirgec.org

fda hakkında tüm yazılar

Meniere Sendromuna teknolojik tedavi!

Beacool | 06 November 2010 13:19

Meniere hastalığı, iç kulak sıvılarının mikrobiyotik oluşumlar ile aşırı miktarda artması veya aşırı miktarda azalması durumunda hastaya denge kaybı ve işitme güçlüğü yaşattıran bir çeşit hastalıktır.” denilerek tanımlanmış Meniere Sendromu. İleri yaş sahibi kişilerde sıkça rastlanan ve hayat kalitesini ciddi orada etkileyen rahatsızlıkların sıkça görülenlerinden…

Kohlear implantı
Kohlear implantı

Şu ana kadar çeşitli tedavi yöntemleriyle rahatsızlığa çözüm aranmış olsa da ameliyat riskini göz önüne almazsanız kesin bir sonuç veren tedavi henüz bulunamadı. Ama Washington Medical Center üniversitesinden gelen haberle bu durum değişecek gibi duruyor. Kohlear implantıyla kulağın işlevini yitirmesi ya da azalması durumu olmaksızın semptomların giderilmesi üzerine çalışan bilim adamları olaya cerrahi ve kimyasal çözüm yerine teknolojik yaklaşmayı seçmişler.

elektroakupunktur

hkmt | 22 June 2008 05:44

kol saati görünümündeki fda onaylı bu araç harekete bağlı mide bulantısını ilaç kullanmaya gerek kalmadan hafiflettiği, zayıflattığı ifade ediliyor. bileğin iç kısmındaki orta sinirlere (p6) uyarı yaparak otobüs yolculuğu ve gemi seyahatine bağlı bu rahatsızlıkları an aza indiriyormuş. kullanışlı olması için yolculuktan 30 dakika önce bileğe takılması gerekiyor. sinirlere uygulanacak uyarının şiddeti üzerindeki ledler ile belirtiliyor.iletken özelliği taşıyan jel ve değiştirilebilir iki pil paketin muhtevasında mevcut. ayrıca elektrik sinyalleri kullandığı için kalb hastalığı olanların ve hamilelerin bu aleti kullanmamaları gerektiği de belirtiliyor. fiyatı $139.95

AIDS e karşı yeni umut, ATRİPLA!

cavo | 03 May 2008 14:49

Atripla
Atripla

AIDS hastaları için umut ışığı olan bir ilacı sunmak istiyorum. Atripla.

Daha önce AIDS hastalığı için ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından piyasaya sürülen, “Viread”, “Emtriva” ve “Sustiva” adlı 3 ilacı bir araya getiren Atripla, bu üç ilacın getirdiği tüm olumlu yanları bünyesinde topluyor.

İlk olarak ABD de kullanılan bu ilaç hastalığın en önemli etkileşimi diğer insanlara yayılmasının önlenmesi yönünde önemli bir adım atılmış olması, yapılan açıklamalara göre diğer üç ilacın düzenli bir şekilde kullanılmaması nedeniyle ilaçlara dayanıklı formların gelişmesine yol açıyor, fakat Atripla adlı bu ilaç tek olduğu için tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor ve virüsün diğer insanlara da yayılmasını önlemiş oluyor.

RFID Kanser mi Yapıyor?

erdenk | 11 September 2007 11:46

Deri altına implante edilen RFID mikroçiplerinin hayat kurtaracağı, teknoloji ve sağlık dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Bu sayede hastaların, tüm hastalık geçmişi kayıt altında tutulacak ve sağlık elemanlarının işi kolaylaşacaktı. Fakat bu lansman sırasında 90’larda yapılmış olan araştırmalardan bahsedilmedi. Bu araştırmalara göre çip yerleştirilmiş hayvanlarda tümör oluşumu gözlenmiş. Yetkili merci hala bir sorunun varlığından söz etmese de asıl sonucu şu an derisinin altında çip taşıyan 2000 insanın gelecekleri belirleyecek. Kaynak: 1 2

KORKUT – SAT ! veya Grip Aşısı Kampanyası

tenedian | 14 October 2006 01:16

Grip Aşısı
Grip Aşısı

Sonunda beklenen aşılar geldi: Aşı olun, grip olmayın! Bundan sonra hergün gazetelerde grip aşısı ile ilgili haberler okuyacak, televizyonlarda ana haber bültenlerinde “uzman”ların aşılar hakkında kestikleri ahkamları izleyeceksiniz. Siz siz olun ilaç firmalarının dolduruşuna gelmeyin. Dünya para harcayıp, aşı ürettiler, şimdi satacak adam arıyorlar. Hekiminiz özellikle aşı olmanızı söylemiyorsa aşı olurken ilaç firmalarını bir kez daha aklınıza getirin ve öyle aşı olun. Kimlerin özellikle aşı olması gerektiği zaten literatürde açık bir şekilde belirtilmiş durumda. FDA, basit bir gribin yıkım yaratacağı AIDS, kronik kalp, şeker, böbrek hastalarının aşı olmasında yarar görüyor.
Özellikle çocuklarınıza aşı yaptırırken bir hekime mutlaka danışın. Çünkü içerdiği thimerosal çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Nadiren de olsa olduğunuz aşı belli bir süre devam eden grip benzeri arazlara neden olabilir. Yumurta alerjisi olanlar hekim kontrolu olmadan aşı olmamalıdırlar.
Her şeye rağmen aşı oldunuz. Bu, o kış grip olmayacağınız anlamına gelmez. Zira, aşı her yıl belirli bazı tip gripler için üretilir. Diğerler tipleri için koruma sağlamaz. FDA aşı kontrol sorumlusu Dr. J. Anthony Morris, “herhangibir grip aşısının grip salgınları karşısında etkili bir önleyici özelliğinin henüz bulunmadığını” ifade etmiştir. Doğal yollardan korunmayı deneyin
Sağlıklı iseniz, normal bir düzende besleniyorsanız niye gripten korkuyorsunuz? Türkiye’de asıl korkacağınız hastalık, her 10 kişiden birinin bulaştırmaya devam ettiği Hepatit B!
Hepatit B aşısı oldunuz mu?

Nikotin suyu

winmaker | 23 June 2006 14:34

Sigarayı bir türlü bırakamayan nikotin bağımlıları için nispeten daha az zararlı dumansız sigara yapılmıştı. Bu sayede insanlar sigara içilmeyen kapalı mekanlarda bile nikotin ihtiyaçlarını karşılayabilecek duruma gelmişlerdi. Şimdi ise bir adım daha öteye giderek, içene binbir şifa veren nikotin suyu üretmişler. Ama üretirken birazcık abartmayı da ihmal etmemişler. Bir paket sigarada ortalama 0.8 mg nikotin varken, çeyrek litrelik bu içecekte 4 mg varmış. Hal böyle olunca bir grup insan ayaklanıp, nichonica’nın aslında uyuşturucu bir madde olduğunu, piyasada satışının yasaklanmasını talep etmişler ve FDA bu talebi yerine getirmekte pek gecikmemiş. Fakat sonra ortak bir karara varmış oalcaklar ki tekrar piyasaya sürülmüş.