bildirgec.org

dönüştürücü hakkında tüm yazılar

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

youconvertit: ücretsiz çevrimiçi dönüştürücü

odo | 15 February 2010 10:22

youconvertit en kısa ve en türkçe tanımıyla “çevrimiçi dönüştürgeç”. marifetlerinin hepsini kısaca anlatmak bırakın iki sözcüğü bir bildiriye bile sığmayabilir.

sitenin dört ana bölümü var.

1. bölüm:dosya dönüştürücü (convert file(s))
e-posta adresinizi yazıyor, dosya ya da dosyalarınızı yüklüyor, hangi formata dönüştürmek istediğinizi seçiyor ve gönderiyorsunuz. sayısız belge formatı, ses dosyaları, video dosyaları, resim dosyaları ve hatta arşiv (sıkıştırılmış format) dosyaları için bunu yapabilirsiniz.

JPG’den Word’e: NewOCR

tenedian | 13 November 2009 15:00

Elinizde bir metin var ve maalesef bu metin bir görüntü formatında. Bu metinden kendi yazınızda kendi işlerinizde kopyala – yapıştır yöntemi ile yararlanamıyorsunuz ve canınız sıkılıyor.
Artık sıkılmasına gerek yok! Çünkü NewOCR var.
Yapacağınız işlem çok basit:
JPEG, PNG, GIF, BMP veya TIFF formatlarından biri ile kaydedilmiş dosyanızı http://www.newocr.com/ adresinde yüklüyorsunuz.
Dosya büyüklüğünüze bağlı olarak biraz bekliyorsunuz.
E, alın kullanın sonra metninizi tepe tepe.

NewOCR: jpeg'ten Word'e
NewOCR: jpeg’ten Word’e

Üstelik sadece ingilizce değil aralarında türkçenin de bulunduğu 29 dili destekliyor sistem.
Bedava, kayıt-kuyut gerektirmiyor.
1MB büyüklüğüne kadar dosyaları işleyebiliyor.
Denedim, son derece başarılı NewOCR.

resminizi text’e dönüştürelim

rgnkr | 04 August 2009 10:59

merhaba arkadaşlar, öncelikle başlık biraz garip gibi ama başka birşey bulamadım 🙂 sitemiz textorizer basit ve eğlenceli bir yapıya sahip. öncelikle kullanmak istediğiniz resimi image bölümüne link olarak koyuyorsunuz. yani resminizi bir yere upload etmiş olmanız gerek. altındaki text kutucuğuna kullanmak istediğiniz kelimeleri sıralıyorsunuz. diğer kalan kısımları kendinize göre ayarladıktan sonra textorizer butonuna basıyorsunuz ve sonucu görüyorsunuz. resminizi text ile biçimlendiren eğlenceli bir site.

buradan örneklere bakabilirsiniz.

Pdf dosyalarınızı word ortamına aktararak düzenleyin

TEYPA | 02 June 2009 19:13

Word
Word
PDF
PDF

Bazen pdf formatındaki belgeri düzenlemek isteriz. Eğer kendimize ait olmayan bir bilgisayar da kullanıyorsak program yüklemek sıkıntı olabilir. İşte Pdf dosyalarınızı, pdf yazılarınızı word dosyasına çevirme programı internetten online şekilde bu site yapıyor, sözün açıkcası pdf dosyalarını word dosyasında internetten çevir programsız.www.convertpdftoword.net

Windows XP’yi Vista görünümüne çevirin

ilkindurak | 11 May 2009 18:58

Windows Vista görünüşü ile göz kamaştırıcı bir işletim sistemi ama bir çok kişi bu hoş görünümlü işletim sistemini bazı nedenlerden dolayı kulanmıyorlar Vista transformation pack 8 adlı programla XP’yi Vista görünüşüne dönüştürmek mümkün DOWLAND

Anında Youtube Video Format Çevir ve İndir

filezza | 27 November 2008 12:15

YouTube Video .FLV .MPG .MP3 .MP4 download
YouTube Video .FLV .MPG .MP3 .MP4 download

Youtube’da izlediğimiz videoları, ücretsiz ve programa ihtiyaç duymadan, .flv, mpg, .mp3, .mp4 formatlarına çevirmek ve indirmek çok basit.

örneğin “h ttp://www.youtube.com/watch?v=aDZr3p6LzuE” adresinde bulunan kemal sunal – şaban oğlu şaban borazan remix’in görüntülerini izlerken, tarayıcımızın adres satırında bulunan “ht tp://www.youtube.com/watch?v=aDZr3p6LzuE” adresini “http://www.kickyoutube.com/watch?v=aDZr3p6LzuE” olarak değiştiriyoruz.(Adres satırının www. ‘den sonraki bölümüne “kick” kelimesini ekliyoruz.)

YouTube Video .FLV .MPG .MP3 .MP4 download
YouTube Video .FLV .MPG .MP3 .MP4 indir

Top 15 [17-22 Kasım]

JaAaa | 23 November 2008 01:03

12V-240V Araba Güç Dönüştürücüsü

azmi50 | 22 November 2008 23:22

Arabada elektrikli aletleri kullanabilmek için güzel bir zamazingo. Her açıdan çok kullanışlı olan bu alet arabanın aküsünden aldığı 12Voltluk elektrik enerjisini evlerde kullanılan 240Voltluk enerjiye dönüştürüyor. Bu ürün sayesinde arabada TV izleyebilir, dizüstü bilgisayarınızla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Ürünün özelliklerine buradan bakabilirsiniz.