bildirgec.org

john cusack hakkında tüm yazılar

Bullets Over Broadway (1994)

queennothing | 19 November 2011 22:13

Usta yönetmen Woody Allen‘ın yönetmenliğini üstlendiği sinema filmi “Bullets Over Broadway“, 1994 senesinde gösterime girdi. Senaryosu Allen ile Douglas McGrath tarafından yazılan filmde John Cusack, Dianne Wiest, Jennifer Tilly, Chazz Palminteri, Rob Reiner, Mary-Louise Parker, Jack Warden, Joe Viterelli, Tracey Ullman, Jim Broadbent, Harvey Fierstein gibi isimler rol alıyor. Altı dalda Oscar’a aday gösterilen film, En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar Ödülü kazandı. BAFTA ve Altın Küre’ye de aday gösterilen yapım, 20 Milyon Dolarlık bütçeyle tamamlandı.

Shanghai (2010)

elizabethtaylor | 30 September 2011 10:52

1408, The Rite gibi yapımların yönetmenliğini yapan İsveçli sinemacı Mikael Håfström tarafından çekilen sinema filmi “Shanghai“, ülkemizde 7 Ekim 2011 tarihinde gösterime girecek. Senaryosu Hossein Amini tarafından yazılan filmde Altın Küre adaylığı bulunan Amerikan aktör John Cusack, Hong Konglu aktör Yun-Fat Chow ve Çinli yıldız Li Gong‘un yanı sıra Ken Watanabe, David Morse, Jeffrey Dean Morgam, Franka Potente, Hugh Bonneville ve Christopher Buchholz gibi isimler de rol alıyor. İkinci Dünya Savaşı döneminde geçen film, 50 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlandı.

80’lere Dönüş Komedisi: Hot Tub Time Machine (2010)

dnz81 | 26 January 2011 14:16

Michael Jackson’ın rengi siyah, uzun saç moda, devasa uydu telefonları ve lise aşkları… O zaman 80’lerdesiniz!

film afişi

Ailemizin oyuncusu John Cusack‘tan son derece eğlenceli bir 80’ler komedisi Hot Tub Time Machine!

J. Cussack’ın yanı sıra filmde, 80’lerin ünlü komedyeni Chevy Chase, Clark Duke, Craig Robinson, Rob Corddry ve çıtır kızlar olarak Lyndsy Fonseca (kendisiniKick-Ass‘ten anımsıyoruz), Lizzy Caplan ve Collette Wolfe yer alıyor..

Güncel Haberler

queennothing | 30 September 2010 09:44

  • Dostoyevski’nin muhteşem eseri “Yeraltından Notlar”, sinema filmi oluyor. Eseri sinemaya uyarlayacak isim Zeki Demirkubuz.
  • Sevenlerinin dikkatini cezbeder; Uçandaire’de 1920’den bugüne bilim-kurgu filmleri sıralanmış.

John Cusack

arke9 | 02 September 2010 10:26

John Cusack 28 Haziran 1966’da ABD’de doğan yapımcı, yazar ve aktördür. Cusack’ın babası eski oyunculardandır ve kardeşleri de onun gibi oyuncudur. Sinema kariyerine Class (1983), Grandview U.S.A (1984) ve Sixteen Candles (1984) adlı gençlik komedileriyle başladı. Oyunculuğuyla otoritelerden çok olumlu eleştiriler alan Cusack Savage Steve Holland‘ın yazıp yönettiği Better Off Dead… (1985) filminde başrol oynamıştır.

Better off Dead John Cusack
Better off Dead John Cusack

Bu film hem eleştirmenlerden çok iyi not almış hem de gişede oldukça başarılı olmuş ve kült filmler arasına girmiştir. Bütün bunlara rağmen Cusack bu filmi sevmemektedir. One Crazy Summer (1986) filmi gene Savage Steve Holland yönettiği ve Cusack’ın başrol oynadığı bir filmdir. Demi Moore da bu filmde oynamaktadır. Aynı şekilde bu film de gişede başarılı olmasına rağmen Cusack tarafından sevilmemektedir.

Biri Psikolojik Gerilim Mi Dedi?

alploganer | 22 May 2010 14:40

Çok sevdiğim bir tür olan psikolojik gerilim filmlerini şöyle bir derleyeyim dedim. Bunlar dışında aklınıza gelen filmleri belirtirseniz sevinirim.

1. Fight Club(1999) 1999 yapımı David Fincher filmi. Başrollerde Brad Pitt ve Edward Norton harikalar yaratıyor. Filmde gizli bir yeraltı kulübü olan dövüş kulübü ve bu klubün dövüş bağımlısı üyeleri anlatılıyor.

2.Altıncı His(1999) M. Night Shyamalan’ın başyapıtlarından biri. Filmde ölüleri gördüğünü söyleyen bir çocuk ve ona yardımcı olmaya çalışan psikoloğun hikayesi anlatılıyor. Başrollerde ise Bruce Willis ve Haley Joel Osment var.

3.Akıl Oyunları(2001) Ron Howard’ın yönettiği bu film ,gizli bir görevde bulunan matematik dehasını konu ediniyor. Başrollerde Russell Crowe, Jennifer Connelly ve Ed Harris bulunuyor.

JÜRİ (RUNAWAY JURY)

wacowski | 05 January 2010 16:10

Başrollerinde John Cusack (2012 ), Gene Hackman (Enemy of the State), Dustin Hoffman (Rain Man),

Rachel Weisz(The Mummy) gibi kadrosu iyi oyuncularda seçili 2003 yapımı filmi Gary Fleder yönetti.
Filmin konusuna gelince; silahlı bir katliama kurban giden bir admın dul kalan eşi, silah üreticilerine dava açınca, bu patlayıcı davasında çıkarlar çok yükselir.
Terazideki milyonlarca dolar ile, ahlaksız bir jüri uzmanı (Gene Hackman), müşterisi için seçilmiş jürüyi garantiye almak için harcamadan kaçınmayacaktır. Jürinin, bir üyesi tarafından (John Cusack), kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirildiği açığa çıkınca tansiyon yükselir. Tüm bunların karıştığı bu davada, kazanmak için her şey yapılacaktır.

Being John Malkovich (1999)

queennothing | 10 September 2009 09:32

Eternal Sunshine of the Spotless Mind“, “Adaptation.“, “Synecdoche, New York” gibi filmlerin senaristi olan Newe Yorklu yapımcı / senarist Charlie Kaufman‘ın senaryosunu yazıp, Amerikalı yapımcı / senarist / yönetmen Spike Jonze‘nin yönetmenliğini yaptığı 1999 çıkışlı “Being John Malkovich“, ‘En İyi Senaryo’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dalında Oscar adayı oldu. Ayrıca film, ‘En İyi Senaryo’ dalında BAFTA Ödülü kazandı.
Amerikalı aktör John Cusack, Miamili aktris Catherine Keener, Cameron Diaz ve John Malkovich‘in de rol aldığı film, izleyenleri başarılı aktör John Malkovich’in bedenine hapsederek, fantastik bir yolculuğa sürüklüyor.

Craig Schwartz, bir sokak kuklacısıdır. Yaptığı işten gelir sağlayamadığı için içsel bir bunalıma sürüklenen Craig, her şeye rağmen sanatına sahip çıkmaktadır. Durumu yüzünden, karısı Lotte ile de sıkça tartışan Craig, paraya ihtiyacı olduğu için bir firmaya iş başvurusunda bulunur. Dosyalara isim koyup, sıralamakla görevlendirilen Craig, odada bulunan dolabın arkasındaki gizli kapıyı keşfeder.
Bu gizli kapı, Craig’in ilgisini çekmiştir ve genç adam hiç düşünmeden merakının peşinden giderek kapıyı aralar. Açılan kapı, Craig’i bambaşka bir dünyaya, bambaşka bir bedene ve bambaşka bir kişiliğe götürecektir.
Craig, artık ‘Craig Schwartz’ değil, ünlü aktör ‘John Malkovich’tir.

Katil Kim?lik : ”(Identity) Kimlik”

gorcun | 12 May 2009 09:18

Identity
Identity

Identity(Kimlik), yağmurlu bir gecede fırtınadan dolayı çeşitli şekillerde gidecekleri yere varamayıp bir motel’de toplanan 10 kişinin hikayesini anlatıyor. Yakaladığı suçluyla olan polis (Ray Liotta), profesyonel bir fahişe olan Paris (Amanda Peet), çocuk bekleyen genç bir çift, küçük çocukları olan bir aile, işini bırakmış eski bir polis olan limuzin sürücüsü, (John Cusack) bir aktrist ve motel sahibi gibi aralarında fazla bir bağ bulunamayacak türden insanların buluştuğu motel’ de yavaş yavaş kaybolan insanlar ve işlenen cinayetler sonucu işler fazlasıyla karışır.

Identity
Identity

Gruptakiler olayı araştırmaya başlarlar. Bu sırada Dr. Malick (Alfred Molina) bir hastasıyla ilgili olayın yeniden gündeme gelmesiyle, acil bir toplantıya çağrılır. Toplantıda öğreneceği şeyler hem Dr. Malick’ in hastasıyla (Pruitt Taylor Vince), hem de motelde yaşanan geceyle ilgili şeyleri gün ışığına çıkaracaktır.

Serendipity

tai | 26 February 2009 10:00

John Cusack ve Kate Beckinsale‘in başrollerini paylaştığı, new york’ta geçen, tesadüflerle dolu tipik bir romantik komedi. filmde Kate Beckinsale, kafasını fena halde tesadüflerle bozmuş bir kadını canlandırıyor. John Cusack’da bu karakteri tamamlarcasına filme dahil edilmiş, zeki ve yakışıklı orta yaş erkek rolünü üstleniyor. Bu tarz filmlerin genelinde olduğu gibi bu filmi de büyük beklentilere izlememek gerekmekte. Film adından da anlaşılacağı üzere tesadüfler sonucu karşılaşan fakat bu şansı değerlendiremeyen ikilinin tesadüfler zinciri şeklinde gelişen olaylarla tekrar buluşmasını konu almakta. Film aynı zamanda son derece hoş new york manzaralarıyla da bezenmiş. Özellikle Central Park’taki Wollman Rink izleyiciye hoş anlar yaşatmakta. filmde yardımcı oyuncu olarak da Entourage dizisinde Ari Gold karakteriyle harikalar yaratan Jeremy Piven gibi, American Pie filminde Jimin babası rolünde oynayan Eugene Levy gibi iyi ve filme ekstra keyif katan oyuncuları görebilmek mümkün.
.

Film sadece senaryosu ve oyunculuklar itibariyle vasatı biraz aşan bir film gibi gözükse de bu oyuncuların da kattıklarıyla izlenebilir bir hale gelmiş ve izleyicisine hoş bir 90 dakika sunmakta.