Akıllı telefonların ilk çıkışının üzerinden çok zaman geçti, moda oldular bir ara silinip gittiler ama şimdi piyasanın en büyük devler savaşını yaptıkları zamanları yaşıyoruz. iPhone, HTC, Samsung gibi modellerin yanında Nokia yarışı bırakmamak için çırpınıyor. Ancak tüm bu olanları geride bırakmayı iddia eden tasarımsa tasarım, özellikse özellik diyen HTC Desire geliyor. Ancak HTC’nin kavgası Google Nexus One üzerinden yürümekte, en büyük rakibi olarak kabul ettiği bu cihaz ciddi anlamda tanıtılan modellerin en iyisi.

İşte teknik özellikler:

Ağırlık : 135 gram (Pil ile birlikte)- 1Ghz İşlemci (inanılmaz!)- 400 saate kadar bekleme, 360 dakikaya kadar görüşme ve gprs süresi.- 5mp yüz tanıma özellikli kamera ayrıca auto focus ve widescreen çekim özelliği.- G-Sensor ve dijital pusula özellikli.- Facebook,Filck,Twitter,Msn ve HTC Widgets.- 480×800 WGA çözünürlüklü 3.7inç ekran.- HTC Sense ve Android 2.1 işletim sistemi.- 32 gb’a kadar desteklenen microsd kapasitesi.- 3G, GPRS, EDGE ve WIFI.- Bluetooth 2.1 , GPS ve FM Radio

Bu canavarın Türkiye piyasasına girişi olacak mı ve olacaksa ne zaman henüz kesin olmamakla birlikte amazon satış listelerinde fiyatı 519€.Desire, Türkçe’de Arzu manasına geliyor, ciddi anlamda akıllı telefon kullanıcılarının en büyük arzularından birisi olacak gibi.