bildirgec.org

başbakanlık hakkında tüm yazılar

150 bin Öğrenciye BURS MÜJDESİ

gezginciyim | 22 December 2010 11:54

Yurtkur’a öğrenim kredisi,katkı kredisi ve burs için başvuran toplam 423 bin öğreniciden 150 binine burs,başvuruda bulunan diğer öğrencilere de öğrenim kredisi verileceği müjdesi. Ayrıca katkı kredisi almak için başvuran öğrencilerin tamamına katkı kredisi verildiğini açıkladı.

…..
öğrenciler öğrenim ve ve katkı kredisi başvuru sonuçlarını www.kyk.gov.tr’den tc kimlik numaralarını girerek öğrenebilirler.Öğrenciler belgelerini 22 ve 30 aralık tarihleri arasında noterde tnazim ve tasdik ettirdikten sonra YURTKUR’un bölge yurt müdürlüklerine teslim edebilir.Ayrıca noterde belgelerini düzenlerken resim ve harç için para ödemeyecekler.YURTKU’un bölge ve yurt müdürlüklerinin bulunmadığı yerlerde belgelerini; cemal gürsel cad. no:61 06590 cebeci/ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta yoluyla yada elden teslim edebilirler.Belgelerini belirtilen tarihler arasında teslim eden öğreciler burs veya öğrenim kredilerini 10 ocak 2011 tarihinde ziraat bankası şubelerinden alabilecekler.

bimeri bilmek veya bilmemek…

spekulatif | 18 November 2008 22:14

bimer (başbakanlık iletişim merkezi), ilk başta bilmeyenler için pek bir şey ifade etmez isede bilenler için problemli insanların başvurduğu herhangi bir mercii olarak düşünülebilir… ama gözlemlediğim kadarıyla gerçekten çalışan ve herhangi bir sorununuz varsa bunu resmi olarak her ne şekilde olursa olsun sağlık, eğitim, turizm, emniyet konularında sizlere yardımcı olan ve size geri bildirim olarak bilgi veren bir kamu kurumu. internet üzerinden, telefonla (150), şahsen veya posta ile başvurabileceğiniz ve kısa bir süre içerisinde (sorunun türüne göre değişebilir) cevap alabileceğiniz bir kamu kurumu olarak hizmet sunmakta…

internet sitesine giriş yaptığınızda yapılan aylık faalietlerden, başvurularınız değerlendirilmesine, kanunlardan, online başvuruya kadar her türlü bilgiye rahatça ulaşabileceğiniz güzel bir site yapılmış…

Başbakanlık Basın Merkezi Sitesi Hacklendi

nssenel | 06 May 2008 15:48

başbakanlık sitesinden sonra şimdi de “Başbakanlık Basın Merkezi”nin resmi sitesi bbm.gov.tr Karan adlı bir hacker tarafından hacklendi.

Hacker’ın sayfaya bıraktığı yazı şöyle:

“Sayın Başbakan madem ki sesimizi duymuyor biz de böyle duyururuz. Bu kadar işsiz varken sen hala binlerce imam atamaya devam et.. dualarla bu ülke kurtulur belki”

başbakanlık sitesi hacklendi

ufopilotu | 04 May 2008 09:09

başbakanlık sitesini hack‘lediler. site açılır açılmaz başka bir siteye yönlendirilerek bir not bırakıldı.

“Sayın Başbakan madem ki sesimizi duymuyon biz de böyle duyururuz! Bu kadar işsiz varken sen hala binlerce imam atamaya devam et. Dualarla bu ülke kurtulur belki!”

“Devlet sitelerine zarar verdiğin için, Kendini bile korumaktan aciz olduğun halde heykırcılık onadığın için, Vatan toprağına zarar vermeyi marifet saydığın için sistemine el konulmuştur.”