bildirgec.org

esinlenme hakkında tüm yazılar

Sinemanın Don Kişot’u: Zulawski (Dostoyevski’yi kıskanan adam)

uuuucar | 22 December 2009 11:32

Zulawski
Zulawski

-İnsan benliğinin travmayla karşılaştığı anlarda, iç dünyanın kutupları görünür hale gelir. Yaşamda karşılaştığımız aşikar görünen olayların trajik yönleri ruhsal dünyanın derinliklerine açılan kapılardır. Dostoyevski, psikolojinin diyalektiğini kavrayarak aktarabilen bir dehadır.

-Böylesine derinlikli bir kavrayışı sinemaya aktarabilmek için geleneksel yöntemleri bir kenara atmak zorunluluktur. İnsanın kendini anlatmaya sıvanmış sanat ürünlerini Dostoyevski‘den yola çıkarak oluşturmak, iyi bir kapının keşfidir. Zulawski, birçok filmini yazarın farklı romanlarından yola çıkarak gerçekleştirmiştir. Hareketli kamerasını ruhsal dünyanın derinliklerinde dolaştıran yönetmenin bir filmi de; “Possiession“.

ilham alınacak web tasarımları

AntiHumanIST | 09 July 2008 10:40

burada konu edilen ve çok beğenilen ilham alınacak 10 tasarım sitesine 25 tane ilham veren tasarıma sahip site eklemek istiyorum.artık aynı tasarıma sahip sitelerden sıkıldıysanız buradasizin için etkileyici tasarıma sahip bir kısmını biliyor olsak da bir kısmı pek bilinmeyen 25 siteye göz atılmış. eğer tasarımla uğraşıyorsanız muhakkak kendinize bir pay çıkarabilirsiniz.

designshack.co.uk

sunum, rapor tasarımları

bakiyyebemolu | 11 June 2008 09:54

tasarım her alanda kendini gösteriyor. şurada da çeşitli rapor tasarımları listelenmiş. iş dünyasından bildirgec okuyucalarına iyi birer örnek olabilir. merak edenler için tasarımları yapan firma veya kişi bağlantılatıları da mevcut.

ilham alınacak 10 tasarım sitesi

AntiHumanIST | 25 May 2008 21:40

Tasarlamak herkesi yapabileceği, en azından iyi yapabileceği bir iş değil. İş bu haldeyken biraz başkalarının tasarımlarından ilham almak pek de fena fikir sayılmaz.İşte size ilham alabileceğiniz 10 adet güzel tasarım sitesi ;

1.Best Web Gallery

burası online xhtml ve flash tasarımlar bulabileceğiniz bir site.temiz ve pratik bir arayüze sahip. bu proje de Web Designer Wall ve N.Design Studio gibi Nick La nın bir projesi.

güzel grafik tasarımları 2007

bakiyyebemolu | 05 December 2007 08:49

şurada bir tasarımcı, 2007 yılında kendini etkileyen, esinlendiği tasarımları listelemiş. içlerinde gerçekten hoş tasarımlar var. son birkaç yıldır sıklıkla gördüğümüz bu tarz tasarımları sanırım önümüzdeki birkaç yılda daha göreceğiz. çünkü en azından benim bu tarz çalışmalara gözüm aşina olmasına rağmen, benzer çalışmalar hala ilgimi çekiyor.

tasarımcılara örnek, kaynak siteler

bakiyyebemolu | 21 November 2007 14:53

şurada tasarımcıların gerek kaynak, gerek esinlenme olarak işine yarayabilecek 50 güzel site listelenmiş. birçoğu, birçoğumuzun sık kullanılanlarda yer alıyor ancak yine de listeyi gözden geçirmekte fayda var.

örnek tasarımlar

bakiyyebemolu | 02 August 2007 15:51

FaveUp çeşitli tasarımların örnek teşkil etmesi bakımından paylaşıldığı bir site. Logolar, Kartvizitler, falsh ve css tabanlı siteler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. sitede oldukça kaliteli çalışmalar mevcut.