bildirgec.org

elektrik hattı hakkında tüm yazılar

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

WD Livewire Powerline AV Network Kit

sCoRPionTR | 26 August 2010 09:58

Genellikle depolama ürünleri ile tanıdığımız WD bu sefer farklı bir ürün ile karşımıza çıkıyor. WD Livewire son zamanlarda oldukça popüler olan elektrik hatları üzerinden haberleşmeyi sağlayan teknolojiyi kullanıyor.

Powramid

| 12 January 2008 19:16

Bilgisayar deyince aklınıza ilk olarak kablo yığını gelenlerdenseniz, eh biraz da estetik benim için önemli derseniz: işte size powramid. Power ve pyramid kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş bildiğimiz ara kablo. Özellikle düz uzun, ara kablolarda sorun olan adaptörler, bunda sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü, birimler arasındaki açı yeterince geniş olduğundan adaptörleri rahatlıkla takabilmek için oldukça fazla yeriniz var. Bakalım Türkiye üreticileri ne kadar hızlı olacaklar?

prizden gelen internet

abacus | 05 September 2006 18:12

elektirik hatlarından internet kullanımı daha hızlı ve daha ucuz
elektirik hatlarından internet kullanımı daha hızlı ve daha ucuz

Elektrik dağıtım panosu veya alçak gerilim trafosuna monte edilerek kullanılan YAKSUPLUG’la, ev veya iş yerlerinde elektrik prizleri üzerinden internete erişilebiliyor.

Gerçekten “GİZLİ” kamera

Dengeli | 14 June 2006 12:10

Gizli kamera işte böyle olur. Kamera led ışıklı bir masa lambası görünümde.

Ccdsensörlü (yani daha kaliteli görüntü alacaksınız), gece görüşlü vs.
En orjinal kısmı ise, lambayı prize takıyorsunuz içinde ki kamera çektiği görüntüyü elektrik kablosu vasıtasıyla evinizin elektrik hattına gönderiyor. Lambayla birlikte gelen decoder’ı evinizin herhangi bir odasında ki herhangi bir prize takıyor ve kablosuyla bir televizyona veya bir kayıt cihazına bağlayarak görüntüye ulaşıyorsunuz. İsterseniz bilgisayarınıza bağlayarak uygun yazılımlarla internet üzerinden de izleyebiliyorsunuz.