bildirgec.org

Rick Deckard

11 yıl önce üye olmuş, 31 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Daha güzel bir dünya için.

Rick Deckard | 20 February 2011 16:05

teknolojiyi biraz geriden takip ettiğimiz için hayıflanır dururuz milletçe, sebebi bellidir, az kaynak ayrılmıştır yada baştaki insanlar yetersizdir. neden en önemli bilimsel araştırmaları yapanlar Türk değildir, vesaire..
herşeyi devletten beklemeden, kendi çapınızda “dünyanın iyiliği” için bir şeyler yapabilirsiniz isterseniz..
bunun için yapmanız gereken boinc programını bilgisayarınıza indirmek ve hali hazırdaki seçeneklerden bir ya da birkaçını seçmek.. bilgisayarınızın işlem gücü sayesinde, günde birkaç saat bu program çalıştıkça bilime katkıda bulunacaksınız..işte bu kadar basit. dünya için olumlu bir iş yaptınız bile.

IBM yapay zekada çığır açmaya hazırlanıyor

Rick Deckard | 10 February 2011 13:38

ibm denince aklıma ilk olarak 1990’lı yıllardan sonra üretilmeye başlayan ev bilgisayarları geliyor. yaşı otuzu aşmış çoğu kullanıcı 286, 386, 486 gibi terimleri hatırlayacaktır. işte o rakamların hemen sol tarafında büyük harflerle şöyle yazardı. ibm. kişisel bilgisayar anlamına gelen pc harflerini yanyana koyan firmadır ibm. dünyayı bilgiyasar ve kişisel bilgisayarlar ile tanıştırmakta büyük katkısı oldu ibm’in. kısaca özetlemek gerekirse, ibm 1911 de kurulduğunda ismi “computing tabulating recording corporation” idi. “ctr” ismindeki bu firma daha sonra 1924 yılında “international business machines” kısaltması olan ibm ile anılmaya başladı.

Windows 7 God Mode !

Rick Deckard | 22 April 2010 12:37

Windows 7, kullananlar için tartışmasız en iyi Windows sürümü. Güvenlik ve kolaylıkta şimdiye kadar hiç bir Windows’un başaramadığı kadar mutlu etti kullanıcılarını..
Ancak Windows 7, aslında çok karmaşık ve ince ayarlar yapmaya uygun, neredeyse asla “çakmayan” bir işletim sistemi. Kendi kendine karar verebilen, kullanıcısı için iyi olanı seçebilen bir işletim sistemi.
Hepimiz istiyoruz ki, Windows’da bir sorun olunca , ayarlara hemen erişelim..
Control panelini açalım, orada herşeyi bulalım. Ama Control paneli çoğu insan için sadece yüklenen programları silmeye yarıyor.
Tam bu noktada, Win 7 ye ait tüm ayarları tek bir dosyada görmek faydalı olurdu bence.
Ben kullandım, muhteşem derecede kolaylık sağlıyor, sizde denemelisiniz..

Windows 7 son sürüm hazır.

Rick Deckard | 23 July 2009 15:21

Microsoft’tan yapılan bir açıklama ile Windows 7’nin geliştirilmesinin bittiği duyuruldu, buna göre en son sürüm 7600.16385.090713-1255 kod numaralı sürüm olacak. 22 ekim tarihinde resmen satışına başlanacak olan Windows 7, performansı ile şu ana kadar adından en çok söz ettirmiş Windows konumunda. Şu ana kadar en fazla beta kullanıcısının görüşlerinin alındığı, ve iyileştirmelerin “paranoyak” güvenlik önlemlerindense, kullanıcı dostu arabirim üzerine kurulduğu Windows 7 den herkes çok şey bekliyor..
Rtm sürümü torrent sitelerine düştü bile, 30 günlük deneme sürümünü indirmek mümkün.
Kişisel fikrim, Microsoft, Vista faciasından sonra eşeği sağlam kazığa bağlamış gibi. Özellikle hızı ve aeropeek özelliği harika.. Deneyin ve görün.

bizden beter enflasyon delisi ülke

Rick Deckard | 25 January 2009 13:36

bu ülkede herkes dolar milyarderi..
bu ülkede herkes dolar milyarderi..

2008 yılı sonu itibariyle Zimbabwe’de 3 yumurtanın fiyatı tam 100 milyar Zimbabwe doları idi, son 10 yıldır ülkenin başındaki devlet adamları bu soruna çare olamadılar. Ocak 2009’un ortasında piyasaya sürülecek yeni banknotlar 5,10,50 ve 100 trilyon dolar etiketli banknotlar olacak..evet yanlış okumadınız. Geçtiğimiz yıl Zimbabwe’de enflasyon % 200.000.000 olarak gerçekleşti.
Kaynak

Hilton otelleri Unreal Grafik motoru kullanıyor.

Rick Deckard | 01 February 2008 17:54

Başlığı okuyunca ne alaka şimdi diyenler olabilir ancak Hilton otelleri yaptırdığı yeni simulasyon programında Epic Games’in unreal engine 3 grafik motorunu kullanıyor.

virtual hilton
virtual hilton

“Ultimate team play” ismindeki program otel çalışanlarının karşılaşması muhtemel sorunlarla daha iyi başa çıkabilmeleri için tasarlanmış. Belirli bir görevi zamana karşı yapabilmek yada Rpg oyunlarındaki gibi seçmeli dialoglar ile müşterinin derdini en kısa zamanda anlayıp çözebilmek üzerine senaryolar içeren program, çalışanlara puan verip bunu yöneticilere bildiriyor. Kaynak
en yüksek puanı alan çalışan ise Paris Hilton ile bir gece kazanıyor….(elbette yok böyle birşey)

75 trilyon yengecin istilası

Rick Deckard | 30 January 2008 18:10

75,000,000,000,000 yengeç
75,000,000,000,000 yengeç

Her yıl Aralık ve ocak ayı arasında Avustralya’nın Kuzeybatısındaki bir adaya çiftleşmek için 150 milyon yengeç geliyor. Her dişi yengeç yaklaşık 100,000 yumurta bırakıyor, ve yumurtalar döllendikten sonra aynı zamanda çatlayınca ortaya sayısı 75 trilyonu bulan bir yengeç kolonisi çıkıyor, aslında yengeç seli demek daha doğru çünkü adada resmen adım atacak yer kalmıyor. Çok ayaklı eklembacaklılardan korkanlar için tam bir kabus tablosu… Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Müzik korsanlığının sonu olabilir mi?

Rick Deckard | 29 January 2008 18:56

Korsan müzik paylaşımıyla mücadeleye verilen on yıldan sonra, müzik firmaları en sonunda dinleyicilerin hep hayalini kurduğu sınırsız ve bedava müzik indirmenin önünü açtı.

qtrax player
qtrax player

Yıllarca P2P networklerle savaşan ve son yıllarda bu programları kullanarak müzik indirenleri mahkemeye veren hatta hapse attıran firmalar, sonunda kendi P2P networklerini kurarak, hep yok etmeye çalıştıkları olayın içine girmiş oldular!
QTRAX ismiyle başlayan serviste şu an için bedava ve yasal olarak indirebileceğiniz 25 milyondan fazla şarkı bulunuyor. EMI, Universal Music ve Warner Music gibi dev firmaların desteklediği sistem şu şekilde çalışıyor. Qtrax’a özel bir player yardımıyla dinlenen şarkılar, playerda yayınlanan reklamlar vasıtasıyla gelir elde edilmesini sağlıyor.
Qtrax’ın başkanı Allan Klepfisz şöyle diyor, ” İnsanlar bedava müzik dinlemek istiyorlar ve bunun için korsan siteleri kullanmak istemiyorlar, umuyorum ki bu yasal müzik indirme platformunda bizim servisimizi kullanarak desteklerini göstereceklerdir.”
Dinleyicileri rahatsız etmeyecek ölçüde ve sayıda reklam göstereceğini iddia eden Qtrax eğer başarılı olursa Apple‘in itunes‘u büyük darbe alabilir.
Qtrax bu gece yarısından itibaren download edilmeye başlanabilecek.

Dünyanın en soğuk yerleri

Rick Deckard | 27 January 2008 15:37

Ülkemizde de, doğu bölgelerde evlerin içini donduran, rekor seviyede soğuk havaları gördüğümüz bu kış mevsiminde, yeni yapılan doğalgaz zammıyla beraber insanlarımız nasıl ısınacağını düşünürlerken, dünyada beterin beteri vardır dedirten bu yerler de var.

Yukon'da bir meteorolog
Yukon’da bir meteorolog

4- Kuzey Amerika, Yukon/kanada

3 şubat 1947 yılında, bir meteoroloji uzmanı, dışarıdaki civalı termometreyi okuduğunda, aletin gösterebildiği en düşük sıcaklık seviyesinden daha da aşağıda bir değer gördü. incelediklerinde bu değerin eksi 63 dereceye denk geldiğini farkettiler. Bu sıcaklıkta bir insanın bağırması 6 kilometreden duyulabilir, nefesiniz ağzınızdan çıktığı anda donarak yaklaşık 15 dakika havada buz kristalleri halinde durabilir.

Grönland
Grönland

3- Grönland, Northice Araştırma İstasyonu

Marstan ilginç bir fotograf..

Rick Deckard | 25 January 2008 08:28

Bir çeşit taş mı? yoksa Mars güneşinin bir ışık oyunu mu? Yada dünyadan 450 milyon kilometre uzakta gizli yuvasından dolaşmak için çıkmış bir uzaylı mı?

bir çeşit canlı olabilir mi?
bir çeşit canlı olabilir mi?

Nasa bilim adamları, kızıl gezengende gezinen 2 robottan birinin çekmiş olduğu bu acaip, canlı benzeri fotograf ile ilgili bir yorum yapmaktan kaçınıyorlar. Mars’da yaşam var mı soruları kafaları meşgul ederken, birde bu fotograf çıktı piyasaya.
Yorum size kalmış…