bildirgec.org

sound hakkında tüm yazılar

Arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz en değerli şey nedir? Uykuları olabilir mi?

kagit kalem silgi | 18 Ekim 2010 17:20

Yeni bir teknoloji harikası daha = ) Ukuya dalmakta zorlanıyor, stresli, gergin yatağa giriyorsanız, bu sistem tam da sizin için icad edilmiş demektir.

23 yıllık bilimsel bir araştırmanın ürünü olan bu sistem ile, daha rahat, stressiz ve doğal bir uyku hedef alınmış..

Neuroacoustic Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen bu cihazın bilimsel oluşu, sağlıklı bir uykuyu size garantiliyor.. Yapmanız gereken, 30-60 ya da 90 dakikalık otomatik kapanma seçeneklerinden birisini seçmek ve harika bir uykunun kollarına kendinizi bırakmak.. Hepsi bu!

Yazının devamında, ilgili siteyi ve ayrıntılı açıklamaları bulabilirsiniz..

Ne tasarımdan vazgeçin ne HD Ses Kalitesinden!

majesty s infinity | 15 Haziran 2010 12:01

Kulaklıklar artık genci yaşlısı herkesin aşina olduğu zamazingolar. Ama kesinlikle şöyle bir gerçek var; kaliteli saat seçmek kadar zordur kaliteli kulaklık seçimi yapmak. Çoğu zaman bütçemizi karşılığını alamadığımız kulaklıklara yatırdığımız olmuştur. Belki bu durumu değiştirmek işinize gelir.

müzisyenlerin ilgisini çekecek bir sayfa…

biSGen | 20 Nisan 2010 12:20

birkaç akor da olsa gitarla çalabiliyorsunuz, biraz da nota biliyorsunuz, hatta ufak ufak beste çalışmaları da mı yapıyorsunuz. üzerinde çalıştığınız şarkının değişik varyasyonlarını merak etmez misiniz? Şu sayfa ilginizi çekecektir o halde. daha girişte neyi / nasıl yapmanız gerektiği basit bir animasyonla anlatılmış. gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış artık…
…………………………….
basit olarak da olsa kısaca anlatayım yine de;
önce akorları yazalım, basit bir ispanyol kalıbı olsun. Am, G, F, E7, Am…

bu akorları sol üstteki ( score ) yere yazmak için önce ilgili ölçü/mezur’u seçili hale getiriyor ardından yan tarafta akor şifrelerinin olduğu yere ( chord ) tıklıyoruz.

ardından hemen altta mixer yazan yerden tercih ettiğimiz çalgı gruplarını etkin hale getiriyoruz.

Son olarak da Sound yazan yerden eşlik tarz/stil seçiyor ve dinliyoruz.

m7b5 ve dokuzlu akorları ben bulamadım. oLsa daha bir güzel olurdu.
bu arada tempoyu mixer bölümünden değiştirebilirsiniz. transpoze yapmak için de chord bölümünde “Key” yazan yeri kullanılıyor. Transpoze yapmayı bilmiyorum diyenler buradan faydalanabilir.

Video Oyun Müziklerini Ücretsiz İndirmek İçin 5 Harika Site

admin | 19 Ocak 2010 09:45

1980’li yılların vazgeçilmez oyun konsollarının müzikleri unutulmazdır. Tetris, süper mario gibi efsane oyunların müziklerini hatırladınız mı? Aşağıda bilgisayarınıza indirmek için video oyun müzikleri yer almaktadır.

1. Video Game Music Archive

VGMusic, 13 yıldır hizmet vermektedir. Nintendo, SEGA, SONY, Microsoft, NEC, SNK, ATARI, Bilgisayar sistemleri ve çok daha fazla bir müzik arşivine sahiptir. En popüler sitelerden birisidir. Sadece Nintendo Game Boy dizini 2000 MIDI dosyası içerir.

2. Atari SAP Music Archive

ASMA, kendi belirttiği açıklamasında “en büyük ve resmi atari XL/XE müzik arşivleri” şeklinde belirtiyor. Girişte sıkıştırılmış versiyonu, oynatıcı ve eklenti indirme, araçlar, sss gibi kısımlar yer almaktadır.

geneva genevasound s

schizophrenia13 | 21 Aralık 2009 11:36

geneva genevasound s
geneva genevasound s

geneva’nın üzerinde ipod yuvası bulunduran ses çözümü genevasound s, üzerinde bir de dijital fm radyo alıcısı bulunduruyor. 299.95$ etiket fiyatlı ürünü kırmızı veya beyaz olarak almak mümkün.

bazı özellikleri:

  • ipod/iphone yuvası
  • fm radyo
  • 1 tanesi alt sesler için geliştirilmiş, 2 sürücü
  • alarm
  • 23.5 x 15.6 x 17.6 cm
  • 3.175kg

Ücretsiz Ses Efekti İndirmek İçin En İyi 5 Site

LeBron | 05 Kasım 2009 17:24

Video, müzik, animasyon, oyun ya da herhangi bir medya üzerinde çalışırken ses önemlidir. Bazen projeye uygun iyi kaliteli ses efekti bulmak zordur. Çevrimiçi geniş bir kaynağa herhangi bir ücret ödemeden ulaşabilmeniz mümkün.

Kulaklıklarınız hazır mı? Burada ücretsiz ses efekti indirmek için en iyi 5 web sitesi yer almaktadır.

1. Flash Kit

Flash Kit’in ses efekt sayfası ücretsiz ses efekti indirmek için en iyi yerlerden birisidir. 7,000 üzerinde telif veya fikir hakkı olmayan parça indirilebilir durumdadır.

Koleksiyon içinde arama yapabilir veya doğa yada ulaşım gibi kategori altında ses efektlerine bakabilirsiniz.

İndirmeden önce test edebilirsiniz. Tüm parçalar WAV, MP3 veya Flashtrak dosyası olarak indirilebilir.

Ayrıca katkıda bulunmak isterseniz kendi orjinal seslerinizi gönderebilirsiniz.

2. Soungle

Veritabanı içerisinde geniş çevrimiçi kütüphanesi ile sadece ses efekti aramak için kullanılır.

Soungle, her şeyi kolay ve basit tutar. Arama sonuçlarında basit bir önizleme, açıklama, klip bilgileri bulunur.

yamaha ysp-4100

schizophrenia13 | 20 Eylül 2009 12:52

yamaha ysp-4100
yamaha ysp-4100

yamaha’nın 7.1 kanal hd ses destekli yeni ses çubuğu ysp-4100, 120w rms’e sahip. 1030W × 212H × 90Dmm boyutlarında ve 10kg ağırlığındaki ürün yanında bir kumandayla gelmekte, istenildiği takdirde televizyona montaj aparatı ya da sehpasıyla birlikte kullanmakta mümkün. dahili radyoya sahip ürün hdmi bağlantı arayüzüne sahip.

Huffman Algoritması

admin | 17 Mart 2009 11:11

Bilindiği üzere günden güne dijital bir çöplüğe dönüşen yaşantımızda dosyalarımızın sıkıştırılmış olması bile bazen yetersiz gelebiliyor. Terabyte kapasitelerine erişmiş hard disc’ler dijital alan ihtiyacımıza bir nebze de olsa ferahlık sağlamış olsa bile dinmek bilmeyen bu alan ihtiyacımız sürekli artış eğilimi göstererek sınırları zorlar hale geliyor. Üstelik bu kötü duruma dosyalarımızı sıkıştırdığımız halde giriyor olmamız da üzerine ayrıca düşünülesi bir durum.

Ama her şeye rağmen sıkıştırılmış bir dosya hiç sıkışmamış bir dosyadan daha hayırlı olsa gerek.