bildirgec.org

çerçeve hakkında tüm yazılar

word sayfasına çerçeve yapmak

| 06 June 2011 14:51

word sayfasına arka fon olarak resimli çerçeve eklemek için yapmanız gereken birkaç ip ucu.
Sırasıyla;
1. Boş bir word dosyası açınız.
2. Dosya/Sayfa Yapısı/Düzen/Kenarlıklar/Sayfa kenarlığı/Resim’e tıklıyoruz ve karşımıza; 4’üncü resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

Enteresan Tasarımlar

Flashcentury | 17 October 2010 19:17

  • Olabildiğince basit bir gereç fakat fikir çok iyi
  • Pizanızı eşit dilimlere ayırabilirleceğiniz gibi başka bir alete ihtiyacınız olmadan direk tabaklara koyabilirsiniz

idframer ile fotoğrafları çerçeve içine alın

mudisline | 10 August 2010 13:37

Idframer
Idframer

Idframer ile fotoğraflarınıza istediğiniz gibi çerçeveler ekleyebilirsiniz. Çerçeve ile birlikte herhangi bir yazı veya fotoğrafa ait EXIF bilgilerinide ekleyebiliryorsunuz. İçerdiği birçok çerçeve çeşitlerinin dışında kendi çerçevenizi tasarlama imkanı sunması ve bunu bir şablon olarak saklamanıza imkan vermesi güzel bir özellik.

Idframer ücretli bir uygulama fakat ücretinin karşılığını veren bir uygulama.

Parrot Designer Collection: Teknoloji ile Tasarımın Mükemmel Uyumu

Changeable | 04 May 2010 09:56

Parrot’un kablosuz iletişim teknolojisini yaşamın her alanına taşıma arzusundan doğan Designer Collection ürünleri, dünyanın önde gelen tasarımcılarına son teknolojiler ile tasarım arasında mükemmel bir uyum yakalama olanağı sunuyor. Koleksiyonun ilk ürünleri Philippe Starck’ın tasarladığı Zikmu hoparlörler ve Martin Szekely’nin tasarladığı Grande Specchio dijital ayna.

Designed by Martin Szekely
Designed by Martin Szekely


Dünyanın en tanınmış tasarımcılarından Philippe Starck tarafından yaklaşık 3 yıl süren geliştirme sürecinin sonunda şekillenen Zikmu hoparlörler için Starck, “Biz bir hoparlör tasarlamadık, tasarladığımız havadaki titreşimlerdir” diyor. Starck, 100 Watt gücündeki bu şık kulelerde Parrotun geliştirdiği üstün wireless ve ses teknolojilerini kullanıyor. iPhone ve iPod’lar için özel tasarım ‘dock’ ünitesi sayesinde Zikmu’da müzik dinlenirken hem cihaz şarj edilebiliyor hem de hoparlörler uzaktan kumanda ile yönetilebiliyor.

Aşk Prosedüre Sığar mı?

astral | 22 March 2010 16:16

Sevgili hafif ahalisi, bir yazarla tanıştım ki; ‘Yazmazsam olmaz.’ dedim kendime.

Kafamın içinde sayın yazar Seda Diker Hanım’ın yazdıklarını, dediklerini düşün düşün düşünüyorum. Kendi yanıtlarımı yetiştiriyorum evin içinde dolanırken. İlk önce ‘vavvv!’ dedim, sayın yazarın ilk yazısını okuduğumda.

Bu Web Bileşenlerini Denemek Lazım: Alloy UI

algoz | 04 March 2010 17:12

Html ile yapılandırılmış, Css ile biçimlendirilmiş ve JavaScript’le de hareketlendirilmiş bir kullancı arayüzü (User Interface/UI) kütüphanesi/çatısı olan Alloy UI, bünyesindeki şık tasarımlı ve çok işlevli bileşenleri ile, dinamik ve zengin içerikli web uygulamalarının/sitelerinin, çok daha kısa sürelerde tamamlanmasını sağlamakta.


Web uygulamalarınızda kullanabilmeniz için sadece YUI Library’e ihtiyaç duyan Alloy UI bünyesindeki bileşenlerden bazıları:

AutoComplete: otomatik tamamlama.

Treeview Ağaç görünümlü menü.

Dialog Diyalog/İletişim pencereleri.

Ratings Puanlama.

Loading Mask Yükleniyor maskesi.

Web Sayfanız İçin Hoş Bir Takvim Eklentisi

algoz | 23 October 2009 09:45

Web Geliştiricilerinin, web sayfası üzerinde bulunan birçok bileşen için uzun saatler harcamamaları için, geliştiricilerin kolayca kullanabilmesi için hazırlanmış birçok eklenti bulunmakta.

En kullanışlı Javascript çatılarından(framework) biri olan MooTools ile hazırlanmış, Calendar Eightysix eklentisi web sayfanız için hazır bir takvim bileşeni sunmakta.

Önseçimli bir tarih belirleyebilme, takvimdeki tarihler için farklı gösterim formatları düzenleyebilme ve animasyonlu geçişler gibi daha birçok özelliği barındıran Calendar Eightysix eklentisine buradan ulaşabilirsiniz.

sharp jd-7c1cl/cw

schizophrenia13 | 23 August 2009 08:13

sharp jd-7c1cl/cw
sharp jd-7c1cl/cw

sharp japonya ofisi tarafından basın bildirisi yapılan jd-7c1cl/cw, ev kullanımı için tasarlanmış sıradan bir telefon. onu diğerlerinden ayıran yanı ise yanında gelen 7¨dokunmatik ekranı. adres defteri, durum bilgisi, faks cihazı ve fotoğraf çerçevesi olarak kullanılabilen ekran, 800*480 piksel çözünürlüğe sahip ekran 128mb dahili hafızaya ve genişleme yuvasına sahip. ilk etapta 10000 adet üretilmesi planlanan telefonun 400$ fiyata sahip olması bekleniyor.

Skyla Dijital Tarayıcı Çerçeve

serversistemci | 18 November 2008 03:37

Skyla
Skyla

Bir sürü fotoğrafınız var ama ne tek tek gösterecek kadar zamanınız, ne de hepsini koyacak çerçeveniz var. İşte dijital fotoğraf çerçevemiz Skyla. Skyla sadece dijital çerçeve değil, aynı zamanda da resim tarama özelliği olan bir tarayıcı ve resimlerinizi tarayarak belleğine atabiliyor. 4″ x 6″, 600 dpi fotoğraf tarayıcısı olan skyla’nın fiyatıysa 220$.

İlgili habere buradan gidebilirsiniz.

10 Saniye de Fotoğraflarınızı Şekillendirin

tuncelik81 | 01 November 2008 16:55

Afişteki ben ve beni seven hayranlarım :)
Afişteki ben ve beni seven hayranlarım 🙂

Bilgisayarınıza hiçbir program yüklemeden sadece internet üzerinden bir siteye girerek, sitedeki hazır efektlerden birisini seçerek istediğiniz fotoğrafa o efekti uygulayabiliyorsunuz.

Vogue dergisi rusya baskısı
Vogue dergisi rusya baskısı

Kullanımı çok basit olan bu sistemle Yapmanız gereken tek şey sitedeki efektlerden birini ve o efekti uygulayacağınız kendi fotoğrafınızı seçmek. Birkaç saniye süren işlem sonrasında fotoğraflarınız rahatlıkla arkadaşlarınızı kandırabilecek bir şekle dönüşüyor. Bu siteye ulaşabilmeniz için buraya tıklamanız gerekiyor.

Paris İstanbul'a geldiğinde yeni albümümü tanıtmıştı
Paris İstanbul’a geldiğinde yeni albümümü tanıtmıştı