bildirgec.org

bruce willis hakkında tüm yazılar

Cehennem Melekleri 2 (The Expendables 2)

sonnefes34 | 14 August 2012 10:49

Filminin konusuna kısa bir göz atarsak; basit bir hesaplaşma sonucunda grup üyelerinden birisi öldürülür; ardından diğer grup üyeleri intikam almak için yola koyulur. Filmin ikinci serisinin yönetmenliğini bu kez Simon West yapmakta. Senaryosunu ise Sylvester Stallone ve Dave Callaham yazmış. Filmin kadrosunda ise Barney Ross rolünde Sylvester Stallone, Gunnar Jensen rolünde Dolph Lundgren, Lee Christmas rolünde Jason Statham, Yin Yang rolünde Jet li, Trench rolünde Arnold Schwarzenegger, Booker rolünde Chuck Norris, Mr. Church rolünde Bruce Willis ve Jean Vilain rolünde ise Jean-Claude Van Damme karşımıza çıkmaktadır. Millennium Films’in yapımcılığında olan film ise Türkiye’de Medya Vizyon şirketi tarafından dağıtımı yapılacaktır. 17 Ağustos 2012 Amerika ile aynı anda Türkiye’de gösterime girecek olan film şimdiden filmin meraklılarını heyecanlandırmış durumda. Film hakkında biraz daha bilgi almak isterseniz burayı tıklayarak resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı şekilde burayı tıklayarak filmin fragmanını keyifle izleyebilirsiniz.

Looper

emsvizyon | 07 August 2012 13:35

yönetmenliğini Rian Johnson’ın yaptığı film‘in başrollerinde Joseph Gordon-Levitt ve Bruce Willis var. hemen söyleyeyim, postere ve filmin fragmanına baktığımda Joseph Gordon-Levitt nerede diye sormadım değil bir an! herneyse, konuya kısaca değinelim; efenim olay gelecekte ve daha gelecekte geçiyor. gelecekteki bir çete, suç işlettiği insanları geçmişe yollayıp, orada infaz ediyor. infaz memuru rolündeki kişi Joseph Gordon-Levitt, makduller gelecekten gelir gelmez yüzlerini dahi görmeden kafasını uçuruyor ve umursamıyor. ancak bir gün gelecekten kendisi ışınlanıyor ( Bruce Willis ) ve işler değişiyor…. enteresan bir hikaye, fragmanları daha çok şey anlatır, izleyelim;

“Looper” kadrosuna güveniyor

queennothing | 19 May 2011 10:02

İlk filmi “Brick” ile sinemaseverlerin beğenisini toplayan Amerikan yönetmen Rian Johnson‘un üçüncü yönetmenlik deneyimi olan “Looper“, 2012 senesinde gösterime girmeye hazırlanıyor. Senaryosu yine Johnson tarafından yazılan filmin kadrosunda son dönemlerde beğenilen Amerikan aktör Joseph Gordon-Levitt, Almanya doğumlu aktör Bruce Willis, İngiliz aktris Emily Blunt, aktris Piper Perabo, Paul Dano, Xu Qing, Garret Dillahunt gibi isimler var. Şu an çekim aşamasında olan filme ait ilk ekran görüntüsü yukarıda yer alıyor. Set görüntülerine de buradan erişebilirsiniz.

Bandits (2001)

queennothing | 26 April 2011 10:25

Oscar Ödüllü Amerikan yönetmen Barry Levinson‘un yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Bandits“, 2001 senesinde gösterime girdi. Senaryosu Harley Peyton tarafından yazılan suç komedisi, 80 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlandı. En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında Altın Küre adayı olan filmde Almanya doğumlu aktör Bruce Willis, Oscar Ödüllü Amerikan aktör Billy Bob Thornton, Avustralya doğumlu aktris Cate Blanchett, January Jones ve Troy Gravity gibi isimler rol alıyor.
Joe Blake ve Terry Lee Collins, iki suç ortağıdırlar. İşledikleri suçlardan sonra nihayet hapse giren ikili, hapisten çıkar çıkmaz rahat ve ‘dürüst’ yaşamak için para lazım geldiğini düşünürler. Para içinse banka soymaktan başka yöntem bilmeyen ikili, banka soymaya başlar.

Ucuz Roman; Pulp Fiction (1994)

snail | 23 March 2011 09:13

Pulp fiction; kalitesiz kağıda basılan polisiye romanlara verilen isimdir. Quentin Tarantino’ nun senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı film üç ayrı hikayeyi ele alır ve hepsini başarılı bir şekilde birleştirir, 1994 ABD yapımı, 154 dk. …Film bir cafede başlar, aslında bu başlangıç sahnesi aynı zamanda filmin son sahnesidir. İlk hikayede Jonh Travolta(vincent vega) ve Samuel L.jackson(Jules Winnfield) belirir akıcı ve eğlenceli diyaloglar eşliginde birkaç adam öldürürler…
Hemen sonraki hikayede karşımıza ismi Marsellus Wallace (Ving Rhames) olan zenci patronun yarabantlı ensesi çıkar ve karşısında ise boksör Butch ( Bruce willis) oturmaktadır ve zenci adam ona ringde yenilmesi karşılığında vereceği paradan bahsetmektedir…

Beşinci Güç; The Fifth Element (1997)

queennothing | 10 February 2011 10:20

Leon, Taken gibi yapımlardan tanıdığımız Fransa doğumlu yönetmen Luc Besson‘un çektiği sinema filmi “The Fifth Element” (Beşinci Güç), 1997 senesinde vizyona girdi. Senaryosunu yine Besson’un yazdığı ve 90 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan filmin çekimleri, İzlanda ve İngiltere’de yapıldı. Filmde Bruce Willis, Gary Oldman, Milla Jovovich, Ian Holm, Luke Perry ve Chris Tucker gibi isimler rol alıyor.

RED [2010]

merbabu | 25 October 2010 10:04

RED
RED

RED: Retired and Extremly Dangerous
Warren Ellis‘in Red adlı çizgi romanından uyarlanan daha önce gelişini müjdelediğimiz Red filminin yönetmen koltuğunda ‘FlightPlan‘den tanıdığımız Robert Schwentke oturuyor. Filmin oyuncu kadrosuna baktığımızda ise her biri birbirinden ünlü ve işinin ehli isimleri görüyoruz. Başta Bruce Willis; sonra Morgan Freeman, John Malkovich, Helen Mirren ve ‘The Spiderwick Chronicles’tan hatırlayacağınız Mary-Louise Parker.

soldan sağa: Bruce Willis, Mary-Louise Parker
soldan sağa: Bruce Willis, Mary-Louise Parker

Filmin konusuna gelince; arı kovanına çomak sokmak deyimi bu film için biçilmiş kaftan. Hareketli geçmişinin ardından sakin bir yaşam sürdürmek isteyen Frank Moses [Bruce Willis] adlı emekli bir CIA ajanının öldürülmesi için süikastçi gönderiliyor. Yalnız hesaba katılmayan bir şey var; yaşlansa da Frank Moses şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi CIA ajanı. Dolayısıyla onu öldürmek hiç de kolay olmuyor.

Kafa Karıştıran Filmler

AsetilCoa | 17 August 2010 17:00

Rüyalar, geriye dönüşler, gelecekten kesitler, gizemli ve sıradışı olaylar. İçinden çıkılamaz senaryolar. İşte böyle filmleri seyretmesi zordur ama keyif verir. Önce kafamızı karıştırır ama filmin sonunda süpriz finallerle ağızlar açık bırakılır. Ve bu filmler hep aklımızın bir köşesinde unutulmazlarımız olarak kalır. Sonunu bilsek de her zaman izlemek keyif verir. Ve mükemmel kurgusuyla hayran bıraktırır. İşte zeki senaristler ve izleyiciyle oynamayı seven yönetmenlerin kafa karıştıran filmleri;


Mulholland Drive (Mulholland çıkmazı)

RED (2010)

AsetilCoa | 31 July 2010 11:31

BRUCE WILLIS, MORGAN FREEMAN VE JOHN MALKOVICH AYNI FİLMDE

Warren Ellis’in RED adlı çizgi romanından uyarlanan bu film oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Bruce Willis, Morgan Freeman, ve John Malkovich haricinde Mary-Louise Parker, Karl Urban ve Helen Mirren gibi oyuncular da var.

Film Bir CIA ajanının(Bruce Willis) bulaştığı belalara karşı takım arkadaşlarıyla birlikte verdiği mücadeleyi anlatıyor. Konusu bana pek de orjinal görünmedi ama çizgi romanın içeriğini bilmediğim için yorum yapmak istemiyorum. Zaten böyle bir film konusu iyi olmasa bile sırf kadrosu için izlenir.

ABD’de Ekim ayında vizyona girecek. Türkiye vizyon tarihi ise henüz belli değil.