bildirgec.org

çözünürlük hakkında tüm yazılar

Bilgisayarımızı Tanıyalım

akbelen79 | 04 March 2011 17:38

Zamanımızda bilgisayarlar her yerde kullanılıyor. Bilgisayar eğitimi olmadan çok zorlanıyor insanlar. Sadece bilmekte yetmiyor bazen de teknik bilgi gerekiyor. Word sayfası açılınca yazı yazmayı herkes bilir ama bazen o sayfanın nereden nasıl açıldığını bilmediğimiz de sorun olur. Ben burada kısaca Bilgisayar Parçalarından bahsetmek isterim size.
Başlıca parçalar;

Canon’dan 120 megapixel CMOS sensor

sCoRPionTR | 25 August 2010 11:52

Fotoğrafın dev isimleriniden Canon fotoğraf dünyasına öncülük etmeye devam ediyor. Canon, 120MP çözünürlüğündeki CMOS sensörünü duyurdu. Böylece Canon APS-H boyutundaki sensörlerde en yüksek çözünürlüğü elde etmiş oldu.

windows 7′ de simge büyüklüğü

nosound | 09 August 2010 11:59

Merhaba. Windows 7 masaüstümde internetten indirdiğim 72×72 çözünürlüklü simgeleri kullanmak istiyorum ancak masaüstümdeki herhangi bir klasöre bu simgeleri atadığımda, istediğim büyüklükte olmuyorlar. ctrl+fare tekerleği kombinasyonunu kullandığımda diğer simgeler sorunsuz şekilde büyürken, kullanmak istediğim simge sabit kalıyor ancak çevresindeki çerçeve büyüyor. Simgelerin maksimum boyutlarının görünen kadar küçük olmadığına eminim çünkü, simgelerin klasörü içerisindeyken thumbnaillleri (önizlemeleri) kullanmak istediğim boyuttan bile daha büyük halde görebiliyorum.

youtube’dan 4096 piksellik atılım!

lazaronnie | 13 July 2010 15:32

1080p videolar youtube için büyük mü dersiniz? büyük düşünün!

youtube, geçtiğimiz cuma günü 4k çözünürlüklü videolara destek verildiğini resmen duyurdu. yani 4096×3072 piksellik bir videonuz bile olsa youtube kapılarını size açıyor.

youtube mühendisi Ramesh Sarukkai, blogunda yaptığı açıklamada “4k çözünürlük demek neredeyse 1080p standardının 4 katı demek oluyor.” dedi.

Arkaplan Örnekleri Sitesi

ordu | 21 June 2010 13:04

Bilgisayarına masaüstü arkaplanı arayıp istediği çözünürlük için site site, dolaşan lar için bir çözüm kaynağı: Arkaplan arşivleri

arkaplan.gen.tr
arkaplan.gen.tr

www.arkaplan.gen.tr
Birçok kategoride ve bilgisayarların tüm çözünürlüklerinde arkaplan resimleri bulabileceğiniz bir site. Reklamsız ve direk resimleri görüp kayıt edebileceğiniz bir yapısı var.

www.arkaplan-resmi.com
Masaüstü için güzel resimlerin yer aldığı ve istenilen çözünürlükte resimlerin indirilebileceği bir site.
www.manzara.gen.tr
En eski arşiv sitelerinden olan bu siteden yine istediğiniz kategoride ve çözünürlükte resimler bakabilirsiniz.

Asus Designo ML Serisi 3D Monitörler : VG236 ve PG276

mcosar | 24 May 2010 14:33

Asus, yeni nesil 3D monitörlerini duyurdu. Designo ML serisine ek olarak hazırlanan 3D monitörleri 23 inç’lik VG236 ve 27 inç’lik PG276 olmak üzere iki farklı seçenek ile satışa sunulacağı açıklandı.

Her iki modelde de 120 Hz görüntü yineleme hızı ve Nvidia 3D Vision teknolojisini desteklemektedir. 1920 x 1080 piksel çözünürlük, 2ms tepkime süresi ve kontrast oranı 10,000,000:1 olarak derecelendirilmiştir.

Daha yüksek çözünürlük, daha yüksek keyif..

herkesbenibuisimletaniyacak | 04 February 2010 18:15

çözünürlüğü sanal olarak yükseltmek mümkün.
çözünürlüğü sanal olarak yükseltmek mümkün.

sahip olduğunuz çözünürlük, çalışma masanızın boyutu veya yaşadığınız mekanda sahip olduğunuz alan gibidir.

dolayısıyla düşük çözünürlük çalışma alanınızı daraltabilir ve daha iyi çözünürlüklü bir monitör satın almadığınız sürece bundan kurtulamazsınız.

aşağıda anlatacağım basit yöntem ise bana ilaç gibi gelmiş olup çözünürlük mağdurlarına hararetle tavsiye edilir.

FOTOĞRAF MAKİNESİ BOZULMA KORKUSUNA SON!!!

mcosar | 19 January 2010 10:01

Casio firmasının yeni yılın ilk ürünü olan Casio Exilim G1‘i Türkiye’de satışa sunuyor. Casio’nun bu ürünü “fotoğraf makinem bozulursa” derdini ortadan kaldırmaktadır. Çünkü bu fotoğraf makinesi paslanmaz çelikten tasarlanan dış yapısı, çift katmanlı gövde yapısı ve oluşabilecek darbeleri minimum seviyeye indiren fiberglass katkılı iç yapısıyla şok, kir, nem, sıcaklık ve suyu kesinlikle geçirmez.