bildirgec.org

cuma hakkında tüm yazılar

“Issız Ada” Yolcusu Kalmasın!

queen writer | 25 September 2012 17:10

Issız Ada’ya düşseniz yanınıza kimi alırdınız? Robinson? Cuma? Kararınızı bir an evvel verseniz iyi olur çünkü DenizBank herkesi kendi adasını yaratmaya davet ediyor!

DenizBank’ın yeni sosyal oyunu Adanı Yarat’a katılanlar; Robinson veya Cuma’dan birini adada kendisine yardımcı olması için seçtikten sonra kendi sebze -meyvesini yetiştiriyor, satıyor, para kazanıyor. Kazandığı parayla da hem adasını dilediği gibi dekore ediyor hem de daha çok ürün yetiştirip daha çok para kazanıyor. Üstelik DenizBank’ın her gün sunacağı özel fırsatlardan da
yararlanıyor. Buyrun.

Cuma Pazarı

soylemedengecemicem | 18 May 2011 16:36

Her hafta coşkusunu mahalleye taşıyan “Cuma Pazarı” her nedense hoşuma giden bir kaos yaratır. Cuma namazı kılmak için pazarın dibindeki camiden taşanlarla, ekmeğini taştan çıkarmak için malının ismini çığıran pazarcılar birbirine karışır. Maddi ve manevi dünyanın telaşı aynı mekanda yaşanırken, pazarlık yapmaya çalışan turistlerle, çekirdekten yetişen minik pazarcılar en asık yüzü bile güldürür.

Kaynatılmış süt mısırın kokusu insanı dinden imandan çıkartır. Pişmemiş mısırın kilosu da iki liradır, kaynamış mısırın tanesi de… Gelgelelim o bir koçan mısıra iki lira verilir. Sıra asıl alınması gerekenlere gelir.

Banka Soygunu İstatistikleri

mturkmen | 04 February 2008 23:57

Eğer bir banka soygunu sırasında bankada olmaktan korkuyorsanız, Cuma günleri saat 9.00 ile 11.00 saatleri arasında bankaya gitmemeye özen gösterin.
Amerika’da FBI ajanlarıyla yapılan söyleşilerde, Ödeme günlerinin olması sebebiyle bankalarda Cuma günleri daha fazla oluyormuş.

Ayrıca banka soyguncuları günün başında günün sonuna göre daha fazla para olduğunu düşünüyorlarmış. Ayrıca sitede 2000 yılına ait banka soygunlarının istatistikleri verilmiş.
Kaynak

Nasıl Bir Zamandayız?

| 16 March 2007 15:25

Başlığı tekrarlıyorum: Nasıl bir zamandayız? Nasıl bir zaman ki Cuma Namazına gelen bir Ademoğlu, halı serme konumlaması yüzünden çıkan fikir ayrılığına savunma mekanizması kurarak altta kalmamak için a.k. küfürünü hiç utanmadan cemaat içinde sarf ettiği bir zaman. Sen oraya niye geldin be adam! Kıyamete yaklaştığımızı nasıl da derinden hissettirdin bana.

cuma bozgeyik.

be_goodie | 14 March 2007 09:06

cuma bozgeyik.

Atatürk e hakaretle yargılanan millet vekili. biryerden bir yere giderlerken otobüste almış eline mikrofonu geyik olsun diye kuzucuklarım ben size bir fıkra anlatayım da gülelim şeklinde haberlerde bahsedilen fıkrayı anlatmış kendisi. mahkeme yurt dışına çıkış yasağı koymuş. sanırım ehliyetine el koymuşlar ama emin değilim. bir de bir şekilde belli aralıklarla bir yerlere imza vermesi gerekiyormuş. zamanı geldiğinde gidip -merhaba ben cuma bozgeyik imza atmam gerekiyor demesi gerekiyor yani. hayat ne kadar acaip değil mi beyfendinin ismine ve soyadına dikkatinizi çekiyorum cuma bozgeyik. şimdi bu imza atması gereken günler her cumaya rastlattırılırsa e cuk olmuş işte hatta eğer o fıkrayı cuma günü anlatmışsa o zaten tamammış bizim haberimiz yokmuş. sizi cuma bozgeyik sizi..

“camide ayakkabı nasıl çalınır?”

linnux | 01 September 2006 16:29

Gazetedeki haberi okuduğumda önce şiddetli bir öfke hissine kapıldım.
Sonra zararla oturmamak için sakince bir yazı yazmaya karar verdim.
Biraz düşünürken,eski günlerdeki kendi düşüncelerim aklıma geldi ve
haberle ilgili yorum yazmak yerine kendimi eleştirmeye karar verdim.

Haber kısaca şu şekilde:
bir büyüğümüz namaz kılmak için camiye gidiyor,camiden çıkışta
(pahalı) ayakkabılarının çalındığını farkediyor ve oldukça şaşırıyor.
Bunun için özel bir özel sözcükler kullanılmasa da haber başlığı ve metni bize bazı mesajlar veriyor.
Türk filmlerinde de izlediğimiz bu sahnenin bende uyandırdığı izlenim şuydu:
camiye sadece namaz kılan insanlar gidiyor,ve bunların bir kısmı hırsızlık gibi bir suç işliyordu.
Elbette ki “adamın köpeği ısırması” gibi bu da haber niteliği taşıyordu ama
haber yapanın (ve habere konu olanın) cami ortamına “fransız” olması , malum
şaşkınlığın (ve tabii haberin üretilmesinin) asıl sebebiydi.

haftasonum ve ….

ion | 15 August 2006 13:28

Sevgili günlük ,

Bugün günlerden pazartesi ve ben öğlen arasında sana bir şeyler yazmaya karar verdim .Akşam geç yattığımda ve geç saatlere kadar sevdikimle dısarda dolastığımızdan yorgunum. Kıyamaaan bana 🙂

Haftasonum son ayların en güzel haftasonu olarak gündemin ilk sıralarında yer aldığını söyleyebilirim .Biz pek beraber vakit geçiremiyoruz .o gece yasıyor ve calisiyor.Ben uyurken o çalışıyor ben çalışırken de o uyuyor .Şimdi de uyuyor 🙂 Yanlıs anlasılamasın , gece kod yazıyor sabahlara kadar .. En azından ben öyle biliyorum 🙂

En güzel cuma

ion | 02 June 2006 18:18

Bir haftayı daha bitiriyorken sevgili günlük ;

Bilgirgeçten medyanet , adnet projesi ile ilgili yazılan yorumları arkadaslara göndererek düzelmesini sağladım 🙂 Artık firefox’ta bannerlar sağa kaymıyor 🙂

Firefox kullanmayı seven bir developer olarak .Javascriptlerinin IE ile uyuşmaması beni üzmüyor değil . Ama türkiye ve dünya dahil IE tahtından edeceğe benziyor. O yüzden yeni yapılan hersayfanın farklı browserlar da mutlaka test edilmesi gerekiyor.

Yazılım sektöründe her hafta çok yoğun bir hafta olarak geçiyor. Ama sınavlarımda olduğu içn ekstra yoğun bir hafta olarak geçiyor.Beynim suan da full disk hatası veriyor. Ve aşırı unutkanlık ve balık hafızası sorunum var. Onumuzdeki hafta itibari ile düzeleceğimi umut ediyor. Zira bu hafıza ile bu sektör beni zorlar be 🙂