bildirgec.org

fckmeimfamous

11 yıl önce üye olmuş, 25 yazı yazmış. 5 yorum yazmış.

Sosyal Medya ve E-Pazarlama – E-Kitap

fckmeimfamous | 07 April 2010 09:47

meşgul sinyali isimli dijital pazarlama ve sosyal medya blogu, türkiye’de maalesef eksik kalmış bir meseleye el atıp, “sosyal medya ve e-pazarlama” isimli bir e-kitap hazırlamış.

sosyal medya’nın son 2 yılın en “trendy” terimi olduğunu düşünürsek ve artık markaların internet ortamından eksik kalmasının da değer düşürdüğünü düşünürsek, çok yararlı bir kaynak olmuş.

pdf formatında hem mesgulsinyali.com dan indirilebilen, hem de slideshare’den okunabilen e-kitap’a ulaşmak için buraya tıklayın.

Sennheiser HD600

fckmeimfamous | 11 August 2008 10:00

Eskiden beri hastası olduğum ve elimde 6 tane kulaklığı ve headphone‘u bulunan Sennheiser‘ın HD600 modeli, sesini duyan herkesin “ben de dinlemek istiyorum” diyeceği tarzda bir ürün.

Sennheiser HD600
Sennheiser HD600

HD600‘ün öncelikle profesyonel bir kulaklık olduğunu söylemeli. Eğer dinlediğiniz müziğin içinde olmayı ve her enstrümanın sesini duymayı istiyorsanız sahip olmak isteyeceğiniz türden bir ürün. Kendi deyimleriyle Avant-Garde ses kalitesine sahip olmak isteyenlere özel üretilmiş ve bir tasarım harikası olduğunu da eklemeliyim. Daha fazla açıklamaya gerek yok, ilgileniyorsanız buradan alalım.

Mercedes Smart Oyunu

fckmeimfamous | 29 July 2008 15:57

Mercedes-Benz firması, hiç kendi arabalarına benzemeyen ve İsviçreli saat firması Swatch ile birlikte yarattıkları Smart (Swatch Mercedes ART) için, Japonya’da bir site hazırlamış. tamamı 3D harikası olan sitede Flash’ın Actionscript’ini sonuna kadar kullanmışlar.

Bahsettiğim şey bir oyun, önce kendi Smart’ınızı hazırlıyorsunuz, tasarımını yapıyorsunuz, sonra da pistlerde size verilen görevleri yapmaya çalışıyorsunuz.
Beni yarım saat ekrana bağlayan ve programlaması çok güzel olan bu oyuna, buradan ulaşabilirsiniz.

CoolFrame’e Siz de Fotoğraflarınızı Ekleyin

fckmeimfamous | 29 July 2008 10:15

geçmişte de süper işlere imza atmış olan c-section tasarım ajansının arçelik’e geliştirdiği yeni iş görülmeye değer (daha önce sevgiliyekurabiye‘yi gördüyseniz hatırlarsınız).

kullanıcı interaktivitesinin yine ön planda tutulduğu bu sitede, arçelik coolframe teknolojisini tanıtırken, bir yandan da kullanıcıların, kendi klimalarının üstüne de fotoğraf yapıştırabilmelerini sağlıyor. girişine bayıldım. buradan alalım.

coca cola remix yarışmasından en iyi tasarım örnekleri

fckmeimfamous | 29 July 2008 08:47

coca-cola‘nın, herkes cola şişesi tasarlasın online yarışmasından çok güzel tasarım örnekleri çıkmakta. güncel listede de belki coca-cola reklamcılarının bile yapamayacakları kadar güzel tasarım örnekleri var.
ben kendi adıma başarılı bulduklarımı aşağıya yapıştırdım. listenin devamı aşağıda.

retro havasını renklerle veriyor
retro havasını renklerle veriyor
rus expresyonizmi etkilenmesi sayılabilir
rus expresyonizmi etkilenmesi sayılabilir
olimpiyat oyunlarına poster olabilir
olimpiyat oyunlarına poster olabilir
kültürler birleşimi
kültürler birleşimi
benim favorilerimden biri
benim favorilerimden biri

listenin geri kalanı da burada. iyi eğlenceler.

hayranlık uyandıran 37 jQuery uygulaması

fckmeimfamous | 28 July 2008 23:58

aşağıdaki adreste, bize her zaman lazım olacak jQuery uygulamaları ufak açıklamalar ve preview-demo şeklinde anlatılmış.
yetmemiş, yazar bir de internet üstünde çalışan ve her zaman işe yarayabilecek olan uygulamaları da listelemiş.

birkaç tanesi aşağıda:

slider gallery:
apple’ın web sitesindekine benzer, ürün kaydırma çubuğu, az ürününüz varsa ve internette bir mağazanız, bu sizin sitenizde çok şık durabilir.

slider gallery
slider gallery

demosu burada. script ana sayfası burada.

En İyi 10 Ucuz Fiyatlı Kayıt Mikrofonu

fckmeimfamous | 26 July 2008 08:26

müzik yapmak belki de dünyanın en pahalıya mal olan hobilerinden biridir. belirlediğiniz bütçeyle istediğiniz ekipmanlara sadık kalmak da çoğu zaman zor olabilir. bu adreste, bir yandan gayet iyi ses kaydı alırken, bir yandan da fiyatı çok uygun 10 adet mikrofon bulunuyor.
bazıları aşağıdaki gibi:
SHURE SM57
ortalama 100$’a Lenny Kravitz’in kayıt etmek istediği herşey için (davuldan vokale, hatta gitara) kullandığı mikrofon sm57, eğer 2 katını öderseniz, sm58 ve sm57’nin içinde bulunduğu paketi alabilirsiniz.

SHURE SM57
SHURE SM57

Rode NTK
Nickelback’in Long Road şarkısında, Chad Krueger’ın kullandığı kayıt mikrofonunu arıyorsanız, seçiminiz NTK. 500$’a bulabileceğiniz mikrofonun sesleri distort etmeden temiz kayıt yapabilme özelliği de var.

Rode NTK
Rode NTK

M-Audio Nova
Bu büyük kapsül, 130$ civarında, fiyatına göre iyi iş çıkaran ve Behringer C1’den ufacık daha iyi olan mikrofon Nova.

M-Audio Nova
M-Audio Nova

geri kalanı için liste burada.

Adidas’ın Chelsea futbolcuları ile yaptığı mükemmel site

fckmeimfamous | 25 July 2008 10:52

black belt monkey isimli almanya orijinli tasarım ajansının, adidas için tasarladığı o mükemmel siteyi, aslında belki de yenimecra ya göndermeliydim ama, bildirgeç’e fazlasıyla uyuyor. herkesin haberi olsun istedim.

İsminizi formanıza yazın
İsminizi formanıza yazın

site, benim şimdiye kadar gördüğüm en iyi web sitelerinden biri haline geldi biraz kurcalamamla.
mükemmel bir arayüz ve tamamı 3d olan bu sitenin amacı, herkesi chelsea fc futbolcusu yapmak. ayrıca hizmetleri de var, fotoğrafınızı gönderdiğinizde, sizi de chelsea futbol takımının bir futbolcusu gibi “longest team photo”ya gönderiyor ve ünlü yıldızlarla aynı fotoğrafta olabiliyorsunuz.

Longest team photo
Longest team photo

ayrıca sizin imzalayabileceğiniz bir chelsea forması da mevcut.
interaktivitesi, kullanım kolaylığı ve mükemmel grafikleri ile kesinlikle ziyaret edilesi bir site.
tasarımcılara da ilham kaynağı olacaktır.
siteye girmek için sizi buradan alalım.

formanıza imzanızı atın
formanıza imzanızı atın

impossible is nothing mottosuyla beni bir kere vurmuş olan adidas, bu kampanyası ile beni ikinci kere vurdu.
flash dosyaları yüklenirken ortaya çıkan preloader’lardan birinde, çek cumhuriyeti-türkiye maçında da bizden 3 gol yiyen ünlü kaleci peter cech’in topu kurtarışlarına dikkat edin, size topu geriye attığında ekranınız sallanıyor.

Man On Fire

fckmeimfamous | 22 July 2008 09:59

Brian Helgeland‘ın (yönettiği filmler de var, A Knight’s Tale, Payback) senaryosunu yazdığı ve Tony Scott’ın (Enemy of the State, Top Gun, Beverly Hills Cop II, True Romance, Spy Game) mükemmel yönetip, kurguladığı çok iyi bir macera-gerilim filmi Man On Fire.

Denzel Washington‘ın (American Gangster, Philadelphia, Remember the Titans) -bence Training Day‘den sonra performansını ikinci sıraya koyduğum- eski kontra-terörist timi görevlisi, “the artist of death – ölüm sanatçısı” John Creasy‘yi canlandırdığı filmde, yan rollerde Christopher Walken (Man of the Year, Last Man Standing), Dakota Fanning (War of the Worlds) ve Marc Anthony bulunmakta.