bildirgec.org

düzenlemek hakkında tüm yazılar

düzenli bir bilgisayar için 5 mükemmel tavsiye

xerre | 23 September 2009 19:34

günlük/iş yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen bilgisayarları, aynı odamız hatta evimiz gibi kullanır ve kendimize göre çeşitli düzenlemeler yaparız. bu düzenlemeler, bilgisayardaki üretkenliğimizi etkileyeceği gibi muhakkak ki psikolojimiz üzerinde de etkili olacaktır.

düzenli, aradığınızı kolayca bulabileceğiniz ve dosyalar arasında kaybolmayacağınız bir masaüstü sağlamak için çeşitli yollar mevcut. bu bildiride bilgisayarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz 5 etkili yönteme yer vereceğiz.

1 – sık kullanılan programlara kolayca ulaşmak

Rocketdock (*), masaüstünüze çeki düzen vermek için biçilmiş bir kaftan. bu ücretsiz ve bilgisayarınızı hiçbir şekilde yavaşlatmadan çalışacak olan program, aynı macintosh‘larda masaüstünde olduğu gibi, program ile masaüstünüzde istediğiniz bir köşeyi kullanabilir tüm masaüstü simgelerinizi orada tutabilirsiniz.

Ses Kanallarını Düzenlemek

Yavzas | 14 December 2008 20:09

Ses kanalları ile profesyonel olarak ayırabileceğim bir program arıyorum, nasıl bişey?

Bir odada çekilmiş sesler var ve bir birine girmiş durumda (TV sesi ve insan konuşmaları) ve ne konuşulduğu anlaşılmayan bir ses dosyası mevcut.

Soru: Bu dosyadan sesleri ayırıp (Tv – Konuşma) anlaşılır düzeye getirebileceğim bir program varmı?

CSSTxt.com – Css ile metin düzenleme aracı

filezza | 24 July 2008 14:15

CSS Style Generator
CSS Style Generator

CSSText, css ile metin düzenlemek için kullanılabilecek, online bir araçtır.Site üzerinde bulunan, düzenleme seçenekleri ile css bilgisine ihtiyacınız olmadan, metinlerinizi istediğiniz şekilde düzenleyebilir, düzenlenen metnin son halini görebilir ve kodlarına ulaşabilirsiniz.

Düzenleme Seçeneklerinden;

ÜST BÖLÜM
bold – Kalın Yazı
underline – Altı çizgili Yazı
overline – Üstü Çizgili Yazı
italic – İtalik Yazı
oblique – Eğimli Yazı
line-through – Üstü Çizgili Yazı
uppercase – Sadece büyük harf
SmallCaps – büyük-küçük harflerin hepsini büyük harfe çevirir. Fakat büyük harfle yazılmış olanları daha büyük, küçük olanları ise daha küçük yazar.

TonBee ile online müzikleriniz üzerinde oynamalar yapın

ErrorLog | 08 April 2008 19:39

ToneBee
ToneBee

ToneBee ile online olarak müziklerimiz üzerinde oynama yapıyoruz. Nasıl mı? basit. sitemize giriyoruz, Join Now butonuna tıklıyor ve üyelik alıyoruz. hemen onaylama mail’i geliyor hesabımızı onaylıyoruz. ardından sitemize tekrar girip login (giriş) işlemini gerçekleştiriyoruz. Ardından müzik dosyamızı yüklüyoruz (upload) ve java şeklinde bir pencereyle düzenleme ekranı geliyor. gerisi size kalmış.. ayrıca müzikleri kesip telefon sesi veya ipod müziği haline getirmek mümkün.

ToneBee
ToneBee

Foto mozaik

xururuca | 14 July 2007 11:36

Photoshop ile fotoğraflarına mozaik görünümü vermek isteyenler böyle buyursun.

operada yer imlerini düzenlemek…

biSGen | 05 July 2007 12:05

Merhaba arkadaşlar opera yer imleri hakkında bir sorum olacak sizlere. Ben yer imlerine nasıl ulaşacağımı biliyorum. (C:Documents and Settingskullanıcı adıApplication DataOperaOperaprofile opera.adr ) Ancak kategorileştirmek için
düzenlemeyi başaramadım. Saygılarımla.