bildirgec.org

araba hakkında tüm yazılar

Tesla Model X

emsvizyon | 10 February 2012 19:30

hayallerimizin otomobil firması tesla beni duymuş olsa gerek, çünkü roadster tarzı %100 elektrikli ve uzun menzilli otomobili ile otomotiv dünyasını sarsan ve hemen devleşen firmanın, model Sserisini gördüğümde demiştim ki; hmm sanırım bir suv vakti geldi tesla için…

lansmanın yapılacağı gün posta kutuma düşen bülten ile haberdar olduğum model x‘in ne olduğunu hemen tahmin etmiştim.
işte model x:

kesinlikle süper bir crossover araç. ayrıca hem uzun menzili hem de sınıfındaki başka araçlarda bulunmayacak başka bir özelliği de beni benden alıyor. yukarıya açılır kapılar!

60Kw ve 85Kw iki batarya seçeneğine sahip olacak olan model x, ön ve arka akslarda birer elektrik motoruyla 4 çeker kavramını da kendince yorumluyor.
şahsen iç tasarımını beğenmedim, ortadaki o tabletimsi konsol çok uyduruk dursa bile araba yine de çok güzel…
2013’de üretim bandında olup, ilk teslimatlar 2014’de yapılacakmış. ben para biriktirmeye devam ediyorum, kumbaramda 10 TL’m oldu 🙂 ha gayret

Fisker KARMA

emsvizyon | 10 October 2011 17:35

elektrikli otomobillerde en bilindik markaların başında gelen tesla 4 kapılı, “aile modeli” Tesla S modelini yapadursun, fisker otomotiv’in karma modeli çoktan hazır.

tamamen elektrikli bu lüx araç 250mil bir menzile sahip.
ayrıca tavandaki panelleri ile aracın enerji gereksinimi güneş ile desteklenmekte…

Dünya’nın En Ucuz Arabası : Tata Nano

| 07 June 2011 08:55

Bir araba satın alırken en büyük problemlerden biri, bir yerden borç para almak zorunda olmaktır. Yeni bir araba almak, 10 binlerce dolara mal olur ve herkesin bu kadar faiş fiyatlara araba satın almaya gücü yetmez.

Hindistan araba üreticileri Tata Motors’u dünyadaki en ucuz araba olarak piyasaya sürdü. Nano, ilk kez 2008 yılında tanıtıldı. Fiyatı, vergisiyle birlikte 2.500 dolardır. Araba, özellikle hindistan’da aylık 200 dolardan daha az kazanan orta sınıfın altındaki gelir grubundaki insanlar için dizayn edildi. Hindistanda, yılda 1.2 million araba üretilmekte ve herkes için ucuz araba fikri, bazı uzmanları kuşkulandırmaktadır. Daha fazla araba, daha fazla trafiğe ve daha fazla kirliliğe ve böylece küresel ısınmaya yol açmaktadır.

Benzin fiyatlarına ayak uyduralım!

okebye | 05 May 2011 21:00

Benzinciler uygulamasına iPhone uygulamalarını dolaşırken denk geldim ve sizleride aydınlatmak istedim. Bildiğimiz üzere Türkiye’de benzin alabilmek için ufak bir servetiniz olması gerekiyor. Hergün yepyeni bir benzin zammıyla uyanıyoruz ve artık ipin ucu kaçmış durumda. Ancak benim yeni farkına vardığım bir şey varki, oda benzin fiyatlarının her benzincide, her şehirde farklı olması.

Temiz ve masum bir ümidi yok etmek…

bithikotsis | 10 April 2011 07:00

Adı Gonca’ydı. Doğu Anadolu’nun kıraç bir köyünde sekiz yaşında bir kızcağızdı. Altı kardeştiler. Gonca en büyüğünden bir ufak olandı.
Okumaya çok meraklıydı. Köyde imkan bulamaz, posta dağıtan amcanın arabasına abisi ile gider kasabadaki kütüphanede okur, okur okurdu. Renkli ansiklopedilere hayrandı. Ona göre hayat o ansiklopedilerde yazanlar resmedilenlerdi.

Gonca’nın ailesi cahildi. Babası düşük maaşa tarlada çalışır ev geçindirirdi. Anası temizliklere gider üç beş para kazanırdı. Ailede okuyan yoktu. Ya ablaları evlenip gitmiş ya da başka yerde karın tokluğuna çalışıyordu. İki abisi vardı Gonca’nın, biri şehit düşmüştü.

Sanat adına neler yok ki?…

bithikotsis | 09 April 2011 14:57

Dışarıdan katılımcıların da içeriğine katkı sağladığı çok geniş kategorileri olan bir site var karşımızda.

Ziyaretçiler için, yaratıcı ve en iyi uslüpteki tasarımcıların, fotoğrafçıların ve film yapımcılarının bazılarından ilham verici projeler görebiliyoruz.

Mesela 3d dijital fotoğraflar mı istediniz?

Buradan görebilirsiniz.

Araç resimleri mi istediniz? Onlar burada

Çizgi film araçları gerçek oldu.

bithikotsis | 06 April 2011 13:24

Çizgi film hepimiz izlemişizdir. Hepimizin de akıllarında kalan arabalar, vagonlar, yani kısacası götürgeçler kalmıştır çizgi filmlerden.

Kimisi uzay aracı gibidir, kimisi ise sıradan bir arabadır.

Hiç üşenmemişler, bazı çizgi film meraklıları ve heveslileri bazı çizgi filmlerdeki hep akıllarda kalan o oturgaçlı götürgeçleri gerçeğe dönüştürmüşler.

Elaktrikli oto dönüşümü

ili77 | 10 January 2011 11:07

Elektrikli Araba Dönüşümü çağımız ekonomi ve temiz enerji çağı bu bağlamda yıllardır çevreye en büyük zararı veren arabalar

fluance
fluance

Google insansız araba üretti.

Lorilleux | 02 November 2010 12:33

İnternet devi Google, web alanında yapabileceği herşeyi yaptığına inanmış olacak ki otomobil teknoloilerine de adım attı ve sürücüsüz otomobil geliştirdiğini açıkladı. Prototip araçlar, uzun bir süredir San Fransisco sokaklarında test ediliyor. Bu programın kurucusu ise aynı zamanda Google Street View projesinin kurucusu olan Sebastian Thrun.

İnanılmaz bir gizlilikte yürütülen “Google self-driving Car” programı çerçevesinde 6 adet Toyota Prius ve 1 adet Audi TT marka araçlara kamera ve sensör sistemleri entegre edilmiş. Bu sistemler sayesinde bu araçlar yapay zekayla insansız olarak belirlenen güzergahların bitiş noktalarına başarı ile ulaşabilmişler. Bugüne kadar