bildirgec.org

bittorrent hakkında tüm yazılar

Yarım milyonu aşkın dosya sayısı ile en popüler torrent sitesi.

ferfote | 15 March 2011 17:11

Arenabg, torrent dünyasında pek duymadığınız bir isim.Ama bundan sonra sıkça duyacağınız bir isim olacak.

-Arenabg-
-Arenabg-

Site de sinema, oyun, müzik, yazılım, dizi gibi birçok kategori mevcut.En güzel tarafı da bunların alt kategorilere sahip olması.Örneğin oyun kategorisinde PC, PC Iso, Ps2, Ps3, Psp, Xbox, Wii gibi; sinema kategorisinde Xvid, Dvd, BluRay gibi alt kategorilerin olması işinizi epey kolaylaştırmaktadır.

iphone üzerinde torrent

SyTaN | 13 December 2008 10:39

İnternetde download dendiğinde rapidshareden sonra gelen bir kelimedir torrent..Bilindiği gibi kendi dosya formatındaki bir paylasımı internet uzeronde diğer paylasan kişilerden indirme yöneticisidir.

utorrent artık iphone piyasasınada girmiştir.Artık elinizdeki telefonunuzdanda torrent dosyalarınızı indirebileceksiniz

Torrentçilerin gözdesi TV dizileri

hilfiger | 15 October 2008 20:18

Bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre BitTorrent üzerinden en çok indirilen materyallerin TV şovlarına ait olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu araştırmada, BitTorrent’te en çok indirilen TV şovlarının başında Heroes ve Prison Break yer aldı. Geçtiğimiz Salı günü yayınlanmalarından bu yana yüksek bir trafik artışıyla günü birincilikle kapatan Heroes’un dışındaki diğer şovlar daha az popüler olsa da, indirilme rakamları 300.000 ila 700.000’leri buluyor.

6 milyarlık download rekoru!

wowo | 01 October 2008 02:48

Hollanda‘nın korsan karşıtı BREIN tarafından uyarılan ve mahkemeye verileceği açıklanan Mininova‘nın, Demonoid gibi kapatılması beklenirken; ünlü BitTorrent sitesi Mininova kırılması güç bir rekora imza attı. 4 yıldan kısa sürede 6 milyarlık download rakamını yakalayan Mininova herkesi şaşırttı. günlük 10 milyonluk torrent indirme gücüyle daha birçok rekor kırmaya hazır görünüyor!

Torrent paylaşımında rationuzu yükseltmek

XuSeR | 04 August 2008 23:44

Öncelikle rationun ne olduğunu söyleyelim.

Ratio: Bir torrent sitesinde yaptığınız yükleme ve indirmenin hesabını tutan bir uygulamadır. Mesela x sitesinden 3.00 GB indirme(download) 2.00 GB yükleme(upload) yaptıysanız bunların hesabını tutar. Eğer rationuz 0,050 altına düşer ise (hemen hemen çoğu sitede) siteden hesabınız silinir ve ip ban yersiniz. 0,050 altına düşmemek hatta üzerine çıkmak içinde seed’de kalmanız ve indirdiğiniz torrent dosyalarını başka bir yere taşımamanız veya silmemeniz gerekir.

Şimdi gelelim asıl konumuza.

BitTorrent üzerinden korsan olarak en çok indirilen 10 TV Show

pisho | 06 June 2008 21:34

lost
lost

bir modadır bizlere de bulaştı, amerikan dizilerinin kalitesi artınca bir okadar cazibeside arttı ki artık bizde aynı gün bu tv show’larını edinir olduk.

Bittorrent kullanıcılarının %50’si aynı zamanda Tv show’larını da indirmişler, “lost” adlı amerikan dizisinin bu kanalla her bir bölümü yaklaşık 10 milyon kez indirilmiş, neredeyse tv’de izlenme oranlarıyla aynı.

liste bittorrente ait, bir haftalık Tv show’larının indirilme sayısını içeriyor. Ne yazık ki bazı popüler dizilerin sezon finalleri bu inceleme haftasına denk geldiği için sonuç olması gereken değerden fazla çıkabilir.

imageshack torrent download hizmeti vermeye başlıyor

| 07 April 2008 13:12

Resim ve video hosting hizmeti sağlayan imageshack bu hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Torrent download!.

Bu sayede ekstra bir torrent programı kullanmadan sadece imageshack üzerine torrent link’ini veya dosyasını ekleyerek web tarayıcımız üzerinden yükleme yapabileceğiz. Utorrent ve bittorent gibi yazılımların korsan avcıları tarafından takip edilip edilmediği tartışmaları devam ededursun , bu hizmet pek bir işimize yarayacak gibi görünüyor.

YASAL DOSYALAR

karbeyaz | 01 April 2008 10:08

LegalTorrents bir toplumun, kullanıcıların ve yayımcıların, yaratıcı halk tabakasını paylaşabildiği BitTorrent yerine tasarlanmış yasal dosyaları yani; alan görüntüleri, kitaplar, oyunlar, şekiller ve MP3 i kapsar. LegalTorrents Simon Carless tarafından 2003 yılında tasarlandı. Simon bu güne kadar içerikleri eklemek ve güncelleştirmek için sorumlu olan tek kişiydi. Şuan ise bir grup oluşturarak faydası olacak aktif bir toplumu inşa etmeyi hedefliyor.

2007 yılında bilişim ve teknoloji üzerine

wanadooo | 01 January 2008 15:39

2007 senesini geride bırakırken bu sene neler olmuş onlara bakalım, teknoloji ve bilişim haberlerine kısa kısa göz atalım istedim:

Microsoft, 2002 yılından bu yana uğraştığı eski adıyla Longhorn yeni adıyla Vista işletim sistemini sene başında piyasaya sürdü. Tabii her microsoft ürününde olduğu gibi dertler bitmedi, bazı kullanıcılar çok büyük sorunlar yaşadı. yeni nesil bu işletim sistemi Beklentileri(nizi) karşıladı mı derseniz orasını size bırakıyorum.