bildirgec.org

detox hakkında tüm yazılar

Sağlıklı yaşam ve detox.

vatanda | 01 August 2008 18:15

Detox; Son yıllarda özellikle doğal yaşam ve vücuttaki oksidanlardan kurtulmak için hanımlar tarafından sıkça kullanılan bir yöntem ama ne kadar etkili yada etkilimi?

Detox a olan ilgiden dolayı A.B.D de bulunan bir araştırma ekibi bu konuda bir çalışma ve test yapmak için kolları sıvadılar ve öncelikle 2 grup benzer özellikleri olan bayanları toplayarak işe başladılar. 20 kişiden oluşan bu topluluktaki bayanlar 10 ar kişilik 2 gruba ayrılarak. 1. gruba 1 hafta boyunca özel bir detox diyeti 2. gruba ise normal beslenmelerine devam etmeleri belirtilmiş. gruplar deneye başlamadan önce vücuttaki oksidan düzeyleri ölçülerek 1 hafta sonra kullanılmak üzere bir kenara koydular. 1. grup detox diyetini çok zorlanarak ta olsa 1 haftada tamamlıyor. 2. grup ise makarna çikolata v.b şeylerle çok rahat bir hafta geçirerek deneyin sonuçlarını öğrenmek için teste tabi tutuluyorlar. Testler sonucunda 1. ve 2. grup arasında hiç bir oksidan farkı bulunamıyor. Dahası 1. gruptakileri sadece detox yaparak vücut kaslarını yaktıkları ve vücudun zayıf düştüğü tespit ediliyor. Neden böyle bir sonuç çıktığını araştıran uzmanlar. İnsanların zamanla birlikte farklı yeme alışkanlıklarına ve bu alışkanlıklarla ortaya çıkan oksidanlarla da başa çıkmayı öğrenmiş olduğunu ve ekstra detox v.b diyetlerle sadece vücuda zarar verdiğimiz ortaya çıkmıştır. Kısaca sözün özü detox tamamen safsata.

Real Age’iniz Kaç?

ezoryak | 28 November 2007 15:26

Real Age'iniz Kaç?

“Gerçek yaşınız kaç? Hissettiğiniz yaşta mısınız?” gibi sorular her gün karşımıza çıkmasa da oldukça faydalı bilgilerin yeraldığı ve bu iki soruya sağlıklı bir şekilde cevap verdiğine inandığım (her ne kadar benim 42 yaşında olduğumu söylesede..!) bir site olan RealAge ünlü Tıp Doktorları Michael Roizen ve Mehmet Öz‘ün imzasını taşımaktadır.

RealAge nedir?
Bugün bilim, sağlığınızla ilgili yaptığınız seçimlerin yaşlanmanızı yavaşlattığını yada hızlandırdığını çok açık bir şekilde göstermektedir. Bazen hayatınızda yapacağınız değişiklikler için biraz geç kalınmış olabilir. Örneğin, hayatının erken dönemlerinde egzersiz yapmış ancak sonra bırakmış insanlar uzun süreli bir yarar elde edemezler. Ancak 50 ve 60 belki daha geç yaşlarda egzersizlere başlayan insanlar, daha fazla yarar elde ederler.

RealAge sağlık haberleri, sağlıklı gençleşme önerileri, anne ve çocuk sağlığı, diyet ve beslenme, spor ve egzersiz ile cinsel sağlık konularında verdiği faydalı bilgiler ile bizlerin kulaktan dolma, yalan yanlış uygulamalar yaparak sağlığımızı daha da kötüleştirecek şeylerden kaçınmamız konusunda bilgilendiriyorlar.

beyaz dişler

asymptot | 11 May 2007 15:11

oil pulling son moda detoks yöntemlerinden en kolay ve masrafsız olanı. bir çorba kaşığı yağı (biraz daha az olabilir) ağzınıza alıp 20 dakika ağzınıda gezdiriyorsunuz. bunu sabah ilk iş olarak mideniz henüz boışken yapmanız gerekiyor. sabah yapamazsanız yemek yedikten 4 saat, bişeyler içtikten 1 saat sonra da yapabilirsiniz. günde 3 defaya kadar yapmanın bir sakıncası yok. bitirince de ağzınızı kabartma tozu ve deniz tuzu karışımıyla fırçalıyorsunuz. bunun bir çok kronik hastalığı tedavi ettiği iddia ediliyor. şahsen iddiaların doğruluğunu bilmiyorum, test edecek kadar uzun süre yapmadım ama bu yöntemin hiç bir işe yaramadığını iddia edenler bile yöntemin zararsız ve güvenilir olduğunda hemfikirler.
ağızdan çıkan yağa mikroskop altında bakanlar çok sayıda canlı gördüklerini söylüyorlar. ağızdan çıkan şey ilk ağza alınan yağdan çok farklı ve bembeyaz bir sıvı oldu benim denememde.
bunu 2 kez fındık yağı kullanarak yaptım. dişlerim diğer herkesin dediği gibi temizlendi, rengi gözle görülür derecede değişti doğal rengine dönmeye başladı. dil ve dişetlerim pembeleşti.

zencefil

asymptot | 18 September 2006 15:38

zencefil
zencefil

zencefil bir baharatlı bir kök. acı, bildiğimiz biber acısından farkı ise yakıcı olmaması.antik zamanlardan bu yana asya mutfağında kullanılıyor. aynı zamanda tedavi edici özellikleri var, artirit, migren, boğaz ağrısına iyi geliyor.