bildirgec.org

mushroom-hafif

10 yıl önce üye olmuş, 80 yazı yazmış. 385 yorum yazmış.

10 geri opsiyonu

mushroom-hafif | 23 June 2003 14:40

son ahkamlar’da geri gitme opsiyonunun kaldırılması elimi ayağımı bağladı benim arkadaşım. “treni yakala” aynı kolaylığı sağlamıyor. isterim ben, 10 ahkam geri gitmek, ne olmuş ne bitmiş bakmak.. evet, dertli servisinden yazıyorum, unutmuşum.

onlar açılmış biz kapanmışız

mushroom-hafif | 23 December 2002 14:30

hürriyet gazetesinin bugünkü manşeti: “onlar açıldı biz kapandık” şöyle bir mantık işlenmiş: krallık rejiminin hüküm sürdüğü arap ülkelerinde kral eşlerinin başı açıkken bizim hükümette birçok bakanın ve başbakanın başı kapalı. bu hürriyet gerçekten insanı bazen eli kolu bağlı, böğrüne bıçak yemiş gibi bırakıyor. kardeşim ne ilgisi var, bu nasıl bir mantık, bu nasıl saçma sapan bir zihniyet, siz nasıl insanlarsınız? türkiye gerekirse krallıkla, monarşiyle yönetilsin, yeter ki yöneticilerimizin eşlerinin başı açık olsun öyle mi? bugüne kadar gördüğüm en tehlikeli, en ikiyüzlü, en aşağılık gazete manşeti buydu herhalde. daha aşağılık olanı varsa da onları unuttaracak kadar zevzekçe bir manşet bu. tiksiniyorum bu insanlardan.

ahmed arif

mushroom-hafif | 14 November 2002 10:46

“yokluğun cehennemin öbür adıdır

üşüyorum kapama gözlerini”

bu iki dize hasretinden prangalar eskittim‘in son iki dizesi. yıllardır bilirim bu şiiri de son günlerde bu iki dize feci şekilde aklıma takıldı. insan bazen yıllar önce okuduğu ya da öğrendiği bir şeyin o zamanlar çok önem vermediği bir ayrıntısını keşfeder. bende de işte böyle oldu. ne acayip bir laf etmiş adam be kardeşim. bir ruh hali, bu kadar mı iyi anlatılır.

şaşkınlık içindeyim

mushroom-hafif | 12 September 2002 17:14

leman dergisinin mizah anlayışını vs. sevmem. şenay akay ile de hiçbir alakam olamaz, hazzetmediğim insanlar arasındadır. lakin birine kevaşe, birine orospu denmiş.

1- benim üstüme vazife değil ama her şeye rağmen burası bir yayın organı. hukuken bu sitenin başını derde sokabiliriz.

2-bunlar çok kesin yargılar. özellikle şenay akay için: o mesleği yaptığından emin isek bile bunu bu şekilde söylemek bence çiğ bir davranış.

3-eleştirmek, dalga geçmek ayrı hakaret ayrı. her kızdığımıza ağır küfürler etmek hem bizim hem de sitenin seviyesinin düşürür.