bildirgec.org

bot hakkında tüm yazılar

Blogger Otomatik Yazı Botu

thelordofthenet | 25 April 2011 14:49

Wordpress’te otomatik yazıyı RSS desteğiyle kendi blogunuza çekebildiğiniz gibi bloggerda da bu işlemi gerçekleştireblirsiniz.
Peki nasıl mı?
Öncelikle Bloggerdan E mail bölümünden boşluklarda gizli kelimenizi yazarak bir e mail alıyorsunuz. ardından ise e mail hesabınıza girip bu gizli e postanıza yönlendiriyorsunuz.
Sistemin mantığı bu kadar basit.

Deniz suyunu içilebilir suya dönüştüren cankurtaran botu

sCoRPionTR | 13 September 2010 14:18

Açıkdenizde bir kaza yaşandığında bir numaralı kurtarıcılardır gemilerde bulunan cankurtaran botları. Su üzerinde kalmanızı sağlasalar da okyanuslarda yaşanan kazalarda maalesef kurtarma ekiplerinin sizi bulması bazen çok uzun sürebilir. Bu da açlık ve susuzluk gibi şeylerle baş etmenize neden olur. Açlık çok büyük bir sorun olmasa da susuzluk büyük bir sorundur. Aslında suyun ortasında olmanıza rağmen deniz suyu tuzlu olduğundan içilemez. Kim Hoffman bu su sorununu fark etmiş olacak ki deniz suyundan içme suyu elde etmenize yarayan bir cankutaran botu tasarlamış.

Güvenlik kodu nasıl yapılır?

thefeti | 10 August 2010 00:25

Sitelerde yorum ve üyelik ekleme gibi veritabanı işlemlerinde güvenlik kodu kullanmanın mantığını az çok biliyorum. Sanırım botların sistemi alt üst etmesini önlemek amacıyla yapılıyor. Peki bu güvenlik kodu uygulaması nasıl çalışıyor? Asp ile böyle bir uygulama yapacak olsam nasıl yapmam gereklidir?

10 İşe Yarar WordPress Güvenlik Ayarı

iamdezzy | 02 July 2010 09:39

Güvenlik her zaman önemli bir konu olmuştur. Hayatınızda evinizin, arabanızın güvenliğini sağlamak için pek çok önlem alırsınız. Çevrimiçi iken de güvenlik önemlidir, özellikle de websitelerinden ve bloglarından yaşam sağlayanlar için. Bu makalede, wordpress tabanlı blogunuzu korumak adına bazı işe yarar ince ayarları bulacaksınız.

Wordpress için Güvenlik Ayarları
Wordpress için Güvenlik Ayarları

1. Gereksiz Bilgilerin Gösterilmesini Engellemek

Problem

Wordpress blogunuza giriş yapmaya çalışırken hata yaptığınızda, içerik yönetim sisteminiz size neyi yanlış yaptığınız hakkında ipuçları verir. Parolanızı unutma ihtimalinize karşı bu iyidir, ancak aynı zamanda blogunuzu hacklemek isteyen kişiler için de iyidir. Öyleyse, neden hatalı giriş denemelerindeki hata mesajlarını gösterelim ki?

Çözüm

Giriş denemeleri hata mesajlarını kaldırmak için tema klasörünüz içindeki functions.php dosyanızı açın ve şu kodu ekleyin:

add_filter('login_errors',create_function('$a', "return null;"));

Dosyayı kaydedin ve kendiniz görün: Hata mesajlarına son.

Kod Açıklaması

Bu kod ile, the login_errors() fonksiyonuna bir kanca ekleyerek tekrar yazdırdık. Yeni fonksiyon ise hata mesajı yerine sadece null yani boş bir satır görünmesini sağlayacak.

Kaynak

Wordpress güvenliği için ipuçları

Wordpress Güvenliği: Hatalı Giriş Mesajlarını Gizlemek

En yeni döviz ve altın MsnBot’u

tirgre | 12 May 2010 10:27

Döviz altın msnbotu

Eğer sizde, döviz ve altın kurlarına hızlı bi şekilde ulaşmak isterseniz, Msn’inize [email protected] Msn Bot’unu eklemeniz yeterli.
Geriye sadece “dolar”, “€”, “$”, “sterlin”, “yen”, “altın”, “çeyrek” gibi sorular sormanız kalıyor. Bot kendini 10dk bir www.dovizbot.com adresinden sürekli güncelliyor ve 7/24 online olarak Msn’inizde sizin soru sormanızı bekliyor.

Dry Guy Ayakkabı Kurutucu

budakbey | 07 April 2010 16:09

Dry Guy markalı bu ürün bir ayakkabı kurutucusu. Yağışların bol olduğu bahar aylarında ayakkabılarının ıslanmasından muzdarip insanların derdine tam olarak derman olmasa da ıslanmış ayakkabıları kurutmak için iyi bir çözüm gibi görünüyor. En iyi çözüm ayakkabıları ıslatmamak olurdu herhalde.

Bu zamazingonun sessiz ve döner sıcak hava üfleyicileri sayesinde tüm ayakkabı, çizme, bot, eldiven vb. giyeceklerinizi hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz.

Ayakkabıları kuruturken kokuları da yoketmesi cabasıymış.

Google wave için mükemmel eklentiler ve botlar

mahmutdur | 29 November 2009 14:21

Yazıma ilk önce çeşitli kategorilerde ekleyebileceğiniz bir kaç google wave bot tanıtarak başlayacağım. Bu botları wave’lere ekleyerek interaktiflik, eğlence ve kolaylıklar katabiliyoruz.

 1. aoifebot[email protected] – 5 adet oyun kağıdı ile oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun
  5 kart oyunu
  5 kart oyunu
 2. blog bot[email protected] – wave lerinizi blog sayfanızda paylaştırabilen bir bot
  blogger
  blogger
 3. bloggy[email protected] – alternatif bir blog bot’u. ben kişisel olarak bunu tercih ediyorum
 4. boturl[email protected] – wave’ler içerisindeki linkleri işaretleyen ve tag’lenmiş hale dönüştüren bir bot