bildirgec.org

bilişim hakkında tüm yazılar

yousendıt e-posta gönderme aracı

kozzy | 12 October 2010 13:41

Eğer birisine, iş yerinizdeki e-posta sunucusu için fazla büyük bir dosya yollamak isterseniz ve Rapidshare gibi tek tıkla çalışan sunucu hizmetlerinin bekleme sürelerinden sıkıldıysanız, Yousendit aradığınız hizmet olabilir. Bu servis sayesinde istediğiniz bir dosyayı (100 Mb’a kadar ücretsiz, 2 GB’a kadar ücretli hesapla) anında yükleyebilir ve bağlantıyı istediğiniz kişiye e-posta ile gönderebilirsiniz.

BilişimDergi, 11. sayısı yayınlandı

serdarko | 04 February 2010 10:11

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü’nün desteğiyle çıkan BilişimDergi, 11. sayısını okuyucularına sundu.

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin gönüllü çalışmalarıyla çıkarılan BilişimDergi 11. Sayısını okuyucularına sundu. Şubat sayısında yine birbirinden güzel konularla karşınızdayız. Bilişime yönelik her türlü konuda ve her seviyede makaleler içeren e-dergimiz, on birinci sayıya başarılarla ulaşmanın gururunu yaşıyor.

Şubat sayımızın yazıları şunlardır:

BilişimDergi, Ocak sayısını yayınladı

admin | 08 January 2010 18:40

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü Elektronik Dergisi BilişimDergi, Ocak sayısını yayınladı.

BilişimDergi.com, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü tarafından 27 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başladı ve onuncu sayısına ulaştı. Bilişim ile ilgilenen herkese hitap eden ve bilişimle ilgili her türlü konunun yer alabildiği bir bilişim dergisi olma özelliğine sahip BilişimDergi 10. Sayısını okuyucularına sundu.

Ocak sayısının yazıları şunlardır:

Nesne Esaslı Koruma
Yazılım Kiralama
.NET’te Symbian OS Programlama
Torrent Nedir, Ne Değildir ?
Yurtdışında Staj Yapmanın Kolay Yolu
Sanal Operatör ile Mobil Uygulamalarınıza Can Verin
Kayıp Devre Elemanı Bulundu!
Bilgi Teknolojilerinde Servis Yönetimi
Hız, Sadelik ve Güvenlik Üçlüsü
Az Zamanda Çok İş
Barkodların Bilinmeyenleri

2. bilişim teknolojileri zirvesi

soydass | 23 November 2009 14:46

İşletme Mühendisliği Kulübü‘nün düzenlediği itü bilişim teknolojileri zirvesi’nin ikincisi, 4-5 Aralık 2009 tarihlerinde İTÜ Maçka Yerleşkesi – İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

BTZ 2009 Logosu
BTZ 2009 Logosu

Zirvede, Bilişim Dünyasında Fütürizm, Bilişim Sektöründe Girişimcilik, 3G ve Geleceği “3,5G”, Bilişim Hukuku, Kriz döneminde BT ile ayakta kalmak ve Bir mecra olarak sosyal medya gibi konular konuşulacak.

Ücretsiz Bilişim Teknolojileri Kursu

uykusuzkedi | 11 September 2009 13:00

Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Sertifikası (ECDL) eğitimini tamamen ücretsiz olarak bu siteden alabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde para kazanma amacı gütmeyen site, gönüllülük esaslı kurulmuştur ve “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” Projesi adı altında Türkiye’den 1.000.000 genci bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarında eğitmeyi hedeflemektedir. Projenin detaylı anlatımı için tıklayınız.

Kurs işletmenlik programları ve bilişim teknolojileri alanlarında oldukça kapsamlı bilgiler veriyor. Projenin sponsorları arasında Microsoft Türkiye de bulunuyor.

Türkçe antivirüs yazılımı virüs tarayıcı programı

NLPMaster | 07 August 2009 18:37

AVG Anti-Virus ve AVG Internet Security artık Türkçe.
Bilgisayar kullanıcılarının her zaman ihtiuyaç duyacağı antivirüs ve güvenlik yazılımlarının türkçe olması, özellikle ileri derecede ingilizce bilmeyenler için faydalı olabilecek bir girişim.
Teknoloji sitesi potkalda yer alan habere göre , “AVG Anti-Virus ve AVG Internet Security ürünlerini Türkçe olarak sunuyormuş”
türkçe virüz programı haberi haberi burada: avg türkçe antivirüs

Bilişim Teknolojileri Topluluğu

sundowatch | 30 July 2009 12:50

Yeni açılan Bilişim Teknolojileri Topluluğu www.biltet.com adresinde hizmet vermektedir.

Şu an 8 aktif yazar hizmet vermektedir ve 1 ay içerisinde 15 aktif yazar makalelerine başlayacaktır.
Bünyesinde masaütü programcı,web tasarımcı ve programcı,flash ve animasyon programcı, sayfa ve grafik tasarımcı bulunduran grup bütün web dünyasının kullanımına açıktır.

BilTeT yeni açıldığı için şimdilik hazır sistem kullanmaktadır.Grubumuzun geliştirdiği yeni sistem en yakın sürede bitirilip kullanıma açılacaktır.Fakat makaleler ve makale serileri başlamıştır.

Yahoyt Dergi indir oku Robot Dergisi bu ay kapakta

NLPMaster | 29 July 2009 12:50

Teknolojinin tanınmış isimlerinin başını çektiği yahoyt, dergi de yayınladı. Yahoyt dergi temmuz sayısında robot konusunu kapağına taşımış.
robot ile ilgili pek çok konunun yer aldığı yahoyt dergi haberi, yahoyt dergisi indirme sayfası yahoyt dergi içeriği burada