bildirgec.org

zee

12 yıl önce üye olmuş, 97 yazı yazmış. 118 yorum yazmış.

Bostancı’da ev arkadaşı arayan ?

zee | 29 June 2009 16:53

Bostancı Köprüsü civarında yürüme mesafesinde evi olupta ev arkadaşı arayan bilişim muhabbetleri edebilecek üniversite mezunu olup çalışan varsa benimle temasa geçebilir mi ? Arkadaşlarınızda arıyorsa görüşmek isterim.

hesap işletim ücreti

zee | 04 June 2008 08:09

Garanti bankası yıllık 50 ytl hesap işletim ücreti alıyor. Bu parayı vermek açıkcası bana çok koyuyor. 8 milyon hesabın işletildiğini varsaydığım bu banka ne hakla yılda 8 000 000 x 50 ytl gibi rakama el koyuyor ? Üstelik her hesap türü için farklı miktar alıyor. Döviz hesabından mesela 8 € mu ne alıyor.

Bunun önüne geçip tüketici mahkemelerinde paralarını alanlar var. İşlemlerin nasıl yürüdüğünü biliyorsanız bende bu adamlardan paramı almak istiyorum. Bilen var mı ?

Eskişehir’de ilk rock festivali

zee | 26 May 2008 07:50

Eskişehir‘de rock festivali var. 26RockFest.com adresinden detaylarına ulaşabileceğiniz festivali belediye de destekliyor.

30-31 Mayıs, 1 Haziran tarihlerinde yapılacak festival, Eskişehir’in ilk rock festivali. Bu sene rock’n coke festivalinin yapılmayacak olması, sosyomat‘ta oldukça fazla etiketleyen olması festival için ümit verici. Şehirde bulunan Anadolu ve Osmangazi üniversitelerinin bildiğim kadarı ile örgün öğrenci sayısı 45-55 bin civarını AÖF öğrencileri ile birlikte buluyor. Tahminim 3500 ile 5000 arası öğrenci katılım gösterecektir. En belirleyici etken hava şartları olabilir.

adsl porta dosya göndermek

zee | 20 May 2008 13:26

merhaba,
bir müşterimiz müşterilerinin bilgisayarına dosya göndermesini istiyor. 80-90 müşterisi var ve 150 mb civarına varan dosyalar söz konusu. daha evvel adsl modem ayarlarında yaptıkları bi takım değişikliklerle 82. porttan dosya upload yolunu açmışlar ve saatlerde sürse bu şekilde müşterileri uploadar yapmış. ama ben IP den bağımsız bir çözüm üretmek istiyorum. böyle programlar var mıdır ? Müşteriler kursa ve sunucuya ulaşıp upload yapabilse ?

linux reseller tavsiye

zee | 14 February 2008 09:00

arkadaşlar yerli bir linux reseller bulmamız lazım. vps olacak. 5 gb civarı alan, 50 hesap kadar. fakat güvenilir bir yer olmasını istiyoruz. aylık 50 ytl civarı verebiliyoruz. tavsiyeniz var mı ?

Zaman kavramı üzerine pek kişisel teoriler

zee | 11 February 2008 13:39

Bildirgeç‘te konusuna uzunca yorumlar yapılınca “madem 12 monkey filmini seyredeceğim, oturup biraz zaman yolculuğu üzerine kafa yorayım” dedim. Hafif’e çok nadir yazmaya değer şeyler bulup yazıyorum; bu da onlardan biri ve yine uydurduğum, kafadan attığım, saçmaladığım teorilerden.

Daha evvel “Sonsuz, zaman ve dart“ı yazdığımda, bundan tam 4 yıl önce yani… tamam, daha heyecanlıydım. Şimdi o günlerden kalma pek bir heyecanım yok ama o gün aklıma takıldığında, uzun uzun düşünüp açıklamadığım bazı şeyler var. Evet, aklıma yıllardır takılan onlarca soru var ve bazıları 3-4 yıldan çok daha uzun süredir takılmakta. 🙂

“Sonsuz, zaman ve dart” yazısında özetle şunları ifade etmeye çalışmıştım. Grafikle gösterirsem, daha kolay özetleyeceğimi sanıyorum:

Formlarda imla kontrolü yapmak

zee | 11 February 2008 09:00

Arkadaşlar aradım sağlıklı bir imla kontrolü yapan bir script bulamadım. Bildiğiniz dilbilgisi ve imla kurallarını kontrol eden php ya da javascript bir script var mı ?

Yoksa nasıl yapılabilir ? Bilenler var mı ?

Bizden haraç istediler !

zee | 23 January 2008 07:58

Sevgili günlük,
bugün bizden haraç istediler. ilk defa bir bilişim şirketinden haraç istenmiştir heralde. yarın emniyet muhtemelen operasyon yapacak. nedense sevinçli ve çok heyecanlıyım. sırf operasyonu görmek için erkenden işe gideceğim. üstelik emniyet bize video resim ne varsa çekin dedi. emniyetteki organize suçlardaki abiler hakkaten çok iyi adamlar. acayipte muhabbetler valla.

casio kameramla 30 fps bir kısa film çekercesine film çekeceğim. uzun süredir böle heyecanlı şeyler olmuyordu. inşallah sonunda kimseye bişey olmazda mutlu sonla biter herşey filmlerdeki gibi. olur ya tahtalı köye gitme ihtimaline karşı tüm bildirgeç ahalisini selamlıyorum. vasiyetim o ki interneti daha güzel yapmak için çalışınız ! 🙂