bildirgec.org

ekşi sözlük hakkında tüm yazılar

ekşi sözlük inanılmaz istatistikler

winkan | 24 October 2010 16:26

webrazzi ‘de dolaşırken dikkatimi çeken konulardan birini paylaşmak istiyorum. Reklamz’ nin webrazzi için hazırladığı ekşisözlük infografiği oldukça şaşırtıcı görünüyor.

ekşi sözlükte şuanda toplam 208.286 kayıtlı kullanıcı ve 27.262 yazar bulunuyor. Bunun yanında toplam başlık sayısı 1.812.238 ve toplam entry sayısı ise 10.571.908.

Trafik istatistiklerine bakacak olursak, Temmuz 2010′da Ekşi Sözlük 2.733.449 tekil ziyaretçiye ulaşmış ve siteye toplamda 13.864.596 ziyaret gerçekleşmiş. Bu ziyaretlerden de toplamda 138.993.429 sayfa gösterimi elde edilmiş.”

Benzer siteleri arama motoru

mentira | 09 March 2010 17:25

similar sites bir birine benzeyen alternatif siteleri bulmak için yapılmış bir arama motorudur.

Anasayfasında bulunan arama çubuğuna istediğimiz sitenin adresini yazıyoruz ve “find similar site” ye tıklıyoruz. o bize o siteye benzeyen alternatif siteleri ekran görüntüleri ve açıklamalarıyla birlikte çıkarıyor. ayrıca adresi yazmaya başladığımızda yazdığımızı tanıyor ve alt tarafta öneri çıkarıyor.
bildirgeç için benzer alternatif siteler bunlarmış ayrıca sitede etiketlere görede arama yapabiliyorsunuz. neredeyse her site için bir önerisi var.
youtube benzeri siteler
wikipedia benzeri siteler
google benzeri siteler
flickr benzeri siteler
cnn benzeri siteler
ekşi sözlük benzeri siteler
bu şekilde bütün siteleri deneyip alternatif siteler bulabilirsiniz.
Ayrıca siteler için iyi yada kötü yönde oy kullanabilirsiniz.
birde bu site için yapılmış firefox eklentisi var onuda kullanabilirsiniz.
Anasayfasına buradan
hakkında sayfasına buradan
toolbarına buradan
gizlilik ilkelerine buradan
Ayrıca bu bildirilerde ilginizi çekebilir
Sitelerin sıkça sorulan sorular kısmında arama yapın
Sitelerinizin günlük ziyaretçi sayısı

En Popüler Sözlük Tasarımları

majesty s infinity | 14 January 2010 16:19

Türkiye’de internetin bilgi paylaşımı ortamlarından bir tanesi de sözlükler. Oldukça fazla kullanıcıya sahip bu sözlüklerin de kendilerine has ve özgün tasarımları var. İlginç bir gezinti yapmak ve bu paragrafa konu olan tasarımları görmek ise sadece bir tık uzakta.

klasikler;

ekşi sözlük

Düşünce Gücü İle Yazı Yazmak

Ozit | 13 January 2010 17:05

Sabancı Üniversitesinde yapılan bir araştırmanın demosu olarak 14 Ocak 2010 saat 22.00‘da ekşi sözlük‘e düşünce gücü ile entry girilecek. Bu olayı canlı olarak şu adresten izleyebileceğiz.

Armağan Amcalar adlı bir öğrencinin master tezi olan bu deneyin tüm ayrıntıları da paylaşılacak. Öğrencinin daha önceki denemelerinde twitter ve facebook’a gönderdiği durum güncellemeleri var. Bu denemelerin videoları burada ve burada.

budaneki : siteden ayrılmadan seçili kelime hakkında bilgi alma aracı

dili | 15 December 2009 16:09

budaneki ?
budaneki ?

İnternette sayfaları dolaşırken, bir çok internet kullanıcısı aynı rutini uygular. okudukları Yazıda geçen ingilizce kelimenin anlamını bulmak, yazıda ismi geçen yer, kavram yada kişi hakkında bilgi sahip olmak ister. Bunun için ismi kopyalar yeni bir tab açar (eskiden yeni pencere açardık), yada tarayıcıdaki arama kutucuğundan aramasını yapar. Googla’da, ekşi sözlük’te, referans kabul ettiği sitelerde aramasını yapar ve okumakta olduğu yazıya devam eder.

Artık bu rutini 2 fare hareketine indirgiyebilmemizi sağlayan bir firefox eklentimiz var. Budaneki

Ekşi Sözlük favicon değiştirdi

ekinoksah | 26 October 2009 14:47

Ek$i sözlük önceden kalite oranı daha düşük olan koyu renkli damlacığı değiştirip, daha açık renkli ve kaliteli bir favicon tasarlatmış, yeni faviconu burda görebilisiniz.

Yepyeni wordpress teması: EksiBlog

ekinoksah | 05 October 2009 17:31

İnternette efsane haline gelmiş olan ekşi sözlük sitesini hepimiz biliyoruz, ekşi sözlük çaylaklık sistemi ile yazar alıyor, peki hiç kendi blogunuz üzerinden tanım girmeyi düşündünüz mü?İşte bu yeni wordpress teması blogunuza “ekşi sözlük” görünümü veriyor, blogunuzu kullanıcıların da yazı girebildiği bir bloga dönüştürdüğünüz takdirde, sitenizin ekşi sözlükten bir eksiği kalmayacaktır.

ekran görüntüsü
ekran görüntüsü

Ekşi blog isimli bu tema sayesinde bütün bunları yapabilirsiniz.
Temanın demosuna buradan ulaşabilir, eğer beğendiyseniz burdan indirebilirsiniz.

Pilli Ormanı Neden Olmasın?

rebirth | 08 September 2009 14:52

Ulus olarak orman yangınlarıyla mücadele ettiğimiz şu günlerde ekran başında olan bitene seyirci kalmak yerine, yanan ormanlarımızın yerine yenilerini koymak birçoğumuzun aklından geçiyordur şüphesiz.

Ekşi Sözlük yazarlarının bireysel gayretleriyle başlatılan “Ekşi Sözlük Ormanı” projesi, daha sonra ekşi sözlük yönetiminin de destek vermesiyle resmi bir projeye dönüşmüştü. TEMA ile yapılan yazışmalar kısa sürede sonuç vermiş ve internet sitesi üzerinden bağış yapılabilir duruma gelmişti.

Katılımcı Sözlükler Nereye Gidiyor?

Tarihci12 | 02 June 2009 14:11

Türk web alemi, özellikle son on-on beş yılda önemli bir gelişme içerisine girdi. Yeni alanların ortaya çıkmasının yanında, forumlar ve bloglar da önemli bir popülerlik kazandı.

Türk internet kullanıcıları, sözlük kavramı ile 1999 ylında Sedat Kapanoğlu’nun kişisel sitesinde karşılaştı. İlk yıllarda sınırlı bir kullanıcıya hitap eden Ekşi Sözlük, daha sonra klonlarının çıkması ile dev bir portala dönüşecekti…

Türk Web Alemi Sözlüklerle Tanışıyor: Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük, Sedat Sourtimes Group bünyesindeki ufak bir portal iken, toplumun bir kısmının görüşlerini özgürce ifade etmesiyle kısa sürede genişlemeye başladı. İlk kullanıcılar(1-2 ve 3. nesil kullanıcılar), bu mecrada, daha çok politik ve sosyal konuları uzun uzadıya eleştiriyorlardı. Toplumda uzun yıllar boyunca tabu yerine konmuş olan onlarca konuda yazıkları makale türündeki yazılar, ekşi sözlük’ün şimdilerde aradığı kaliteyi barındırıyordu. Seviyeli ve sıcak sohbetler, Ekşi Sözlük’ün birkaç yıl içinde ülke çapında büyük bir sükse yapmasını sağlayacaktı…