Girl, Interrupted“, “3:10 to Yuma“nın yönetmeni James Mangold Angelina Jolie ve Winona Ryder‘ı buluşturan, etkileyici bir ‘kadın’ filmi.Susanna Kaysen‘in otobiyografik romanından uyarlanan filmde “The Faculty“, “21 Grams” ve Mangold’un “Identity” adlı yapımından tanıdığımız Los Angeles doğumlu aktris Clea DuVall, “King of the Hill” seslendirme kadrosundan Brittany Murphy, “Mad Men” ile adını duyurmayı başaran Elisabeth Moss ve “Requiem for a Dream“den Jared Leto da yer alıyor.Susanne, hayatının kontrolünü elinde tutmakta zorlanan ve çevresi tarafından ‘anormal’ görünen, hayalci bir kızdır. Yaptığı çılgınlıkların yanında bir de ‘farkında olmadığı’ intihar girişiminde bulunan Susanne, Claymoore Akıl Hastahanesi‘ne yatar. Küçük sorunları büyükmüş gibi gören ve gösteren genç kız, ‘gerçekten sorunlu’ insanların arasında olduğunu farketmesi uzun sürmez.

Başta ilaç tedavisini reddeden Susy, bir çok kadının sorunları ve çılgınlıklarıyla tanışınca, kendi sorunları sıkıntıyla birlikte sinire vurur. Georgina, Daisy, Polly ve Lisa’yla arkadaşlık kuran Susy, özellikle Lisa‘nın saldırgan ve baskın tavırlarına geri çekilen kadınların korkusuna şahit olur.
Zamanla Lisa‘yla yakın arkadaş olan Susy, Lisa’nın baskıcı tavırlarına tepki vermek yerine, sorunların özüne inmeye başlar. İzlediği yol, Lisa’yı anlamasına ve tanımasına yararken; kendi yarattığı sorunların önemsizliğini ve hayatının kontrolünü eline alabileceğini anlayacaktır.