bildirgec.org

Dengeli

6 yıl önce üye olmuş, 20 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Uyandıran SAAT (yeni versiyon)

Dengeli | 13 Kasım 2006 23:02

Evet arkadaşlar daha önce başka bir yazımda (linki burada) anlattığım sinek vızıltılı, pervaneli, uçan ve kapatabilmek için yataktan kalkıp biraz kovalamaca oynamanız gereken alarmlı saatin bir benzeri üretilmiş hatta internet üzerinden satışa sunulmuş. Sabahları vaktinde uyanabilmek için oldukça orjinal bir yol:) 19,95€ dan ön sipariş almaya başlamışlar. Linkide burada.

Not: Cam açık kullanmamaya çalışın;)

Zaman ayarlı “YUMURTA” :)

Dengeli | 01 Ağustos 2006 21:49

Sonunda bunu da yaptılar:) Yumurtayı rafadan yapabilmek için bir çoğumuz deneme yanılma yöntemiyle doğru süreyi bulmaya çalışmışızdır. Hatta farklı kap kombinasyonları denemiş veya su soğukken yada sıcakken yumurtayı suya bırakıp doğru yöntemi bulmaya çabalamışızdır(belkide sadece ben yapmışımdır:)) Bu yeni keşifle bu sıkıntı bitiyor. Sıcaklığa duyarlı görünmez bir mürekkeple damgalanan yumurtayı suya koyup kaynatıyoruz, yumurtanın üzerinde ki baskı görünür hale geldiğinde de piştiğini anlıyor ve alıyoruz. Anladığım kadarıyla farklı katılık değerleri için (rafadan, lop vs.) farklı baskılar basılıyor. Size kalan tek şey yumurtanızı satın alırken istediğiniz katılığı seçmek oluyor:)

Afiyet olsun:)

detaylar için link

Cd Toparlayıcı:)

Dengeli | 24 Temmuz 2006 21:48

Yine çok basit ama orjinal ve kullanışlı bir tasarım. Tasarımcısı “cd joy” demiş. ben cd toparlayıcı diyorum:)

Bu oldukça basit zamazinglere cd kutularınızı kenarlarından sıkıştırıp oluşturacağınız kombinasyonlarla, bilgisayar masanızda ve odanızda darmadağın duran cd lerinizi derli toplu bir hale getirebiliyorsunuz:) Aynen aşağıdaki gibi

ya da böyle:)

İşte linki de burada.

Üç Boyutlu Çerçeve

Dengeli | 24 Temmuz 2006 21:29

İşte çok basit ama bir o kadarda orjinal bir tasarım. Üç boyutlu çerçeve

Mantık basit; istediğiniz objeyi iç çemberdeki polifilme yerleştirip, iç çemberi de dış çemberin alt yarısına monte edip dış çemberi kapatıyorsunuz.

Neleri çerçeveleyebileceğinize dair tek sınır çerçevenin boyutları:) mesela bebeğinizin ilk ayakkabısı olabilir bunun gibi:)

Yada sevgilinizle içtiğiniz şarapların mantarları:)

SESLİ HESAP MAKİNASI KALEM

Dengeli | 18 Temmuz 2006 22:44

Fikirler yeterince orjinal olursa ürünlerin işlevselliği ikinci plana kayıyor. aynen bu sesli kalem hesap makinasında olduğu gibi (bu nasıl bir tanımlamaysa artık:)) Evet aşağıda ki linkten videosunu izleyince daha net anlıyacaksınız ama kabaca çalışma şekli şöyle:
Bir kağıda sıfırdan dokuza kadar sayıları ardından da işlem simgelerini (+,-, vb) yazıyorsunuz. Daha sonra sırasıyla önce istediğiniz sayıya ve işlem tipine kaleminizle dokunuyorsunuz. kalem her aşama da sesli olarak seçiminizi size söylüyor. En son eşittir simgesine tıkladığınızda sesli olarak yaptığınız işlemin sonucunu dinliyorsunuz:) Kullanışlılığı tartışılabilir olsada hoş bir fikir olduğu kesin.
Videosu burda.
İyi seyirler…

Ya masaüstümüz böyle olsaydı !

Dengeli | 22 Haziran 2006 21:48

Gerçekten şaşılacak derecede orjinal bir desktop uygulaması. Bilgisayarımın masaüstü bu mantıkla çalışsaydı eminim başında daha çok vakit geçirirdim. Anlatmakta zor olacak:) kısaca dosyalarınızı resimlerinizi gerçek bir masa üstünde ki gibi idare edebiliyorsunuz. üstüste dizebiliyorsunuz, dik koyabiliyorsunuz, kağıt destesi gibi masaya yayabiliyorsunuz, sağa sola savurabiliyorsunuz ve daha bir sürü şey. Görsellik ise inanılmaz. Tarif etmekte zorlandığım için şiddetle videosunu izlemenizi tavsiye ediyorum. Linki de işte burada. Denemedim ama anladığım kadarıyla mail listine üye olursanız beta sürümünnü deneme şansınızda olabiliyor. İyi eğlenceler:)

Yeni edindiğim bir ek bilgi, videosunda kullanılan bilgisayarın konfigürasyonu şöyleymiş:
1,6 Ghz mobil işlemci
1GB ram
GeForce FX Go5200 ekran kartı
yani sistem gereksinimleri çok ta kötü değil:)

Hepsi birarada usb presenter

Dengeli | 17 Haziran 2006 16:35

İşte böyle herşeyi kendi içinde olan bir de boyutları dolayısıyla insana yük olmayan zamazingolara bayılıyorum.

Bu bir usb presenter.

  • Sunum yaparken lazeriyle bakılmasını istediğiniz noktaları vurgulayabiliyorsunuz.
  • Önceki veya sonraki sayfaya geçebiliyorsunuz.
  • Sunumu bitirebiliyorsunuz.
  • Hatta sunum esnasında açık olan diğer dosyalara geçebiliyorsunuz (Alt+Tab özelliği)
  • Sunum bitince aynı zamanda alıcı görevini gören usb belleği bilgisayardan çıkarıp arkasında ki bölmeye takarak ister cebinize istersenizde laptopunuzun pc card slotuna koyarak izleyenlere artist artist bakıyorsunuz:)

Kaynak işte burası.

Tavandaki çalar saat:)

Dengeli | 17 Haziran 2006 15:47

“zabun” nickli üyenin uyandıran saat yazısında ki yorumuna istinaden işte “Sfera”:) Bu çalar saati başımızın üzerine gelecek şekilde tavana asıyoruz. Kurduğumuz saat gelince radyo sesi ile alarm çalmaya başlıyor. her erteleme moduna geçirişimizde (10 ar dakikalık periyodları var) saat tavana doğru biraz daha yükseliyor. dolayısıyla her seferinde yataktan biraz daha kopmamız gerekiyor:) Hoşlananlar için detaylar bu linkte. Videosunu da burdan izleyebilirsiniz.

İlginç bir mouse formu

Dengeli | 16 Haziran 2006 14:25

İşte bu çok ilginç. Bambaşka bir mouse formu.Mouse pad gibi bir alet üzerinde el hareketlerinizle imlecinizi kontrol edebiliyorsunuz. Bunu orjinal kılan asıl kısım ise aynı anda iki elinizi de kullanabiliyor olmanız. Yani çift mousela çalışır gibi örneğin bir şekli aynı anda iki köşesinden tutup çevirebiliyorsunuz. Yapabileceklerinizin dahası burada. Özellikle video görüntülerini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

İç çamasırsız ipod kalmasın:)

Dengeli | 16 Haziran 2006 10:39

Daha önce ipod kıyafetleri, gözlükleri vb. yazılar yayınlanmış. peki bunları gördünüz mü? IPOD iç çamaşırları:) Özellikle atleti sevdim ama altına bir de çizgili pijama eklenseymiş sanırım daha iyi olurmuş;)
Neyse işte detaylar için link.