bildirgec.org

bomba hakkında tüm yazılar

Hint Filmi Deyip Geçmeyin! – Kurbaan – 2009

0770 | 06 October 2010 14:59

Afiş
Afiş

Ülkemizde ve Hindistan’da 20 Kasım 2009’da gösterime giren film, her ne kadar imdb’den çok yüksek puan alamasa da benim iyilerim arasında. Biraz kenarda kalmış, çok dikkat çekememiş ya da reklamı çok yapılmadığından fark edilememiş olabilir bu film. Başlıkta dediğim gibi Bollywood filmi deyip geçmeyin film, kendisinin 160 dakika sürdüğünü hissettirmeyecek bir kurguya sahip. Bol aksiyonlu, bol gerilimli, ana teması terörizm olan,izlenmesi gereken bir film.. Buradan da filmin web sitesine gidebilirsiniz.

Başrollerini Hindistan’ın ünlü aktrislerinden Kareena Kapoor (Aventika) ve yine annesi bir Bollywood aktrisi olan Saif Ali Khan (Ehsaan) paylaşıyor. İkisinin de birçok filmi olmakla beraber, aynı filmde oynadıkları filmler de var. Teşhisim yanlışsa düzeltin, Tarık Akan – Gülşen Bubikoğlu çiftini hatırlattı bu çift bana.. Her telden filmde oynamışlar, romantik, komedi vs. ama bu Kurbaan bomba bir şey bence mutlaka izleyin..

Gökkuşağı bombaları

massay | 12 April 2010 16:10

1964 yılında Atom araştırıcıları gökkuşağı ile ilgili deneyler yaptılar. Born Üniversitesi’nde yapılan deneyler sonucunda Pauly ve Hundhausen adındaki atom fizikçileri “atom-gökkuşağını” buldular. Bunun üzerine Amerikan ve Rus bilim adamları büyük bir gayretle bunların üzerinde incelemeler yapmaya başladılar.

Hatta bir kuşağı bombasının bile gelişmekte olduğuna dair söylentiler ortaya atıldı.

Eğer bu gerçekse, bundan pek bir şey öğrenmemize olanak yok. Öyle ya, Nükleer silahlar daima çok gizli tutulan şeyler.

Bununla beraber gökyüzündeki gökkuşağı gizli değil ve incelenebilir. Hatta gökkuşağı hakkında daha çok şey öğrenilebilir ve gökkuşağı bombası ile ilgili söylentiler hakkında fikir edinilebilir.

aristo
aristo

Öyleyse buyurun:

Güneş ışığından M.Ö 384-322 yıllarında yaşayan ve Makedonya sarayında sonradan dünyanın Büyük İskender adıyla tanıyacağı genç veliahda okuma, yazma öğreten büyük bilgin Aristoteles, Yunanlı hemşerilerinin gökkuşağını hala bir tanrıça sanmalarına çok üzülüyordu. Kendisine gelince, o Olimpus dağında yaşadıkları söylenen Zeus, Hermes gibi tanrılara artık inanmıyordu. Onlar orada nektar içerler ve gök kuşağı tanrıçası İris’i tanrısal haberlerle dünyalılara gönderirlerdi. Aristoteles yalnız ve yalnız doğaya inanıyordu. Gökkuşağının da doğal bir nedeni olmalıydı.

En ilginç alarmlı saatler – Derleme

Lorilleux | 04 April 2010 14:30

İnsanların bugünlerde en çok şikayet ettikleri konulardan biri çok stresli bir yaşam sürmeleri. Bu sorundan doğan bir diğer sorun ise sabah zamanında uyanamama sorunu. Bu sorunu gören üreticiler, birbirinden ilginç ürünler geliştirmişler. Ben de şimdi bugüne kadar zamazing.org’da yazılan en ilginç alarmlı saatleri beğeninize sunuyorum. Bu saatlerden bazıları siz gerekli talimatları yerine getirene kadar susmuyor, bazıları, doğanın güzelliklerini ayağınıza getiriyor, bazıları ise öyle sesler çıkartıyor ki uyanmaktan başka seçeneğiniz kalmıyor. Sonuçta hepsi işlevini yerine getiriyor…
İşte en ilginç 10 alarmlı saat:

1.Kırmızı tel mi, mavi tel mi?
Doğru kabloyu kesmeniz gerek; yoksa patlamaya hazırlanın.

İnternet Yatırımları

hhzonki | 23 November 2009 16:15

Değerli arkadaşlar bu yazımda birçok yazı da olduğu gibi birkaç şirketi veya sistemi değilde sadece bir sistemi size tanıtmak istiyorum. Daha önceki yazılarımda search-earn hakkında yeniliklerden bahsetmiştim. Search-earn sisteminin son bombası herkezin iştahını kabartır cinsten. Son bomba nedir derseniz adı eimece. Nedir bu eimece ve nasıl oluyorda internet yatırımı oluyor diyenleri duyar gibiyim. Eimece internet üzerinden üye olduğunuz ve bütçenize göre şimdilik sadece araç (ileride evde olacak) satın alabileceğiniz bir sistem. Burada eee ne var bunda diyebilirsiniz.

eimece
eimece

Fotoğrafın yeri ve zamanı?

asdbjk1 | 01 September 2009 21:04

İnternette random gezinti yaparken (firefox stumble sağolsun) karşıma çıktı bu resim. Araştırma yaptım ama hangi dönemde nerede çekildiğini birtürlü bulamadım. Denizin yükselmesine ve etrafında bulunan büyük fırkateynlere oranına bakınca bu etkiyi yaratabilecek 1 tane şey biliyorum o da atom bombası ve bildiğim kadarıyla atom bombası hiroşima ve nagasakiye atıldı ve yine o bombaların atıldığı yerlerin resimlerinde böyle bir resim yok.

Resmi detaylı incelemek isterseniz daha kaliteli boyutuna buradan ulaşabilirsiniz.

Keşke Tüm Bombalar Böyle Olsa

xerre | 17 May 2009 02:23

Bomba deyince insanın aklına kötü şeylerin gelmesi doğaldır. Bir de bunun türlü türlüsünü (canlısı, fünyelisi, lokumlusu, uzaktan tesirlisi vb.) her gün haber kanallarında izlerken.

seedbomb
seedbomb

Ama bu bomba (yeşil tesirli bomba da diyebiliriz sanırım), onlardan biri olmayacak kadar güzel etkilere, çevreci sonuçlara sahip. Bunlar yeşil bir dünya için savaşan ve çölleşmeye karşı olan tohum bombaları.

Küresel çölleşmeye karşı geliştirilen bu tohum bombaları, çevreye zarar vermeden toprakta çözünebilen bir dış kabuk ve bu dış kabuk içinde de zenginleştirilmiş toprak içinde dikili tohumdan meydana geliyor. Çevre dostu tohum bombaları, tabiattaki insan eliyle yapılan (ağaç kesimi vb.) tahribatların veya çölleşmenin meydana geldiği alanlara uçaktan atma şeklinde kullanılması düşünülerek tasarlanmış.

BOSTANCI’DA ÇATIŞMA

akoni | 27 April 2009 11:13

Tayfun Güzelmeriç yere yatmış haber yapmaya çalışıyor.. Konu Bostancı’da çatışma.. Gösteri merkezinin hemen karşısında bulunun 10 katlı bir bina, gece yarısı saat 4 te başlayan çatışma..Şimdilik bir ölü, 6 ağır yaralı. Manzara korkunç..

hamido.. ilk faili meçhul

nazokiraze | 20 April 2009 13:16

31 yıl önce uğradığı saldırıda gelini ve iki torunuyla birlikte hayata veda eden Hamit Fendoğlu nam-ı diğer Hamido bu yıl da sevenleri tarafından anıldı.

Türkiye’de bilinen ilk faili meçhul suikast onunkisi,sert görünüşlü olduğu için ufak çocukları korkuturken ismi kullanılan, kimine göre kahraman kimine göre hain ,kimine göre çocukların sevgilisi kimine göre gaddar bir adamın teki.Gazeteci Ahmet Dinç Hamido adlı kitabında ,Hamido’nun ilginç ve karanlık öyküsünü anlatıyor.(Hamido’nun da hemşerisi Turgut Özal’ında ölüm tarihleri gün olarak aynıdır)

Kaşif Biz!!!

SuBirikintisi | 07 February 2009 10:13

Çoçukken hiç mancınık yaptınız mı? Yoksa siz de benim gibi 2 tane sopa bulup kılıç-kalkan yapıp savaşıp duranlardan mısınız?

İnsanın içinde her zaman küçük bir çocuk vardır derler. Bu çocuk hiç büyümez ancak başka şeylerle bastıtılabilir. İçinizdeki çocuğu ya da kaşif ruhu serbest bırakın. Burada belirtmek gerekir ki mancınık vs. tasarlamak haliyle keşfetmeye ve tasarlamaya meraklı olmayı gerektirir.

Tabii ki bir şeyler ekleyip, farklı bir şeyler yapmadıkça bu pek keşif olmaz ama mancınığın nasıl yapıldığını bilmeden daha farklı bir mancınık(mancınık-remix) tasarlayamazsınız. İşte size bu tarz konularda yardımcı olabilecek bir kaç site:

instructables.com
Mesela burada çok ilginç bir kaykay hazırlanmış..