bildirgec.org

cola hakkında tüm yazılar

Coca Cola ile Coke’n Music

pilli pati | 17 June 2009 09:58

coca cola - coke'n music
coca cola – coke’n music

Artık Herşey Mümkün ve Mutluluğa Kapak Aç gibi sloganlarla internet ortamına hayli yenimecra‘lık site üretmenin yanısıra şimdi de bir tür sosyal paylaşım ağı gibi duran Coke’n Music adlı bir sitenin de sponsoru ve hak sahibi olarak Coca Cola çıkıyor karşımıza. Sitede şarkı veya şarkıcı adı girerek ya da içinde bulunduğunuz moda göre frekans grafiğinden bölümler seçerek şarkı dinlemeniz ve şarkıları isterseniz arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün. Fakat sitede sosyal paylaşımdan ötesini de bulacağınız kesin. Global Kulüpler’de neler çalıyor ve insanlar neyle eğleniyorlarsa buradan izleme şansınız var. Şarkı bilginize güveniyorsanız sitede bir müzik oyunu mevcut. Rock’n Coke sitesine de geçiş yapabildiğiniz bir bölümden festival hakkında anlık bilgi edinmeniz de mümkün. Siteye Facebook hesabınızla bağlanabilirsiniz. Ayrıca çok yakında mobil ve web uygulamaları ile de siteye eklemelerde bulunacaklarmış.

Coca-cola şirketi

ilkindurak | 08 May 2009 20:44

Coco cola dünyanın en büyük alkolsüz içecek üreten şirketidir.İlk ürünü olan cola ile ünlenen şirketin günümüzde bir çok ürünü bulunmaktadır.

Eczacı olan john s. pemberton coca-colayı georgia’da icat eder.İlk başta sadece bir şurup olarak tasarlasada içina karbondioksit çözeltisi eklemesiyle asitli bir içecek elde eder ve bunu ailesine içirir ailesi tarafından oldukça beğenilince içeceği üretip satmaya başlar.Böylece şirket resmen kurulur.

Coco-cola’nın günümüzde içeriği tam olarak bilinmemektedir içinde dünyada sadece 1 kişinin bildiği 6 madde daha vardır ve bunların yazılı olduğu belge çok iyi korunmaktadır.

Dokunmatik kola makinası

78model | 09 March 2009 14:25

Metro, alışveriş merkezleri, otogarlar,okul kantinleri ve daha birçok yerde görmeye alıştığımız kola makinalarını değiştirecek yeni modelin tanıtımı yapılmaya başlandı.

kola makinası
kola makinası

2010 yılında Coca Cola’nın kullanmayaca başlayacağı ürün oled ekran teknolojisini kullanıyor. Ekranında ürünlerin reklamınında yapılabiliyor olması ise ayrı bir avantaj.

pırlanta gibi reklam posterleri

AntiHumanIST | 28 December 2008 13:32

reklam afişlerinin ilgi çeken çok çeşitli örneklerini paylaştığımız

yaratıcı içecek reklamları
zekice hazırlanan 192 reklam afişi
dünyanın reklamı bu afişlerde

yazılarından sonra şimdi yetenekli tasarımcıların dergilerde bile göremeyeceğiniz illüstrasyonunmükemmel inceliklerini kullanarak sergiledikleri yaratıcı reklam afişi çalışmalarından örnekleri sunmaktan keyif duyarım. harika deviantart‘tan aşırılan tasarımlarda cep telefonu ve spor ayakkabılar ön planda.özellikle albümlerdeki orjinal görüntülere bakmanızı tavsiye ederim.

yaratıcı içecek reklamları

AntiHumanIST | 22 October 2008 12:45

ünlü içecek markası pepsinin televizyonlarda göremeye alışkın olduğumuz etkili reklamlarından birkaçı hafızamızda yer etmiştir.bu görsel reklamlardan belki çok daha etkili değil ama çok daha zekice hazırlanan basılı reklamlarının örnekleri tam anlamıyla harika düşünülmüş. tamamına buradanulaşabilirsiniz.

Ramazan Bereketi

nehir80 | 28 August 2008 11:27

Pepsi Ramazan Bereketi kampanyası ile kazandırıyor.Pepsi ve Vodafone işbirliği ile başlatılan kampanyaya Vodafone aboneleri katılabiliyor.16 ağustos – 15 ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampanyada Pepsi kapaklarında bulunan şifreleri 3323 ‘e göndererek 10 ile 200 kontör arasında çeşitli hediyeler kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Mola bitti keyif sürüyor…

mehmetbastug94 | 26 August 2008 08:41

Arkadaşlar yıllardır coca cola nın bu reklamına gıcığımdır. Tam bir dizi en heyecanlı noktasındadır. Birden bir bardağa doldurulan cola sesi sonrada reklamlar girer araya. Mola bitti keyif sürüyor.

Dizide fatma, ayşe herneyse bir konuşmaya girer sonrada reklamlar bir cola sesiyle başlar. Bunedenle kola sesine gıcığım! Sende benim gibimisin? O zaman gel buraya gıcığım yaz!

Sprite 3g

rpc | 12 August 2008 17:18

Coca-Cola içecek markalarından biri olan Sprite için yeni ürün Sprite 3g piyasaya sürülmüş. Şu sıra reklamlarda gördüğümüz ürün; enerji içeceği olarak lanse ediliyor.

Henüz denemedim; tadını merak ediyorum doğrusu..

coca cola remix yarışmasından en iyi tasarım örnekleri

fckmeimfamous | 29 July 2008 08:47

coca-cola‘nın, herkes cola şişesi tasarlasın online yarışmasından çok güzel tasarım örnekleri çıkmakta. güncel listede de belki coca-cola reklamcılarının bile yapamayacakları kadar güzel tasarım örnekleri var.
ben kendi adıma başarılı bulduklarımı aşağıya yapıştırdım. listenin devamı aşağıda.

retro havasını renklerle veriyor
retro havasını renklerle veriyor
rus expresyonizmi etkilenmesi sayılabilir
rus expresyonizmi etkilenmesi sayılabilir
olimpiyat oyunlarına poster olabilir
olimpiyat oyunlarına poster olabilir
kültürler birleşimi
kültürler birleşimi
benim favorilerimden biri
benim favorilerimden biri

listenin geri kalanı da burada. iyi eğlenceler.