bildirgec.org

bisiklet hakkında tüm yazılar

Elektrikli bisikletinize tüm zeminlerde binin

sCoRPionTR | 30 May 2011 13:45

Bisiklet, kimileri için bir spor aracı, kimileri için ise bir ulaşım aracı. Fakat herkes için ortak sorun bisikletlerin değişik zemin koşullarında gidemiyor olması.
Şehir içinde binmek için aldığınız bir bisiklete, arazi koşullarında binmek oldukça zorlayıcı. Mühendisler bu sorunu görmüş olacaklar ki tüm zemin türlerinde gidebilen All Terrain Electric Bicycle ‘ı icat etmişler. Üstelik bu bisiklet adından da anlaşılabileceği gibi elektrikli.

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

“Hasan Söylemez” Diye Bi Adam Var!

kuyudaki ses | 27 February 2011 22:20

HASAN SÖYLEMEZ
HASAN SÖYLEMEZ

Hasan Söylemez” diye bir adam var; fotoğrafçı ve gazeteci kendileri ama her şeyden önce çok enteresan biri. Cebindeki son parasını sokaktaki çocuklara dağıtıp, banka kartlarını kırıp atan, bisikletiyle çıktığı yolda tüm Türkiye’yi dolaşan, misafir olduğu evlerde karnını doyuran, kimi zaman sokakta kimi zaman dağ başında yatan, bu gezdiği yerlerde çektiği fotoğraflarla açtığı sergilerin gelirini, köy okullarını kapılarını yaptırmak için ya da kansere umut vakfına yardım etmek için falan kullanan biri bu adam. Doğaya en zararsız taşıma aracının bisiklet olduğunu düşündüğü için İstanbul’dan çıktığı yolda Türkiye sınırlarını bitirmek üzere olan Söylemez, kar kış kıyamet yağmur çamur dinlemeden en ücra köylere giderek, fotoğraflar çekip yol hikayeleri yazıyor.

Kar Lastiği

admin | 29 December 2010 19:11

Soğuk havalar kendini göstermeye başladı. Kar yağması yakındır. Yeterli altyapı çalışmalarının yapılmaması sonucu ya da sürücülerin zincir kullanmaması sonucu her kar yağdığında buzda kayan arabaların görüntülerine tanık oluyoruz.

Kar Bisikleti

Chat Noir 1 | 29 December 2010 12:19

Hiç kar bisikletiyle bir dağdan aşağı kaymayı denediniz mi? Eğer “ben daha normal bir bisikletin üzerinde dahi duramıyorum” diyorsanız bu ürün size göre değil. Ancak karlı havaları ve kayak yapmayı sevenlerin bu ürün ile ilgileneceklerini düşünüyorum. Avusturyalı bir tasarımcıya ait olan bu kar bisikleti kızakla kaymayı sevenlere hoş dakikalar yaşatacak. Ama yine de dikkatli olmakta fayda var. Haberin detaylarına buradan ya da buradan ulaşabilirsiniz.

SkateCycle!!! Yeni Eğlencemiz! = )

kagit kalem silgi | 19 October 2010 12:02

2010 Bronz Fikir Ödülü sahibi bu tasarım, sahibine hem eğlenceyi hem de hızı beraberinde getiriyor..

Hızlı, çevik ve eğlenceli…!

Yüksek kaliteli malzemeler ile tasarlanan SkateCycle’ın tekerlekleri, hem hız hem de kavrama sağlayan bir karışımdan imal edilmiş. Çerçevesi ise alüminyumdan yapılmış…
Yazının devamında, ilgili siteyi ve diğer fotoğraflar ile birlikte, açıklamaları da bulablirsiniz..

30 Yaratıcı Bisiklet Tasarımı

filezza | 10 October 2010 14:37

Bisiklet - Bike
Bisiklet – Bike

Bisiklet, 100 yılı aşkın bir süredir var olan, özellikle kalabalık ve büyük araçlar ile ulaşımın zor olduğu yerlerde kullanılan, insan gücü ile ilerleyen en iyi ulaşım araçlarından biridir.

Vitesli ve vitessiz olmak üzere, yarış bisikleti, dağ bisikleti, şehir bisikleti, motorlu bisiklet, bmx, yatay bisiklet (recumbent), çift kişilik bisiklet (tandem) gibi birçok türünün mevcut olmasına rağmen, tasarımcılar yaratıcı ve yenilikçi fikirleri ile bisikleti daha da geliştirmek için uğraşıyorlar.

bu lastiklerle sevginizi yayın

konami | 01 October 2010 13:38

Tasarımcı Hamed Kohan dünyaya sevgiyi yaymanın bisikletle mümkün olduğunu düşünüyor. Bunu yapmak için kendi tasarladığı lastikleriöneriyor. Lastiklerin yapısı yola kalp izleri bırakmak için tasarlanmış. Çamurluğun altında pembe boya dolu bir deponun olması ve yol üzerinde kalıcı izler bırakmak kuşkusuz daha iyi olurdu.