bildirgec.org

indiana jones hakkında tüm yazılar

Antenlerinizi gülmeye ayarlayın : ”UHF”

gorcun | 28 May 2009 15:18

UHF
UHF

Bu sefer parodi tarzı komedi anlayışında olan fazla duyulmamış bir filmi tanıtmak istiyorum. UHF adlı bu film 1989 yılında Jay Levey tarafından çekilmiş. Oyuncu olarak ise Amerikan şarkılarını parodileştiren Weird Al Yankovic, Seinfeld’ te Kramer karakteriyle ünlenen Michael Richards, Victoria Jackson, Kevin Mccarthy, David Bowe gibi isimler var.

UHF
UHF

Fast food restauranında çalışırken işlerinden kovulan iki arkadaş George (Weird Al Yankovic) ve Bob (David Bowe) iş ararlarken fırsat ayaklarına gelir. Amcasının (Stanley Brock) satmak üzere olduğu 62. Kanal istasyonuna müdür olan George arkadaşlarıyla birlikte kanalı ayakta tutmaya çalışır. Rakip kanalın işinden kovulan hademesini de (Michael Richards) işe alan George kötü giden işlerin düzelemeyeceğini düşünür.
Tam pes edecekken hademe Stanley Spadowski televizyona çıkar ve reytingler yükselir. Rakip kanalın hırslı patronu bu duruma kızar ve onları alt etmek için elinden geleni yapar. Ama George ve arkadaşlarının kanalı kaybetmeye niyetleri yoktur. UHF’ de gönderme yapılan filmler arasında Rambo, Indiana Jones , Gone With the Wind(Rüzgar Gibi Geçti), Network, Close Encounters of the Third Kind (Üçüncü Türden Yakınlaşmalar) gibi yapımlar var.

Türk işi Star Wars : ”Dünyayı Kurtaran Adam”

gorcun | 16 April 2009 15:31

Dünyayı kurtaran adam
Dünyayı kurtaran adam

Dünyayı Kurtaran Adam, namı diğer Turkish Star Wars, Çetin İnançtarafından 1982 yılında çekildi. Turkish Star Wars denmesi ise boşuna değil. Star Wars gibi efsanevi bir bilim kurgu serisinin Türk versiyonu olarak anılması, günümüzdeki teknolojilerle bile yapılmaya cesaret edilemeyen Türk bilim kurgu filmlerinin ilk örneklerinden biri olarak çekilmesi sayesinde olmuştur.

Çetin İnanç
Çetin İnanç

Çetin İnanç gibi bir yönetmenin elinden çıkması ise şaşırtıcı değildir. Yönetmenin diğer filmlerinde de(D.K.A’nın Star Wars etkileşimi gibi) birçok yabancı aksiyon filminden esinlendiği hatta esinlenmeninde ötesine geçtiği görülebilir. Filmin esinlenmeleri sadece görüntülerle kalmamakla beraber müziklere de yansımıştır. Indiana Jones vb. çeşitli filmlerin müziklerini bir çok sahnede duyabilirsiniz.

Empire: En İyi 100 Film Karakteri

arapsaci | 04 February 2009 10:00

Sinema dünyasının hatırı sayılır yayın organlarından biri olan İngiliz sinema dergisi Empire sinema tarihinin en iyi 100 film karakterini seçti. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. İşte listenin ilk 20’si:

1.Tyler Durden (Brad Pitt) – Fight Club

2.Darth Vader (David Prowse / James Earl Jones (ses) ) – Star Wars, The Empire Strikes Back, Return of the Jedi, Revenge of the Sith

3.The Joker (Heath Ledger) – The Dark Knight

4.Han Solo (Harrison Ford) – Star Wars, The Empire Strikes Back, Return of the Jedi

5.Dr. Hannibal Lecter (Sir Anthony Hopkins) – The Silence Of The Lambs, Hannibal, Red Dragon

6.Indiana Jones (Harrison Ford) – Raiders Of The Lost Ark

7.The Dude (Jeff Bridges) – The Big Lebowski

Orjinal dilinde ve çevrimiçi film izleyebileceğiniz bir site

neoturk | 17 June 2008 08:23

www.watch-movies.net sitesi ücretsiz video yayınlama hizmeti veren sitelere parça parça veya tümü yüklenmiş filmleri izleyebileceğiniz bir site. Filmlerin çoğu altyazısız ve ingilizce , orjinal dilinde film seyretmekten hoşlanıp görüntü kalitesini dert etmeyecekseniz işte size benim seçtiğim birkaç film buyrun burdan yakın!

kung-fu panda
kung-fu panda

The Incredible Hulk
The Incredible Hulk

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Yeni iNDY 23 Mayıs’ta Türkiye’de

argunn | 09 April 2008 22:20

Indiana Jones
Indiana Jones

70 lerin sonunda büyük bir hayran kitlesine sahip olmus ve bir sürü ödülü silip süpürmüş olan Indiana Jones‘un 4’üncüsü (Kristal Kafatası Krallığı) 23 Mayıs’ta Türkiye’de gösterime giriyor. 25 yıla yakın bir zamandan sonra yılların eskitemediği oyuncu Harrison Ford ve yönetmen koltuğunda herkesin tanıdığı Steven Spielberg ile film izleyiciye sunuluyor. Filmin trailerına burdan ulaşabilirsiniz.

Lucas: Indy IV 2007’de Start Alıyor.

skywalker | 11 September 2006 21:55

Çekilmesine kesin gözü ile bakılan film ile ilgili olarak George Lucas Emprie dergisine, yönetmen Steven Spielberg ve yıldız oyuncu Harrison Ford ile birlikte çekimlere 2007’nin ortalarında başlamayı düşündüklerini ve 2008’de de filmi gösterime sokmayı planladıklarını söyledi. Ama tabi ki tüm herkesi bir araya getirmek o kadar da kolay değil.
“Eskiden sadece Steven ve Harrison ile çalışıyordum. Şimdi herkes süper star, her şey eskisine göre çok daha zor.” diyen Lucas film ile ilgili en büyük çekincesini bu şekilde dile getirdi.

Hikaye için ise Lucas şu şekilde konuştu, “StarWars: Bölüm 1 Gizli Tehlike gibi bir şey olacak bu. Herkesin beklentileri sizin sunabileceğinizin çok üstünde. Biz bunu eğlence için çekeceğiz ve film sevenler ile eleştiriler sonucu hak ettiği yere gelecek. Ama kimse tam olarak mutlu olmadan bu işe başlamak istemiyor.”

indiana jones 4 söylentileri

azurenus | 02 September 2005 14:37

the indy experience: indiana jones fan sitesine gelen [industrial light & magic] firmasında çalıştığını iddia eden birinin isimsiz istihbaratına göre lucas, serinin dördüncü filminde indy’i [adem ile havva]nın peşine düşürecekmiş. konu uzmanı önceki filmlerdeki incil göndermeleri düşünülürse mümkün, ancak sahte de olma ihtimali yüksek diyor.

[filmin] 2007’de gelmesi bekleniyor.