bildirgec.org

cadı eli

11 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

günlük (

cadı eli | 03 February 2004 05:41

Saat sabahın 5’i (“aslında” tam olarak 05:20) Bu saatlerde uyanık olurdum hep.. Yeni uyanmış olurdum.. Bu gece hiç uyumadım.. Beni çok heyecanlandıran, bu yüzden de her önüme gelene acaip heyecanlı bir film anlatır gibi anlattığım, bu yüzden de etrafımdakilerin bu laflardan başka bişey bilmediğimi düşünmelerine sebebiyet verdiğim bir durum. Ne bu? İşte şu:

Her yeni şey, öncesinde bir tansiyon barındırır ya.. Bir ipi iki tarafından gerersiniz, kopmadan önce kendi esnekliğinin, gerginliğinin sınırına kadar gelir.. Veya bir ilişki bitmeden önce gerginliğinin sınırına gelir.. Veya fırtına kopmadan önce havayı delice bir elektrik doldurur.. Bu örnekler sonsuzluğa kadar gider zorlasanız.. Ve işte bu saatler, gün başlamadan, güneş doğmadan önceki bu son saatler, doğa en gergin , en heyecanlı dakikalarını yaşıyor.. Kimse dikkat etmiş midir bilmem, herşey susar bir süreliğine.. kuşlar susar, rüzgar susar, tüm tabiat geceyle gündüzün tam ortasındaki incecik çizgiye yayılır, uzunlamasına.. Ve tüm ihtişamıyla, bir mucize gibi doğar güneş, nazlı nazlı.. gökyüzü önce beyaz olur, gördünüz mü hiç? Bildiğiniz beyaz! Sonra hafif açık sarı, sonrasında çoook açık bir mavi… Her sabah biz uykumuzdayken bir mucize olur, hiçbirimiz bilmeyiz.. Sonra sersem sersem uyanır, bir gözümüz hala kapalı kahvaltımızı yaparız ne yediğimizi bile bilmeden.. Nefret ettiğimiz işlerimize, nefret ettiğimiz okullarımıza yollanırız nefret ederek.. Hiç farkına varmayız, hiç bilmeyiz ki o nefret ettiğimiz günler “aslında” hep bir mucizeyle başlar.. Bilmeyiz.. Ne aptalız “aslında“……….

Toplamicam !!

cadı eli | 02 February 2004 13:10

Feci dağılıyor ev kardeşim ! Deliricem! Başak burcuyuz diyip geçiyoruz ama ben yakında tımarhaneyi boylarsam kimse şaşırmasın ! Bir oda dağınıksa başka bir odada bile oturamıyorum, oturduğum yerde o içerideki dağınıklık beni dürtüyor, kafamı toplayıp birşeye konsantre olamıyorum !

Offfff!!! (bu “offff”u imzam yapsam iyi olacak, herşeyden sıkılıyorum!)

bayram hadisesi

cadı eli | 31 January 2004 21:08

Niye var bayramlar? Biri çıksın beni ikna etsin, niye ona da gidelim buna da gidelim diye hırpalıyoruz kendimizi, “onları” zaten her dakika görme şansımız varsa?

Sinir oluyorum, çünkü “zorunluluk” olan herşey bana zul kardesim !

Ben görmek istedigim insanları her an görebiliyorum çok şükür, sağlıkları yerinde, yakinimdalar da üstelik !

Eeeee??? Niye “tatil” olabilecek bir sabahin korunde, mışıl mışıl 12. ruyami goruyor olabilecekken, suslenip puslenip, yollara dokulmek zorundayım? Ustelik sokaklarda mahser trafigi varken? Niye? Niyeeee??