bildirgec.org

adaptör hakkında tüm yazılar

USB EKRAN KARTI!

Beacool | 04 April 2011 10:33

USB EKRAN KARTI!

Sunix Vga2788
Sunix Vga2788

Sunduğu yüksek hızlar sayesinde Usb3 ile hayatımızda birçok şeyin değişeceği kesin. Şuan piyasada çok yaygın olmasa da zamanla usb2 nin tahtına kurulacağı da aşikâr. Gün geçmiyor ki yeni ve ağız sulandıran teknolojik oyuncaklar usb3 ile duyurulmasın. İşte bunlardan biri de şuan size tanıtacağım dünyanın İLK USB3 HARİCİ EKRAN KARTI!…

Sunix firmasının ürettiği VGA2788 ekran kartı süper hızlı USB3.0 arabirimi kullanarak edindiği I/O bant genişliği ile (kendi deyimleri ile) devrimsel bir şekilde pclerin yüksek hız ihtiyaçlarına çözüm üreterek tüketici elektroniği ve iletişim cihazlarına yepyeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Usb2’den 10 kat daha hızlı Usb3.0 arabirimi ile Sunix‘in VGA2788 isimli kartı vga performansında işlemlerde cpu yükünü önemli ölçüde azaltıyor.

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

Lenovo’dan USB’li laptop adaptörü

sCoRPionTR | 14 September 2010 14:52

Laptopların güç adaptörleri genellikle uçları hariç aynıdır. Tek amaçları laptopu şarj etmektir. Fakat Lenovo bu adaptörlere birden fazla işlev eklemeyi başarmış. Lenovo Power Hub laptopu şarj etmenin yanı sıra USB hub görevi de görüyor.

PhotoFast GM-7300 SDXC-to-CF adaptör

sCoRPionTR | 10 August 2010 10:06

Piyasada yüzlerce olan SD-CF kart adaptörlerine bir yenisi daha eklendi.

Fakat PhotoFast GM-7300 adaptörü piyasadaki türevlerinden ayıran özellike SDHC ve SDXC kartları desteklemesi.

iGo adaptörleri Türkiyede;

Polarsailor | 18 June 2010 14:00

iGo adaptörleri Türkiyede

igo adaptör
igo adaptör

Amerikada en çok satan notebook/netbook adaptör markası olan iGo türkiyede satışa başladı,Piyasadaki hemen hemen bütün notebook’larla uyumlu olan adaptörler ayrıca değiştirilebilir tips teknolojisi sayesinde 8700 çeşit mobil cihaz şarz edebiliyor.Mobil chazlara cep teller,ipod’lar,iphone’lar fotoğraf makinaları,işitmecihazları,gps vb… örnek verilebilir
Green teknolojisi sayesinde şarz işlemi bittiğinde kendisini otomatik olarak beklemeye alarak � elektrik tasarrufu sağlıyor.

Hareketleri Lambanız Hissetsin

geceyazankedi | 19 March 2010 12:03

İnsanlık kontrol etme isteğiyle donatılmış olmalı. Ve yine aynı şekilde her şeyin otomatik çalışmasını dilediğimiz bir modernizasyona doğru yol alıyoruz.

Eğer siz de gecenin bir yarısı eve girerken anahtar deliğini bulma çabasını sarfedenlerdenseniz ya da sadece değişik fikirler eşliğinde bir güvenlik sağlamak bunu da 1.5 metreye kadar uzayan bir esneklikte yapmak istiyorsanız bu adaptör tam size göre.

Küçük şeyler…

Beacool | 19 February 2010 09:41

Fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum, zira anlatacak çok bir şeyi olmayan ama çok yararlı bir yenilikle karşılaştım. Conor Klein adlı şahsın tasarladığı bu zamazingo elektrikte kalan ve bu yüzden küresel ısınmaya ciddi katkıları olan cep telefonlarının etkilerini yok etmek için tasarlanmış. Cihaz şarja koyduğunuz aletin şarjı dolduğunda kendi kendine kablosunu sökerek tasarruf sağlıyor. Siz çevreci takımından değilsenizse bile telefonunuzun pilini korumak ve fazladan elektrik ödenmesini engellemek için bu zamazingoyu alabilirsiniz.

logitec’den usb dvi adaptör lde-wx015u

schizophrenia13 | 13 August 2009 15:38

logitec usb to dvi
logitec usb to dvi

logitec’in display link sertifikalı yeni ürünü lde-wx015u, usb’den dvi çıkış almayı sağlıyor. maksimum 2048×1152 piksel çözünürlüğe destek verdiği söylenen ürün pc ve mac uyumlu. şimdilik ürünün japonya pazarı dışına satılması düşünülmüyor.

Dünyalılardan Tiksiniyorum

mansonilized | 05 August 2009 16:35

YAZI BİR MANSON VE PUEL YAZISIDIR. BELESH AYIK OLDUĞU ZAMANLARDA ZOR KULLANARAK YAZIYA SIZMIŞTIR. SEK MADDELER KENDİSİNE AİTTİR.

Telefonun şarj aletine şarz denilmesi.

Matkapla mutfakta delik açmaya çalışırken kendiniz kaptırıp matkabın ucunun yan komşunun mutfağından çıkması.

Feci şekilde sıkışıp umumi tuvalete gitmek. O ilk anın verdiği coşkulu ıkınma ile ürettiğiniz kütlenin hızla ve sertçe suya dalışı esnasındaki saliselik rahatlamaya doyamadan daha önce bilmem kaç kişinin içine ettiği tuvaletten dolgun bir su damlasının popoya sıçraması.

Parmak çıtlatılması.

İzmaritleri attığınız bira şişesi ile içtiğiniz bira şişesini karıştırmak. Hele ağzınızda kalan o kültablası tadı. Paha biçilemez.

İş çıkışı hiç umursamadan ve kıyafet değiştirmeden arkadan örülmüş düz saçların ve pantolon tişört babet kombinasyonunyla gittiğin yemekli toplantıdaki en ufak topuzun 35 cm, en basit elbisenin gelinlik kıvamında olduğunu görmen. Bütün gece süren rahatsızlık…

Rüyada Edward’ı görürken, çalar saatle uyanmak.

Gideceğiniz yere geç kalmışsınızdır zaten, koştura koştura hazırlanmışsınız. “Lan bi su içeyim de öyle çıkayım bari.” Denilip mutfağa girilir ve damacanadan sızmış su birikintisine basılır. Bir süre ıslak çoraplara bakılır, hemen arkasından küfür edilmesi âdettendir.

Yemeğin en şahane en kaşarlı, en kızarmış, en sulu lokmasını sona saklamak. O an hayaliyle yaşamak. Ve bi tek o lokma kalınca şunun tadına bir de ben bakayım diyen ses.

Suya balıklama atlarken, bikinin üst kısmının kayabilmesi olasığı (ve hatta kayması), saliseler içinde yaşanan zevzek tereddütler, suda cebelleşmeler.

Çok yoğun bir iş gününde canınız çay, kahve çeker. Bir koşu alıp da geleyim dersiniz. Masadan kalkılır. Yeterince uzaklaştığınızda açık olan camdan hoş bir rüzgar eser ve masanızın üstündeki bütün kağıtlar havada uçuşur. Bir elinizdeki bardağa, bir masanıza, bir yerdeki kağıtlara bakarsınız. Derin bir of çekilir hemen ardından.

İtinayla hazırlanmış tarçınlı, cevizli, havuçlu mis gibi kokan ve deli gibi kabarmış keki servis tabağına almak üzere ters çevirmeniz, akabinde enlemesine ikiye ayrılmak sureti ile biri kalıpta diğeri servis tabağında olmak üzere yarımşardan iki parça kek sahibi olmanız.