bildirgec.org

olhor

11 yıl önce üye olmuş, 148 yazı yazmış. 441 yorum yazmış.

Nokia ne ki şimdi bu?

olhor | 16 August 2007 11:48

FWA‘nın hali yaz aylarında Alkazar sinemasına benzemeye başladı. Alkazar’ın Avrupa sanat filmlerine, anlaşılamaz, flash için flash sitelerle cevap veriyor bu güzel yarışma.

En son flash için flash, sanat için sanat sitesi de Nokia’ya ait olduğu iddia edilen 070829.com çalışması.

Sitede bir grup kontrol edilemez düğmeniz ve arada oynayan anlaşılmaz videolar var. Ya FWA delirdi, ya da ben sitede bir şeyleri başaramıyorum. Her tür yardıma açığım, bir numara bulursanız ahkamınızı beklerim.

R2 bir sakal alsana

olhor | 10 August 2007 13:12

Geçen sene FWA tarafından yılın sitesi seçilen shave everywhere‘den sonra Philips’in bir sonraki sitesini merak etmeye başlamıştım (böyle şeyleri neden merak ettiğimi de bilmiyorum, meslek hastalığı herhalde).

Neyse, biraz önce adverblog’da gezinirken cevabımı aldım. Robotskin Philips kıl yün aletlerini tanıtan yeni proje oluyor ve olay tabii ki gelecekte geçiyor.

Ziyadesiyle güzel animasyonlanmış kısa filmler (sektör sağolsun webisode diyor kendilerine) etrafına kurulmuş site çok eğlenceli olmasa da ilginç sayılabilir. Verilmek istenen mesaj “bak bunlar geleceğin ürünleri”yse, o mesajı da aldım ve fakat o mesaj dışında hiçbir şey bulamadan da siteden çıktım.

Rocky Bulboğa

olhor | 01 June 2007 15:47

adverblog'dan kaptım resmi
adverblog’dan kaptım resmi

Glastonbury festivalinini sponsorlarından Orange, festival kampanyası dahilinde, cidden ilginç bir advergame‘le karşımızda.

Abiler (Poke London anlamında abiler) Derek isminde bir boğa almış, kendisine küçük bir GPS takmış ve çayıra salmışlar. Derek, hemen her boğanın yapacağı gibi, bütün gün çayırda dolaşıyor, arada möölüyor, öğüttüklerini doğaya salıyor vs.

Batman’den Viral Dersleri

olhor | 25 May 2007 11:48

Güzel internetimiz Warner Bros’un The Dark Knight kampanyasını konuşuyor bugünlerde.

Konuşmakta da haklıyız, zira kampanya kurgusu hem basit hem nefis. Macera şu siteyle başlıyor önce. Sitede bölge savcısı Harvey Dent’i destekleyen bir afiş var ve ortada pek garip bir durum yok.

İlk sitenin hemen ardından şu site geliyor (sitenin ikinci hali aşağıdaki jpeg’de var, şu an yayında olan son hali). Harvey Dent abinin jokerlenmiş hali.

Kahrashin

olhor | 25 April 2007 18:16

EA‘in yeni oyunu Burnout Dominator için Kahrashin isimli bir kampanya başlattı.

Kahrashin “içhuzur için şiddet” anlamına gelen bir sözcükmüş. Vermeye çalıştıkları mesajın “oyun oynarken manyaklaş, huzuru bul” olduğunu sanıyorum.

Wieden&Kennedy (Amsterdam şubesi) mamülü site güzel, çığlık atan insanlar nefis. Bakmadan geçmemek, şiddeti savunan her Tibet felsefesine mesafeli yaklaşmak lazım, aman diyim.

Dev Cepler – Nokia N95

olhor | 14 March 2007 11:51

Nokia yeni modeli N95 için Great Pockets isminde güzelinden bir interaktif video sitesi yaptırmış. Sitede bizi hafiften kafayı sıyırmış bir ingiliz terzisi karşılıyor ve bütün teknolojik aletlerimizi yanımızda taşımamızı sağlayan buluşunu anlatıyor. Susam Sokağında garip icatlar yapan abi gibi biraz. Eğlenceli o nedenle de.

Sonrasında “yok ben sevmedim bu dev cepleri” derseniz, Apple reklamlarındaki “i’m a mac”i andıran gençten bir kardeşimiz, yeni telefonun özelliklerini anlatıyor.

Kırmızı Burun Günü

olhor | 07 March 2007 11:09

İnternet sadece markalar için değil, çeşitli vakıflar için de oldukça önemli bir mecra olmaya başlıyor.

Bir alttaki blogda adı geçen siteden TEMA‘ya bağış yapılması bu kullanımlardan biri mesela.

Daha güzel bir kullanımıysa İngiltere’nin büyükçe hayır kurumlarından Comic Relief‘in Kırmızı Burun Günü için yaptırdığı şu advergame (oyun reklam mı desek, ne desek bilemiyorum).

Pirelli Filmleri

olhor | 27 February 2007 15:43

BMW’nin Clive Owen’lı filmlerini hatırlayanlar, Pirelli’nin şu projesini pek yabancılamayacaktır.

Geçen sene John Malkovich ve Naomi Campbell’ın başrollerini paylaştığı The Call ile başlayan seri, Uma Thurman’lı Mission Zero ile devam ediyor. Yönetmen “öl” dese ölmeyi ciddi ciddi düşüneceğimiz Kathryn Bigelow.

Kirlenmek çok ama çok güzeldir

olhor | 19 February 2007 16:35

Sitenin Axe müdürü olarak, bunu yazmasam bir gözüm açık giderdi.

Konumuz bir kez daha Axe duş jeli. Olayımız da televizyon için fazla ateşli bulunan şu reklamın oyun hali.

Dirty Rolling‘de, taş gibi bir abla(ları)mızla öpüşerek yuvarlanıyor ve bu arada mümkün olduğunca kirlenmeye çalışıyorsunuz, elinizden gelenin en iyisini yapın, sonunda her şeye değiyor…

Basitse koy sepete

olhor | 13 February 2007 11:15

İnternet reklamlarıyla veya internette yayılan ve reklam olmayan virütik oyuncaklarla ilgili bilinmesi gereken en önemli şey, bir fikir ne kadar basitse, o kadar çok yayılacağıdır.
(Bir önceki cümlede süper bir kural yarattım, üşenmeyip bu teoriyi bir kitaba dönüştüreyim ben.)

Hatırlayanlar vardır, zamanında hafif.org‘un yaydığı “hayaletli fotoğraflar” (link bulamadım ama nasıl üç buçuk attığımı dün gibi hatırlıyorum) veya habertürk’ün ciddiye aldığı mastürbasyon rekoru meselesi, hem basit hem de iyi fikirlerdi.