bildirgec.org

erdenk

9 yıl önce üye olmuş, 46 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Yeni Nesil Cetvel

erdenk | 08 July 2009 10:07

Gün geçmiyor ki günlük bir obje ile teknolojinin birlikteliğini görmeyelim. Sıradan ahşap parçası gibi görünen bu zamazingo aslında bir cetvel. Ancak normal cetvellerde olduğu gibi üzerinde kaç cm çizildiğini gösteren çizgiler yok. Onun yerine kaç cm çizildiğini gösteren, kullanılmadığında kaybolan bir led ekran var.

Sallanan At Telefon Tutucu

erdenk | 07 July 2009 17:32

Her ne kadar çocular için tasarlanmış gibi görünse de bu sallanan at şeklindeki telefon tutucular kendini hala çocuk hisseden büyüklere pazarlanıyor.

Brezilya derisinden üretilmiş olan bu el yapımı telefon tutucu için 980 Taiwan doları (yakalşık 29 $) ödemeniz gerekiyor.

Yaza Özel Su Püskürtücüsü

erdenk | 07 June 2009 00:57

Yazın kavuruculuğunu hissetmeye başladığımız bu günlerde ilaç gibi gelecek bir zamazingo ile karşınızdayız. Bu taşınabilir su püskürtücüsünü bahçe hortumuna bağladığınızda çok küçük partiküller halinde su püskürtüyor ve sizi serinletiyor. Güneşlenmeyi seviyor ancak, kavrulmayı sevmiyorsanız bu aliminyum gövdeli hafif su püskürtücüsüne 80 $‘a alabilirsiniz.

Ambalaj Açmak Artık Çok Kolay

erdenk | 26 May 2009 23:16

Yoksa siz hala sert ambalajları bıçakla açmaya çalışanlardan mısınız? Bu zamazingo sayesinde parmak kesilmesi tehlikesi yaşamadan ambalaj içinde hapsolmuş ürünlerinize kolayca ulaşabilirsiniz. 2 mm’lik bıçağı sayesinde ürününüze zarar vermeden ambalajı açan bıçak yalnızca düğmesine basıldığında ortaya çıkıyor. Böylece kullanılmadığı zamanlar da bir kaza olması engelleniyor. Bu ambalaj bıçağının Değeri ise 7.95 $

Uzay Çağı Oyuncağı – Düşünce Gücü Oyunu

erdenk | 26 May 2009 17:20

Mattel‘in ürettiği bu oyuncak ile rüyalar gerçek oluyor. İleri teknoloji ve düşünce gücünü birleştiren zamazingo sayesinde daha önce yaşamadığınız interaktif bir deneyim yaşayacaksınız. Bu oyunda oyuncular düşünce güçlerini yarıştırıyor. Oyuncuların başlarına taktıkları kulaklık benzeri alet, kulak memesi ve alından beyin dalgası aktivitesini ölçüyor ve küçük fanları harekete Geçiriyor. Böylece odaklanarak küçük topu parkur boyunca yerleştirilmiş engelleri aşarak ilerletebiliyorsunuz. 1 Ekim’de 99.99$’dan satışa sunulacak ürün Amazon‘da önsatışta.

Yüzen Anahtarlık

erdenk | 26 May 2009 16:03

Bu yüzen anahtarlıksayesinde denizde, havuzda anahtar kaybetme derdi son buluyor. 2 anahtar taşıyabilen bu yüzen anahtarlık anahtarları suyun üstünde tutmakla kalmıyor, üzerindeki ledler yardımı ile anahtarınızı gece vakti bulmanızı da sağlıyor. Anahtarlığın üzerinde bulunan LED’ler su ile temas halinde otomatik olarak yanıyor. Suda olmadığınız zamanda ise anahtarlığınızı üzerindeki tuşa basarak el feneri oalrak da kullanabiliyorsunuz. Anahtarlığın fiyatı ise Sadece 4.90 $

Sharp’tan DVD ve Blu-Ray Yazıcılı TV

erdenk | 26 May 2009 14:36

Teknoloji öncülerinden Sharp‘ın ürettiği AQUOS DX TV dünyanın bütünleşik DVD ve Blu-Ray yazıcılı ilk televizyonu olma özelliğine sahip. 20 inçlik bu LCD televizyonunteknik Özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

  • 1366×768 HD Ready Çözünürlük
  • 1500:1 kontrast oranı
  • 450cd/m2 parlaklık

Haziran ayında Japonya’da 150.000 Yen ile piyasaya sürülecek televizyonun siyah ve beyaz renk seçenekleri mevcut.

Sahanda Lamba

erdenk | 22 May 2009 12:13

Uzun zamandır oturup beklediğiniz yumurta şeklindeki lamba masalarınıza geliyor. Gadget4All sizi düşündü ve 9.90$ karşılığında yumurtalarını size vermeye hazır. Yumurtanızın ışık yayması için sarısına şöyle bir bastırmanız yeterli olacak. İşin güzeli yeni lambanızı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz; çünkü 3 adet AA pille çalışıyor.

Kablosuz Ağ Bulan Kalem

erdenk | 14 May 2009 13:41

Kablosuz ağların hergün çoğaldığı günümüzde internet her yerden erişilebilir olmaya başladı. Bu kalem olarak da kullanılabilen zamazingo sayesinde bilgisayarınızı açmadan bulunduğunuz yerde kablosuz ağ var mı yok mu anlayabilirsiniz. Kalemin üzerindeki küçük düğmeye bastığınızda 4 kademeli gösterge ortamdaki kablosuz ağ durumunu göteriyor. Ancak kalemi kullanarak bu ağın aktif internet bağlantısı ya da şifreli olup olmadığını anlayamıyorsunuz. Kaleminize bakıp rastgele demeniz gerekiyor. İki kalem pille çalışan bu zamazingonun fiyatı ise 13.99$.

Bol Müzikli Rüyalar

erdenk | 14 May 2009 09:50

Eğer siz de müziksiz uyuyamayanlardansanız ve kulaklıkla yatmaktan şikayetçiyseniz bu zamazingo tam size göre. 14 $ vererek, bu penguen şeklindeki yastık sayesinde müzik çalarınızı yastığınıza bağlayıp uzun otobüs yolculuklarında ya da yatağınızda müzikli müzikli kestirebilirsiniz. Aynı sitede deniz yıldızı şeklindeki müzikli yastığı da bulabilirsiniz.
Kaynak