bildirgec.org

apple ipod hakkında tüm yazılar

Müziği Serbest Bırak

infine | 08 October 2010 11:50

Baktığınızda küçük bir bezelyeyi andıran ürün, Apple iPod ile birlikte kullanılmak üzere David Boyce tarafından tasarlanmış, interaktif kablosuz bir hoparlör sistemi. “Flow” arkadaşlarınızla geçireceğiniz eğlenceli zamanlarda müzik keyfinize keyif katacak neşeli bir sistem.
Hoparlörlerin içine gömülü ivmeölçerler ve kontrol sensörleri hareketlerinizi algılar ve onlara tepki verir.
Örneğin yumuşak silikon topu sıkarak ses kontrolü yapabilir veya sallama hızınıza göre müziğin ritmini ayarlayabilirsiniz.

10 Başarısız Teknolojik Yenilik

theaob | 19 May 2009 12:20

Time dergisi son 10 yılın en büyük 10 teknolojik başarısızlığını listeledi.Liste şöyle:

  • Windows Vista
    Şirketin en büyük ürünü olan windows vista, önceki sürümü Windows XP’nin payını ele geçirmeyi hedeflerken yarısına bile ulaşamadı.
  • Gateway
    Gateway, 1985 yılında kurulan bir bilgisayar firmasıydı. 1990 yılına gelindiğinde satışlarını dörde katlamıştı. 2004’te Amerika’da %25’lik pazar payıyla 3. sıradaydı. 3 yıl sonra Acer tarafından 710 milyon dolara satın alındılar.

iPod’unuzu bileğinize takın!

fingerprint | 27 October 2008 15:58

ipod’un gün geçtikçe artan bir ünü olacağını tahmin ediyorduk. Bir arzu nesnesi haline geldiğinde, aksesuarlarının kendinden daha ön planda olacağı da öngörülebilirdi aslında. Ama tasarımcıların yeni nesil ipod’lar tasarlayıp üzerine “Konsept!” etiketi yapıştıracağı aklımızın ucuna bile gelmemişti. Yukarıda, Gopinath Prasana ‘nın tasarımı olan iBangle’ı görüyorsunuz.

mp3 çalarınızı itunes’la uyumlu hale getirin

wanadooo | 08 May 2008 23:57

müzik dosyalarını itunes‘un tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak isteyen kullanıcılar için badapple aracı tüm cihazları itunes’la ilişkilendirebiliyor. bunu yapmak için sync to mp3 player‘a tıklayarak drm koruması olmayan mp3‘lerin senkronizasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.itunes üzerinden satın alınan şarkılar korumalı ve resmi olarak sadece ipod ile dinlenebiliyor. konuyla ayrıntılı bilgilere ve diğer ücretsiz araçlara buradan bakabilirsiniz.

i-pod touch ‘da quake 3 keyfi

SCAR TISSUE | 06 April 2008 18:45

mp3 player sınıfının en rağbet göreni olan i-pod, yeni modelleri ile teknolojisine teknoloji katmakta.
i-pod touch serisi yeni nesil i-pod’ların çok rağbet gören türleri arasında malum.

ilgiyle takip ettiğim teknoloji ve bilişim haberleri yayınlamakta olan shiftdelete.net ‘in bu haberinde bilgisayar oyunlarının arasında üst sıralarda yer almış olan quake 3’ün, i-pod touch’da nasıl oynandığın videosunu göstermekte.

iPod Çantaları

Makadakal | 02 April 2008 20:00

AppleiPod’unuzu cepinizde taşımak bir sorun haline geldiyse kullandıktan sonra koyabileceğiniz bir çantanız yoksa alternatif çözüm iPod Cases. Bu iPod çantalarının 4 çeşidi bulunmaktadır.


iPod Cases

Ürünün Fiyatı: 39 Euro

iPhone’dan Dj mix (videolu)

fReewave | 27 March 2008 22:24

Apple firmasının İpod çılgınlığından sonra piyasaya sürdüğü iPhone‘da aynı çılgınlığı kullanıcılarına yaşatacak gibi gözüküyor. iPhone ve iPod için tasarlanan mixmeister strach dokunmatik ekranı sayesinde ve geniş yelpazesi ile tam bir dj havası katacak.
Sadece bir track seçiyorsunuz ve sihirli ellerinizle üzerinde oynamaya başlıyorsunuz. Daha fazla ayrıntıyı buradan bulabilirsiniz.

ipod touch satışa sunuldu

enstarter | 18 January 2008 01:37

ipod touch
ipod touch

bugün itibariyle applenewsgroup üyelerinin e-maillerine yeni ipod touch mailleri ulaşmaya başladı. şuradan da daha önceden bildirgeçte yayınlanan bildiriden videosuyla yetinmek zorunda olduğumuz apple ın en son harikalarından ipod touch sonunda satışa sunuldu. video lardan ve tanıtımlardan anlayacağımız gibi ipod teknolojisini cep bilgisayarı ile daha da yakınlaştıran bu harika cihazın yeni marifetlerinden göze çarpanlar şöyle;

* wireless internete erişeblme
* itunes storedan online müzik
* safari ile internet
* google maps
* multitouch özelliği
* gadged özellikleri ( hava durumu, döviz, rss, v.b.)


ipod touch

8gb lık olan versiyonunun 299$, 16gb lik olanını ise 399 dolar olduğu ipod touch sitesine buradan, satınalmak için ise şuradan buyrun. ne diyelim herkesin birgün ipodu olacak…