bildirgec.org

cracker hakkında tüm yazılar

Dünyanın En Büyüğü Ol!

hokeypark | 31 August 2010 14:50

AYDINLIĞA ULAŞMAK İÇİN OYNANAN KARANLIK OYUNLAR.

Dünyanın ortak problemi haline gelen ve Türkiye’de özellikle MSN kullanıcılarının canını sıkan bir konudur HACK. Ülkemizde MSN kullanımı arttıkça, başkalarının adreslerini çalmak için yeni hack yöntemleri de beraberinde geliyor. Birçok forum sayfasında msn adresinin çalındığını, nasıl geri alınabileceğini soran binlerce kullanıcı var fakat büyük bir çoğunluğu msn adreslerini geri alamıyor. Konuya farklı bir pencereden bakacak olursak bu problemden dolayı sadece bilgilerini değil bunların yanı sıra tüm varlığını kaybedenlerde var, Hackerlar çoğu zaman çok büyük felaketlere yol açabiliyor.

Peki ama kimdir bunlar?
Bilgisayarları birbirine bağlayan ağ büyüdükçe ve iletişim kurmaya izin veren yazılımlar arttıkça tehlikeler de büyümeye başlar. Bir zamanlar bilgisayarların hack edilmesi demek parola korumalı bir bilgisayara, veritabanına veya güvenlik sistemine izinsiz bir şekilde girmek demekti. Ancak günümüzde bilgisayarımıza kurduğumuz hemen hemen tüm yazılımlar iletişim kurmaya yarıyor. Örneğin yalnızca MP3 dinlemek için kullandığımız WinAmp programı, aynı zamanda internetten sürekli bilgi alan ve gönderen bir programdır. Hal böyle olunca hacker’lar için programların sahip oldukları bu yetenek bulunmaz bir nimet haline gelmektedir. Ayda bir çıkan WinAmp sürüm güncellemelerin birçoğunun güvenlik yaması olmasına şaşmamak gerekiyor. Peki son günlerde oldukça popüler olan, özellikle bazı internet sitelerine yapılan saldırılar ile gündeme gelen hacker’lar, kişisel bilgisayarlarımız için bu kadar tehlikeli mi? Evimizdeki bilgisayarda meydana gelen sorunların sebebi hacker’lar değil. Ancak kötü haber, bu kişiler (nam-ı diğer script kiddies – kod veletleri), bunlar hacker’lardan çok daha can sıkıcı olabiliyorlar.

tüm zamanların en iyi 50 tv dizisi

xerre | 08 May 2008 02:06

İngiltere nin en çok satan sinema dergisi olan empire, okuyucularının oyları ile tüm zamanların en iyi 50 televizyon dizisini belirlemiş.

Bunun yanında bu dizilerin en iyi bölümlerinin de seçilmiş olduğu listede her dizi için “bunları biliyor muydunuz?” bölümü olup dizilerin hakkında pek duyulmayan bilgiler de bulunmakta. Seçilen listede ne alf ne kara şimşek ne de macgyver bulunmamakla birlikte prison break de 49. olarak bence bu sırayı hak etmemiştir. Listede ilk ona giren diziler ise şöyle:
1. the simpsons
2. Buffy the Vampire Slayer
3. The sopranos
4. The west wing
5. Lost
6. 24
7. Friends
8. The wire
9. The x-files
10. spaced

Microsoft Türkiye Sitesi Hacklendi

MaviKartaL | 22 December 2007 18:41

Microsoft Türkiye sitesinin 19 Aralık 2007 tarihinde hacklendiği hatta siteye index atıldığı iddaa edildi,
site bir süre dns hatası veriyormuş olayın boyutunun bir index atma çapında değilde dns saldırısı ve sitenin kitlenmesi şeklinde yorum yapanlar olmasına karşın az önce bahsettiğim gibi atılan bir index ekran görüntüsü bile mevcut.. ne derece doğrudur bilinmez tabi.

eskilerden bir hack indexi...
eskilerden bir hack indexi…

söz konusu indexe buradan bakabilirsiniz

WordPress’de Güvenlik Açığı

becksullah | 06 March 2007 18:08

wordpress’in resmi blogunda yapılan şu açıklama, geçtiğimiz bir kaç gün içinde programın 2.1.1 sürümünü indirip/kurup/kullananları acilen 2.1.2 ye geçmeleri konusunda uyarıyor.

söylenene göre wordpress sunucularına erişmeyi başaran bir “cracker”, programın kurulum dosyalarında ufak oynamalar yapmış.