bildirgec.org

captain america hakkında tüm yazılar

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika’nın akıbeti belirsiz

elizabethtaylor | 08 July 2011 23:53

Marvel’in son bombası Captain America hakkındaki tartışmalar devam ediyor. Amerikan propagandası yapıldığı iddia edilen filmin yönetmeni Joe Johnston ise sessizliğini korurken 140 Milyonluk filmin çekimlerinin bittiği duyuruldu. Ancak ortada bir sorun var. Amerika’dan çıkma milliyetçi bir karakteri anlatan filmin adı (İlk Yenilmez: Kaptan Amerika), bazı ülkeler tarafından kabul edilmedi. Ukrayna ve Rusya’nın ‘İlk Yenilmez’ adıyla vizyona sokacağı yapımın Çin’deki akıbeti henüz belli değil.

“Captain America” kamera arkası görüntüleri

queennothing | 29 June 2011 15:45

Amerika’da 22 Temmuz, ülkemizde ise 2 Eylül 2011’de vizyona girmesi beklenen “Captain America: The First Avenger“in ilk resmi fragmanını Uçandaire okuyucularıyla paylaşmıştık. Jumanji ve The Wolfman’dan tanıdığımız Joe Johnston‘un çektiği filme ait bir kamera arkası videosu yayınlandı. 3 dakika 40 saniye olan videoda bir yandan filmin yapım sürecinden kısa kısa bahsedilirken, bir yandan da çekim anları paylaşılıyor. Videoyu buradan (1, 2, 3) seyredebilirsiniz.

Captain America: The First Avenger (2011)

queennothing | 04 January 2011 10:56

Marvel‘in sevilen süper kahraman Captain America, beyazperdeye uyarlanıyor. 1941 senesinde Jack Kirby, Joe Simon tarafından yaratılan çizgi romanı uyarlayan isim Oscar Ödüllü yönetmen Joe Johnston (The Wolfman, Jurassic Park, Jumanji). 150 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan filmde ‘Captain America’yı “Fantastic Four“un ‘Johnny Storm’u Chris Evans canlandırırken, ‘Nick Fury’i Amerikan aktör Samuel L. Jackson, ‘Red Skull’u Nijeryalı aktör Hugo Weaving, ‘Abraham Erskine’yi Stanley Tucci ve ‘Chester Phillips’i de Tommy Lee Jones canlandıracak.

Sıradan bir genç olan Steve Rogers, askere alınmayınca karşısına çıkan ilk fırsatı değerlendirir ve denek olur. Deney sonucunda kendini Amerika’nın koruyucu kahramanı olarak bulan Steve, artık ‘Captain America’ olmuştur ve genç adam bu görevin önünde duran her engeli aşmaya yeminlidir. Ancak en büyük engel, Red Skull’dur ve Captain America’yı zor bir sınav beklemektedir.
Teaser videoyu izlemek için buradan buyrun.

Kaptan Amerika

mturkmen | 06 August 2010 10:03

2. Dünya savaşından Marvel Comics‘in çizgi filmine uyarlanan karakter. Cesur fakat bir o kadar da kaçık olan Steve Rogers Amerika‘nın süper asker yetiştirme programı kapsamında bir seri deneye gönüllü olur.
Askeri birlik onu silah insana dönüştürmeyi başarır, fakat bu işlemlerin savaşta kullanılacaklar için riske değerden daha fazlaya mal olduğuna karar verirler.
Bunun üzerine onu çeşitli Amerikan birliklerinde morali yükseltmek için kullanmaya başlarlar. Hatta bunun için ona renkli bir kostüm hazırlarlar.
Başrollerini Chris Evans Samuel L.Jackson Filmin büyük bir yankı getirmesi bekleniyor.

Link

The Avengers (2012) – Geliyorlar……..

salvador zirdeli | 19 July 2010 17:44

Çizgi roman kültürü içinde olan herkesin bildiği bazı kahramanlar vardır. Iron man, Captain America, Hulk gibi karakterler bir şekilde aklımızda yer etmiştir. Zaten eğer sinema sever biriyseniz bunların filmlerini izlemişsinizdir.

Stan Lee
Stan Lee

1922 doğumlu yüce insan, babaların babası, aşmış şahsiyet olan Marvel Comics’in beyni Stan Lee tarafından yaratılan bir çok süper kahramanın bir arada olduğu topluluk olan The Avengers, yani intikamcılar ismini duyanınız mutlaka vardır. Bu süper kahramanlar aynı malikanede yaşar ve bir olay olunca topluca çıkıp giderlerdi. Çizgi filmi kısa süre bazı televizyon kanallarında gösterildi. Ancak şimdi daha önemlisi var. Çünkü 2012 yılında bizleri muhteşem bir film bekliyor.

Thor geliyor

mit1980 | 15 July 2009 11:07

Thor
Thor

Marvel Comics ardı ardına sıraladığı süper kahraman filmlerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Şimşekler Tanrısı Thor, kadim çekici Mijolnir ile beyazperdeleri sarsmaya geliyor.

Çizgi-roman severlerin yakından tanıdığı Thor, Viking tanrılarını konu alan bir çizgi-roman serisinin başkahramanıdır. Çok güçlü ama bir o kadar da kibirli olan Thor, kızdığında çekicini fırlatmakta hiç çekinmez. Bu kibiri ve düşüncesizliği yüzünden uzun zaman önce sona ermiş olan kadim bir savaşın yeniden alevlenmesine neden olur ve bu hareketinin sonucu olarak aynı zamanda babası olan Tanrı Odin tarafından dünyada yaşamaya mahkum edilir. Erkek kardeşi, kötülük ve dalavere tanrısı Loki dünyayı ele geçirmek için harekete geçtiğinde ise sorumluluk almanın ve gerçek bir kahraman olmanın neye benzediğini öğrenmek zorunda kalacaktır.