bildirgec.org

ilkindurak

8 yıl önce üye olmuş, 26 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

The Sims 3 Ambitions

ilkindurak | 08 July 2010 14:36

the sims 3′ün 2. ek paketi the sims 3 ambitions, gezmekten sıkılmış ve cebindeki paraları son kuruşuna kadar harcamış simlerimizi iş hayatına tutunmalarını sağlıyor.

the sims 3 ambitions ile iş hayatınızı yönlendirebilirsiniz.

kasabanızda olduğunuzu düşünün şimdi evinizden bir “zoom” uzaktasınız yani.işinize her gün eve üç kuruş getirmek için çalışıyorsunuz.o içini göremediğiniz iş yeri var ya hani sadece dışını görüp “bugünde patrona yalakalık yap,terfi al” dediğiniz.işte o binanın içini görebiliyorsunuz artık .işinizi bire bir kontrol edebileceksin the sims 3 ambitions sayesinde

Skype ile bedava cepten konuşun.

ilkindurak | 04 March 2010 17:10

skype ile bedava görüşün
skype ile bedava görüşün

Skype’ın yeni geliştirilen uygulaması Ovi store da bütün Nokia kullanıcıların indirmesi için sunuldu.
Yeni uygulama tamamen ücretsiz ve bedava görüşme şansı sağlıyor.Böylece 200 milyondan fazla Nokia cep telefonu kullanıcısı yakınlarıyla bedava konuşma şansı elde edecek
Skype-Skype arasındaki görüşmeler için geçerli olacak olan bu bedava görüşmeler operatörlarin hiç hoşuna gitmeyecek gibi gözüküyor.
Elbette ödeyeceğiniz mobil internet ücretini unutmamak gerek ama bunun dışında konuşmalar bedava olacak.
Uygulamaya buradan ulaşmanız mümkün ve uyumlu telefonları incelemenizde yarar var.

Onlive ile bulutlarda video oyunu oynamak

ilkindurak | 24 February 2010 15:37

onlıve
onlıve

Cloud Computing veya bulut bilişim son zamanlarda oldukça duyduğumuz ve geleceğin teknolojilerinden biri olacağı söylenen sunucularda çalışan işletim sistemleri,yazılımlar vb. bir çok uygulamayı tanımlamak için kullanılıyor ve son olarakta Google’ın bu konuda geliştirmekte olduğu işletim sitemi Google Chrome OS ile bu kelimeyi daha sık duymaya başlayacağımız bir gerçek.
Cloud Computing tarzı işletim sistemlerini az çok hayal edenler bunlar üzerinden nasıl oyun oynanabileceğini merak edebilirler ve günümüzde genç nüfusun tek bilgisayar alma nedeni olan oyun oyna eylemi bu sistemlerde nasıl çalışacakları belirsiz.
İşte tam bu sırada Amerikada yeni bir servis belirmeye başladı.Geçtiğimiz günlerde beta’dan çıkan servis son olarak herkesin önünde bir deneme yaparak ileride herkese belirli ücret karşılığı bulut bileşim ile oyun oynatacaklarını ilan ettiler.
Servissin ismi Onlıve ve bu bir oyun konsolu bilgisayarlarda her hangi bir yükleme gereksemeden sunucuya yüklü oyunları görüntüleyebiliyor ve sorunsuz çalışıyor.
Basit hızda bir ev bağlantısı bile Onlive’nin sorunsuz çalışması demek.
Şirket kurucusu Steve Perlman yakın gelecekte bütün dünyaya aylık bir ücret karşılığı oyun oynatmayı hayal ediyor.
Las Vegas’ta yaptıkları denemede bunu iyice kanıtlayan şirket gelecekte dünya üzerindeki oyun kültürünü hepten değiştirebilir ve Cloud Computing akımının benimsenmesinde önemli bir adım atabilir.

En iyi 3 boyutlu masaüstü temaları

ilkindurak | 23 February 2010 19:43

Google vergi cezası yedi!!!

ilkindurak | 04 November 2009 09:56

Google türkiye üzerinden yaptığı reklamcılık işlemlerinde faturayı yurt dışından kesince 71 milyon tl ceza yedi.
google türkiye

google
google

üzerindeki reklamcılık işlemlerini google reklamcılık ve pazarlama ltd şti. aracılığıyla gerçekleşse de aslında işi doğrudan kendisi yapmış gibi gösterdi.
Bu durumda faturayı yurt dışına ödeyen google Türkiye de ödemediği vergi için 71 milyon liralık cezayı da yedi.
Bu durumda şirket vergi kaçırmasa da Türkiyeye ödenmesi gereken vergiyi yurt dışına ödedi.

İnternettin zaman makinesi

ilkindurak | 28 October 2009 17:01

İnternette bulunan ve günümüzde oldukça popüler olan Web sitelerinin geçmişte nasıl gözüktüklerini bilmek ister misiniz?Facebook,yahoo,google ve daha bir sürü web sitesinin arşivlendiği bu adreste Bildirgec.org dahil geçmişteki hallerini görebilirsiniz.
Oldukça renkli ve zaman geçtikçe öneminin oldukça artacağı bir uygulama olduğunu söylemeliyim
Bildirgec.org’un eskiden nasıl gözüktüğünü bilmek için şu adresten tarih seçin.

Neden gerçek zamanlı arama?

ilkindurak | 28 October 2009 13:06

Son zamanlarda özellikle Türkiye deki internet kullanıcılarının kendi kendine sorduğu sorulardan biri budur elbet.”Neden gerçek zamanlı aramalıyım?”
Bunun bir çok nedeni var.Bildiğiniz gibi Twitter ana sayfasını bir gerçek zamanlı arama motoru koymuştu.Belki bilmezsiniz ama bunu ana sayfası güzel gözüksün diye yapmadı.

Twitter da bildiğiniz gibi her ay 18 milyon ziyaretçi Twitter’a uğruyor.Bunların tam 3 milyonu Twitter‘ın gerçek zamanlı (real time) arama özelliğini bilinçli olarak kullanmakta.İlk duyulduğunda insana şaşırtıcı gelen bu rakam aslında hiçte şaşırtıcı değil çünkü amarika ve ingiltere gibi ülkelerde bu aramalar sıklıkla yapılıyor.

Pilli’nin yeni girişimi Put.io

ilkindurak | 27 October 2009 07:19

Pilli Put.io adlı girişimi yayına girmeden önce hakkında yeterli hiç bir şey bilmezken internette çıkan haberlerden öğrenildiği kadarıylaoldukça ses getirmesi beklenen servis,bir davetiye kaparak deneme şansı elde edenlerin yorumları da bunu destekler nitelikte.
Onlardan birini kaparak deneme şansı elde ettim ve sizlere servis hakkında görüşlerimi söylemek istiyorum.Öncelikle Pilli’nin bu yeni girişimi Put.io‘yu bir tanıyalım.
Put.io rapidshare’da indirdiğiniz bir dosyayı internet disk alanında saklıyor ve siz eğer bir video veya müzik dosyası indirdiyseniz size bunu internet üzerinden gösterme şansı tanıyor.
Servise girdiğiniz RSS’ler takip edilerek içindekiler otamatikman kaydedilebilecek.
Denilenlere göre 1 dakikada 700mb dosyayı indirebilecek ve izlemenizi sağlayacak.
Her şeyi sunucu tabanlı hallettiği için oldukça hızlı olacak.
Servis üzerindeki dosyalara akıllı telefonlardan,psp ve benzeri bir çok cihazdan ulaşmak mümkün
İstediğiniz dosyayı çok hızlı ve rahatlıkla arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz

“Yokum” dedi 500 bini aldı.

ilkindurak | 27 October 2009 00:02

24 ekim 2009 tarihinde yayınlanan bölümde var mısın yok musun’da heycanlı dakikalar yaşandı eski yarışmacılardan Ülkühan Yılmaz’ın yarıştığı bölümde Ülkühan’nın kutusuna gitmesiyle 500 bin onun oldu.
Son teklife kadar yarışan Ülkühan sona kalan 20bin ile 500bin arasında kaldı ve teklif olarak 128bin alan Ülkühan arkadaşlarının ve kardeşlerinin ısrarlı çabalarına rağmen kutusuna gitmeyi seçti.
Beynin de tümör bulunan ve parayı kardeşleri ve kendi güvencesi için istediğini söyledi.Her altı ayda bir ameliyat olmak zorunda olan Ülkühan bu üzücü durumu eğer evlenirse eşine ve çocuklaına yansıtmak istemiyor.
Üzücü hayat hikayesiyle bütün herkesi gözyaşlarına boğan Ülkühan “Evime ailemin ve kardeşlerimin kahramanı olarak dönmek istiyorum” dedi.
Herkez belkide 500bin en ihtiyacı olan kişiye gidecek umuduyla Ülkühan’nın kutusundan 500bin çıkması için dua etti ve o 350 program sonunda Ülkühan Yılmaz’a tam 500bin lira çıktı.Bütün sütüdyo bayram yerine döndü
Ülkühan ise büyük ödülün sahibi oldu.Bu sefer kaybeden Bankacı Hamdi bey oldu.

Twitter şimdi de arama motorlarında

ilkindurak | 23 October 2009 13:26

Microsoft en büyük rakibi google‘ı yere sermek için Twitter ile anlaştı.Artık Bing aramalarında twitter üzerinde paylaşılan tweetlerde gösterilecek.Kulanıcı yararına olan bu gelişme üzerine Google‘da boş durmayarak Twitter ile anlaştı ileriki günlerde o da kendi sonuçlarına Twitter’ı ekleyecek.Bing henüz bu hizmeti türk kullanıcılarına ulaştıramadığı yazımızda geçelim.
Aynı zamanda Microsoft’la iş birliği içinde olan Facebook’ta içeriğini Bing aramalarında görülecek.
İyice karışan arama motoru savaşlarının yine bize yani müşteriye yönelik yeniliklerle sonlanmasını diliyoruz.