bildirgec.org

evet hakkında tüm yazılar

Matefobimatik

karuma76 | 14 October 2010 16:19

Bu defa derdim Matematik. Çoğu sevmiyor bu kelimeyi, hatta nefret ediyor. Çoğu bilmiyor bu kelimeyi, hatta bilmek istemiyor. “Ne matematik mi! Hiç sevmem.” İlk tepki bu. Yolda gördüğünüz herhangi biri bile matematik dediğinizde bu tepkiyi gösteriyor. …ve öğrenci milleti…Sevemedi gitti bu illeti…Oysa ne tarafa dönse matematik var. Hayatının her kademesinde büyük yer ediyor. Okul hayatı onunla dolu. Her yeni döneme geçerken ondan sınav oluyor. Her yeni adımda onu geçmek zorunda kalıyor. Fiziğin içi matematik, kimyanın içi , biyoloji bir matematik, kalıtım bile matematik, erkekliğimiz, dişiliğimiz,…Peki bunları bile bile neden sevmiyoruz, neden korkuyoruz…
Devam edecek…

Yaşayacaksın

karuma76 | 19 September 2010 21:20

Kısa ve öz yazacağım bu gece. Hayata dair ne varsa bende, aslında hepsi çevremde. Ne hayır diyebiliyorum, hayır diyebileceklerime ne de evet diyebiliyorum sorunsuz evetlerime. Sadece yaşıyorum ve hatta hayatın arkasından son sürat koşuyorum. Plan kalmadı hayatımda. Ben hayatı planlayacağıma o beni sürüklüyor arkasından. Her dakika birşeylere yetişmeye çalışıyorum. Bütün olayları ucuca bağlıyorum. Yoruluyorum, ağlıyorum, tükeniyorum ama hala yaşıyorum ve yaşadıkça da sizinle olacağım…

12 Eylül referandum sonuçları

Lorilleux | 14 September 2010 10:00

Son aylarda Türkiye’nin gündemini çok fazla meşgul eden 12 Eylül referandumu bugün gerçekleşiyor. 50 milyon seçmenin oy kullanacağı referandum sonuçları; busiteden ilçe bazında öğrenilebilir.

Referanduma evet mi hayır mı

paylasimturkiye | 09 September 2010 21:00

Merhaba,

12 Eylül de yapılacak oylamada referanduma evet mi diyeceksiniz yok hayır. Evet se neden evet hayır sa neden hayır? Refrandumda bizi ilgilendiren maddeler nelerdir. Burada onu tartışalım.

Evet Cafe

buddhala | 07 September 2010 09:40

Şimdi yolda yürürken, yok pardon otobüsteydim, camdan sola bakmamla, bi saniye hep sola bakıyordum, o da ne: Evet Cafe! Dumur oldum, atmosfer o kadar büyüleyici ki, duvarda evet diyeceğiniz anayasanın güzel seçilmiş domatesleri baloncuklar içinde yazıyordu. O spot lambalar yok mu, beni benden aldı. Şimdi bitaraf olmakla birlikte, hayırlı bir insanım, hayırseverim de, amma velakin referandumun bu propaganda ve reklamla evet çıkacağı dünden belli. (Kendimi birden kendi görüşünü belirten ama karşı görüşün kazanıp, kendini iki türlü garantiye alan köşe yazarlarına benzettim. Cakama sıçam, sıç ağam!)

haydi referanduma gidiyoruz

taha3045 | 26 August 2010 13:00

Kılıçdaroğlu Gandi Kemal’miş, herkesin yediği haltları biliyormuş, havuzu şöyleymiş, onun gibi şöyle olmayan havuzlar kakaymış.

Yeni yeni diziler başlıyormuş , çok ses getirecekmiş.(her dönem kaç tane dizinin bir kaç bölümden sonra geri dönüşüm kutusuna atıldığını kimse bilmiyormuş )

Bir varmış bir yokmuş Niran Ünsal adlı şarkıcı sandıktan evet oyu çıkarsa kafama sıkar giderim demiş. kaşıklayamayacağın bokun önüne oturmasaymış. Herkesin evet ya da hayır deme hakkı var ama kimse böyle salak demeçler vermemeliymiş.