bildirgec.org

dekorasyon hakkında tüm yazılar

Seranit ile Yaşam Tarzınızı Değiştirin Widget’ı

herkimse | 22 November 2010 09:38

Seranit ile Yaşam widget‘ı ile ev döşeme keyfine varın!

Widget’ta örnek ev üzerinde salon, mutfak ve banyo olmak üzere üç farklı alan; Seranit ürünlerine ait seramiklerle döşenebiliyor.

Uygulamada evin tepeden kroki şeklinde görünümünden mekan seçimi yapılıyor ve seçilen mekanın perspektif görünümü üzerinden Renk, Ebat ve Yüzey Bitişi kriterleri belirleniyor. Kullanıcılar, ilgilendikleri Seranit ürünleriyle mekanın duvar ve zeminini zevklerine uygun olarak döşeyebiliyor.

A Green, Green Bed! Yemyeşil Bir Yatak!

kagit kalem silgi | 21 October 2010 10:02

Yemyeşil bir yatak hayal edin..!
Başınızın üzerinde okuma lambaları olan, müzik için hoparlörü bulunan, yemyeşil sarmaşıkların içinde uyanabileceğiniz bir yatak..

Yatağın üzerinde yaptığınız hareketler, yatağın altında bulunan pili şarj ediyor..

Yaratıcı ve sıradışı tasarımlar burada

misterial | 15 October 2010 16:30

Bun Design;yaratıcılık konusunda sınır tanımayan bir firma. akla hayale gelmeyecek fikirlerin bir eşyada nasıl hayat bulduğunu görmelisiniz.Askı şeklinde takılık, robotlardan oluşan tuzluk veya karabiberlik,kalp şeklinde yumurta pişirebileceğiniz tava,size ve aşkınıza özel tasarlanabilir anahtarlıklar ve daha bir sürü şey bu sitenin içinde………..
Sitede birbirinden ilginç ve eğlenceli tasarımları keyifle inceleyebiliyor aynı zamanda beğendiğiniz tasarımları satın alabiliyorsunuz. Benim de sürekli takip ettiğim sitenin, ara sırada yarışmaları olmakta, bu yarışlara kendi tasarladığınız materyalleri gönderme şansınız da var. Ev dekorasyonunda da ufkunuzu açan bu eğlenceli siteye mutlaka uğrayın derim.

Elektrik prizleriniz için 10 yaratıcı tasarım fikri

runaway | 19 September 2010 18:05

Genel olarak tasarım günlük hayatımızda en çok kullandığımız eşyaların iyileştirilmesine katkıda bulunarak, kullanılabilirliğini arttırıyor. Ayrıca Görsel estetiğin yanısıra işlevselliğinin geliştirilmesine yardımcı oluyor. Örneğin:
Plug & Play

plugandplay
plugandplay

Duvardaki prize takılarak sabitlenen düzlemde telefonunuzu şarz edebilir, küçük eşyalarınız için sehpa işlevi de görebilir. Nothing Design Group tarafından tasarlanmış.

Banyomu Yeniliyorum

witamin | 16 August 2010 09:59

Evim Dergisi ve Çanakkale Seramik – Kalebodur işbirliğiyle düzenlenen yarışmada son 2 yıl içinde banyosunu Çanakkale Seramik – Kalebodur’un yer ve duvar seramikleriyle yenileyenlere bir fırsat sunuluyor. Banyonuzun fotoğrafını çekip bu siteye ekliyorsunuz. Ziyaretçi oylamasıyla seçilen ilk 5 banyodan jürinin seçeceği 1. banyonun sahibi www.kalede.com‘da kullanabileceği 3000TL tutarındaki hediye çekini kazanıyor. Bol şanslar.

Evin “tadı tuzu”nu nasıl getirmeli?

hayalicindegecti | 02 June 2010 12:47

Yeni evler, ister villa, ister nohut oda bakla sofa, ya da kiralanmış veya satın alınmış, hatta borcu bitmemiş olsun, hiç fark etmez, hep birbirlerine benzer. Henüz kurumamış yağlıboyanın, cilanın kokusundan yabancılık duyarsın, genzin yanar. Boşver şimdi sızlanmayı, bir an önce evini dekore et, yerleş, tadı tuzu yerine gelsin…
Nasıl ve neler yapmak lazım peki?
Önce perdeler… Ah, seçmek öyle zordur ki, e, nasıl olmalı? Dıştakiler, ister ham keten, ister ipekli kumaştan, nasıl olursa olsun yeter ki içeriyi örtsün, saklasın, amaaaa içtekiler mutlaka krem rengi, hatta mümkünse elde yapılmış dantelden olmalı. Nereden mi bulacağız?
Bir öğleden sonra annene ya da halana gider, büyükannenin o meşhur bohçasını açarsınız birlikte. Bir yanda tavşan kanı çay demlenir, o kırmızı güllü porselen demlikte çay öyle lezzetlidir ki…. Kristal pastanesinin taptaze acıbadem kurabiyelerini atıştırıp, çayınızı keyifle yudumlarken dantelleri tek tek çıkarırsınız, hafiften bir naftalin kokusu saçılır ortalığa.
-Hayır bu olmaz, eni çok dar.

Saklı teknolojiler

chiefofbrokers | 26 April 2010 10:36

Benim gibi teknoloji düşkünlerinin en büyük derdidir kablolar. Elektrik enerjisini kablosuz aktarmayı icat edebilecek zeki bir mucit çıkana kadar da öyle olacak. Evde kullanmak istediğiniz yeni bir zamazingoya uygun bir yer ararken her defasında eşinizi veya annenizi ikna etmek zorunda kalırsınız. Öncelikle nereye koyarsam koyayım yine de göze batan projeksiyon cihazını bir yerlere saklamak gerekiyordu. Bu duruma bir çözüm araştırırken bir çok tasarım hazırladım ama en sonunda bu seçeneği uygulamaya karar verdim. Bu dizaynın güzel tarafı açıkken TV odamızın dekorasyonunu bozmayacak gizli bir projektör askısı, kapalıyken de hem oğlumuz için zeka geliştirici bir kaymalı puzzle hem de eşimin hiçbir zaman hayır diyemeyeceği, içinde oğlumuzun resmi olan şık bir çerçeve olmasıydı :). Sizce nasıl?

Kablolarınız Ağaç Dallarına Dönüşsün!

majesty s infinity | 10 April 2010 16:10

Kabloların ne kadar çirkin bir görüntü oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Çoğumuz bunları duvar diblerinde sabitleyerek bunu bir ölçüde ortadan kaldırsak da prizlere ulaşmak için eninde sonunda bu kabloları göz önüne çıkarmamız gerekiyor. Peki ya buna ihtiyacınız olmasaydı?

Yeni Nesil Aynalar

nexef | 23 September 2009 13:03

Bu özel tasarım aynalar bir başka. Artık içinizi sıkan evinizin duvarlarını süslemek, yepyeni bir hava katmak, ya da “acaba ne assam?” diye düşünürken bir sürü poster ve resimlerle karman çorman hale gelen duvarlarınız için yazıdaki zamazingoları bulabileceğiniz yer burası.

Mirror Fabbrica‘daki dekoratif aynalarla evinize gelen misafirlerinize “vay be!” dedirtmek ve sonra da nereden aldığınızı sorduklarında söylememek gibi davranışlarda bulunmak da hoşunuza gidebilir tabii.

Alone askılık & lamba

noname1 | 02 August 2009 18:48

Giysi askılığı ne kadar farklı olabilir demeyin. Bu giysi askılığı ışıldayan bir lamba aynı zamanda. Hem dekoratif hem de kullanışlı olan tasarım duvar lambası veya giysi askılığı olarak ya da her ikisi şeklinde duvarınızda yer alabilir. Üç renk seçeneği (kırmızı, beyaz, siyah) olan askılık lambanın tasarımı Daniele Trebbi’ye ait.