bildirgec.org

air hakkında tüm yazılar

Twitter İçin En İyi Masaüstü Air Uygulamaları

brkzn | 14 May 2010 13:45

Twitter sosyal hayatımıza girdiğinden beri, yeni yeni alışkanlıklar ve yeni yeni terimler kazandırdı bize, microblogging, tweet’lemek gibi. Bildiğimiz gibi sistem oldukça basit, siz o an yaptığınızı yazarsınız, arkadaşlarınız ya da sizi takip eden kullanıcılar bunu görüp cevaplayabilir ya da yeniden tweet’leyebilirler. Bu kadar basit olmasının yanında son derece gelişmiş bir api sistemi sayesinde geliştiriciler yüzlerce farklı uygulama geliştirebiliyorlar, biz kod yazma meraklıları kendi sitelerimizde son tweet’lerimizi gösterebiliyoruz. Bunun yanında hiç internet tarayıcısı kullanmadan hazırlanan küçük programlar sayesinde masaüstümüzden kolaylıkla tweet edebiliyoruz. Bu yazıda da bu programlardan işinin ehli olanlardan birkaç tanesini tanıtacağız.

TweetDeck

TweetDeck
TweetDeck

Twitter’ı masaüstünden kullananların çokça kullandığı bir program air ile geliştirilmiş. Diğerlerinden onu farklı kılan ise çoklu işletim sistemi desteğidir. Windows’un yanı sıra Mac ve Linux ile de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Diğer özellikleri ise twitter gibi facebook, myspace ve linkedin gibi diğer sosyal servislerinizi de entegre edebilmemiz. Ayrıca çok güzel bir filtreleme sistemine de sahip. Daha fazla bilgiyi uygulamanın sitesine bakabilirsiniz.

Seesmic

Seesmiclook
Seesmiclook

Seesmic de TweetDeck benzeri bir air uygulaması. Aynı şekilde benzer özelliklere sahip olsa da görsellik açısında daha tatminkar. Burada parantez açarak yazmak istediğim diğer uygulama ise Seesmic Look uygulaması. Beni görsel olarak oldukça etkileyen bu uygulamayı kesinlikle denemelisiniz. Tek kötü yanı ise şimdilik sadece Twitter’ı desteklemesi.

Ücretsiz PayPal Analiz Aracı: AnalyzePal

trampfd | 17 March 2010 11:53

PayPal ülkemizde de kullanımı hızla artan popüler bir sistem.
Eğer siz de PayPal ile çalışıyorsanız AnalyzePal‘ e bakmanızda fayda var.

Kısaca AnalyzePal, grafiksel tablo arayüzü ile paypal satış takibi, performans ve müşteri istatistiğitutmanızı sağlayan ücretsiz bir adobe air uygulamasıdır.
Kullanmak için kullanıcı adı ve parolanızı istemez, herhangi bir api ye ihtiyaç duymaz. Paypal dan indirebileceğiniz işlem kütüğü dosyası ile offline olarak çalışır.

Ücretli sürümlerinde ekstra olarak coğrafi analizler, müşteri aktiviteleri, birden fazla hesap takibi, rapor paylaşımları gibi özellikleri bulunuyor.

Detaylı bilgi için
Resmi sitesi: AnalyzePal

Huzurlarınızda as3Writer

erolDemirer | 16 March 2010 12:52

Bir süredir üzerinde çalıştığın as3 Writer isimli program artık indirilmeye hazır. Program ActionScript’e yeni başlayanlar ve kod yazma konusunda zorluk çeken arkadaşlara yönelik. Tabi kod yazmayı sevmeyen arkadaşları da ihmal etmemek gerek. Programı çalıştırdıktan sonra yapacağımız seçimlere göre yazılması gereken kodları otomatik olarak oluşturuyor. Hatta oluşturduğumuz kod bloğu ile ilgili bir örneği de program içerisinde görme imkanı mevcut. Yani seçimlere göre kod bloğunu oluşturmakla kalmıyor, test etme olanağı da sunuyor.

Adobe’nin Flash ve AIR’i Android İçin Yolda!

algoz | 16 February 2010 17:05

Adobe, Barselona’da düzenlenmekte olan Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress), Flash ve AIR’in Google’ın Android platformunu destekleyen sürümlerinin, 2010’nun ilk yarısında kullanıma sunulacağını duyurdu.

Flash Player 10.1 ve Adobe AIR for Android ile Android kullanıcılarına hizmet verecek Adobe, Flash tabanlı oyunlar ve AIR için geliştirilen uygulamalar ile mobil dünyasına yeni bir heyecan getireceğe benziyor.

Adobe Air ve Dantel üzerine..

makalin | 28 December 2009 13:08

dantel çalışıyorken örnek ekran görüntüsü
dantel: örnek ekran görüntüsü

Ekrana gömülü klasik bir iş günü geçirirken bazı zamanlarda gözümde çocukluk anılarımdan bazı sahneler beliriyor.. Konsept ofis, Ikea evi derken de eski Türk filmi izlemedikçe bazı şeyleri hatırlamakta zorlanıyorum.

Baktım olmuyor oturdum bir Adobe Air uygulaması yazdım. Wallpaper olarak da eski bir TV koydum.

Sizde yüklemek isterseniz buraya tıklayarak air dosyasını indirebilirsiniz. Şimdilik 3-5 model var değiştirmek isterseniz çekmeceye bakın.

En azından artık babaannemin evinde gibi hissedebiliyorum. iyi eğlenceler..

Pervanesiz Fan

dkare | 14 October 2009 16:17

Dyson tarafından geliştirilen ve Dyson Air Multiplier adıyla piyasaya giren fan oldukça ilginç. İlginçliğini ise pervanesinin olmamasından alıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse pervanesi mevcut, yalnız silindir gövdeye saklanmış. Uzun bir uğraş sonunda elde edilen bu fan hava akımını 15 kat yükselterek üflüyor. Sağa, sola, öne ve arkaya doğru hareket kabiliyetine sahip. Pervanesiz oluşu yaralanmalara karşı ciddi avantaj sağlıyor. Özellikle meraklı çocuklar için biçilmiş kaftan ama çalışırken oldukça yüksek ses çıkarıyor. Ayrıca piyasaya 300 dolar gibi bir rakamla sürülmesi fanın sesinin üstüne tuzu biberi oluyor.

CubeTree’de Grup Chat Vakti!

algoz | 18 August 2009 09:49

2008 yılında kurulan ve kullanıcılarına hizmet vermeye başlayan CubeTree *, kullanıcılarına; gelişmiş sosyal araçlar ile donatılmış bir ortamda, oluşturacakları çeşitli iş ve arkadaş grupları ile, farklı konular üzerinde çeşitli işbirlikleri gerçekleştirebilecekleri bir kurumsal sosyal ağ (Enterprise Social Network) olarak hizmet vermekte.

CubeTree, mevcut özelliklerine şimdide, kullanıcıların sohbet odaları (chat room) aracılığı ile birçok kullanıcı ile sohbet edebilmelerini sağlayacak yeni özelliği Group chat’İ duyurdu.

Flash Çalışmalarınız İçin Çoklu Dil Destekleyicisi

Gazing | 04 August 2009 16:07

multi language supporter
multi language supporter

Flash ile üzerinde çalıştığınız proje eğer birden fazla dil destekleyecekse ilk başlarda zorlanır daha sonra ise muhtemelen kendi dil dosyalarınızı XML tabanlı olarak oluşturup yolunuza devam edersiniz.

Çoklu Dil Destekleyicisi(MLSP) bu işi çok kolay bir hale getiriyor. Öncelikle buradan AIR ile hazırlanmış uygulamayı indiriyorsunuz. Eğer AIR’e sahip değilseniz indirme tuşuna bastığınızda önce AIR yükleniyor.

TweetDeck Yenilendi ve Artık iPhone’da

algoz | 18 June 2009 13:25

Başta Twitter olmak üzere Facebook ve diğer sosyal sitelerdeki aktivitelerinizi ve arkadaşlarınızla olan iletişiminizi masaüstünden yönetebildiğiniz TweetDeck * , hem çeşitli özellikler eklenmiş yeni versiyonunu hem de iPhone için olan versiyonunu duyurdu.


TweetDeck’in yeni özellikleri ile masaüstü ve iPhone uygulamaları otomotik olarak senkronize olabilecek, birçok hesabınızı geçiş yapmaya gerek duymadan aynı anda kullanabileceksiniz, sütun sayısı limitsiz hale getirildi, arkadaşlarınız arasında oluşacak yerel trendleri bir sütun halinde izleyebileceksiniz.
Ayrıca Conversation window (Sohbet Penceresi), Block and Report Spam (Spam blokla ve rapor et), TweetDeck Recommends (TweetDeck Önerileri) gibi daha birçok yeni özellik bulunmakta.

creative aurvana air

schizophrenia13 | 06 June 2009 09:54

creative aurvana air
creative aurvana air

creative’in reddot ödüllü kullaklığı aurvana air, kulakiçi kulaklıklardan hoşlanmayanlar için kulakarkası tutucularıyla alternatif teşkil ediyor. taşıma çantası ve saklama kabı birlikte gelen ürünün amerika satış fiyatı 199$.

creative aurvana air
creative aurvana air

bazı özellikleri: